Foto: XəbərAz/”X”

Par mirušu pasludinātais miljardieris, iespējams, dzīvo Maskavā kopā ar krievu mīļāko 32

Trīs gadus pēc Vācijas-ASV dubultpilsoņa un miljardiera Karla Erivana Hauba pazušanas Alpos atklājies, ka viņš, domājams, nav miris, bet gan dzīvo kopā ar krievu tautības mīļāko Maskavā, vēsta “Newsweek“.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šajos 5 datumos dzimušas īstas kompānijas dvēseles, viņi burtiski izstaro gaismu visur, kur iet
Putins brīdina NATO dalībvalstis Eiropā nespēlēties ar uguni 58
Kokteilis
FOTO. “Neizsakāmi lepojamies!” Madaras Raabes un Kiviča meita godam pārstāvējusi Latviju starptautiskā līmenī
Lasīt citas ziņas

Bijušais mazumtirdzniecības giganta “Tengelmann Group” boss Karls Erivans Haubs pazušanas brīdī bija 58 gadus vecs. Pēdējo reizi viņš tika redzēts 2018. gada 7. aprīļa rītā uz pacēlāja kalnos. Par pazušanu tika paziņots nākamajā rītā, jo viņš neatgriezās savā viesnīcā Šveices kūrortā.

Uzņēmēja meklēšana tika oficiāli pārtraukta 2018. gada oktobrī. Trīs gadus vēlāk, 2021. gada maijā, Ķelnes apgabaltiesa viņu oficiāli pasludināja par mirušu.
CITI ŠOBRĪD LASA

Pierādījumus, lai viņu oficiāli pasludinātu par mirušu, iesniedza viņa sieva, brāļi un uzņēmums.

Viņa jaunākais brālis Kristians Haubs pēc viņa pazušanas tika iecelts par “Tengelmann” vienīgo izpilddirektoru. 2021. gada maijā viņš ar zvērestu apliecināja, ka viņa rīcībā nav informācijas, ka viņa pazudušais brālis joprojām varētu būt dzīvs. Tagad Ķelnes valsts prokuratūra izmeklē Kristiana Hauba liecību saistībā ar apsūdzībām, ka viņš varētu būt sniedzis nepatiesas liecības, 11. aprīlī ziņoja vietējais ziņu laikraksts “Zeit Online”.

Valsts prokuratūra uzsvērusi, ka joprojām nav pietiekami daudz pierādījumu tam, ka Karls Erivans Haubs ir dzīvs, un šobrīd nav pamata prasīt viņa miršanas apliecības anulēšanu.

Kristians Haubs ir noliedzis, ka būtu sniedzis nepatiesus apgalvojumus.

Izmeklēšana sākta pēc tam, kad raidorganizācijas “RTL” žurnālistu komanda, kas izmeklēja Karla Erivana Hauba pazušanu, 2023. gada maijā iesniedza kriminālsūdzību, apgalvojot, ka miljardieris varēja viltot savu nāvi. Komanda norādīja, ka viņa pazušana varētu būt saistīta ar kādu krievu sievieti, kura ir saistīta ar Krievijas izlūkdienestu. Viņas vārds ir Veronika Ermilova, un viņa strādāja pasākumu organizēšanas aģentūrā. Iespējams, Karls Erivans Haubs ar viņu ir dzīvojis slepenu “dubulto dzīvi”.

“Ir spēcīgas norādes, ka viņš varēja tīši izraisīt savu pazušanu”, un “vismaz daļa viņa ģimenes bija par to informēti pretēji saviem apgalvojumiem, ko viņi slēpa no Ķelnes apgabaltiesas un sabiedrības,” sacīja pētnieciskā žurnāliste fon Betičere, kura bija “RTL” komandas sastāvā, intervijā vācu žurnālam “Capital”.

Reklāma
Reklāma

“Mēs to uzskatījām par pēdējo līdzekli, lai oficiāli ierosinātu lietas izmeklēšanu un noskaidrotu noslēpumainās miljardiera pazušanas iemeslus,” viņa sacīja.

Boetičere sacīja, ka 2022. gada rudenī ieguvusi fotogrāfijas, kurās Haubs redzams Maskavā 2021. gada februārī. “Cik man zināms, šīs fotogrāfijas bija pieejamas Kristiānam Haubam laikā, kad viņš 2021.gada maijā Ķelnes apgabaltiesā sniedza zvērinātu liecību, ka viņam “nav ticamu pierādījumu”, ka viņa brālis joprojām ir dzīvs,” viņa sacīja, apgalvojot, ka uzskata, ka miljardiera motivācija doties uz Krieviju ir saistīta ar viņa biznesa sakariem šajā valstī.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.