Tramps ierodas uz tiesu Manhetenā

Pār Trampa īpašumiem savelkas melni mākoņi – viņš nevar sagrabināt tiesas piespriesto drošības naudu 20

Bijušais ASV prezidents Donalds Tramps, pēc viņa advokātu domām, nevar atļauties drošības naudu aptuveni 464 miljonu dolāru (427 miljonu eiro) apmērā, ko tiesa viņam piespriedusi naudas soda veidā par finanšu krāpšanu. Tā teikts pirmdien, 18.martā, Ņujorkā publicētajā tiesas dokumentā.

Reklāma
Reklāma
“Tas ir beigu sākums! Melni mākoņi dosies tur, kur lec saule!” Nostradama prognoze 2025. gadam 20
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Viens jūrā pazudušais ūdensmotociklists atrasts dzīvs. Otra meklēšana turpinās 45
Lasīt citas ziņas

Iespējamais Republikāņu partijas prezidenta amata kandidāts gaidāmajās vēlēšanās tagad saskaras ar risku, ka Ņujorkas tiesu vara konfiscēs dažus viņa īpašumus, par to raksta Deutsche Welle.

Kā vēsta aģentūra AFP, Trampa advokāti iepriekš iesnieguši apelāciju par viņam civillietā uzlikto naudas sodu. Taču, neskatoties uz to, eksprezidentam ir jāiemaksā drošības nauda ne tikai soda apmērā, bet arī ar procentiem līdz nākamajai pirmdienai, 25.martam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja līdz norādītajam laikam visa summa netiks samaksāta, Ņujorkas ģenerālprokurore Letīcija Džeimsa varēs sākt Trampa īpašumu arestu.

Drošības nauda ir arī priekšnoteikums Trampa advokātu apelācijas izskatīšanai tiesā un sprieduma atlikšanai līdz lēmuma pieņemšanai par apelāciju, skaidroja aģentūra.

Apsūdzības pret Trampu un viņa dēliem

Bijušais ASV prezidents un viņa dēli Donalds jaunākais un Ēriks atzīti par vainīgiem ģimenes nekustamo īpašumu impērijas aktīvu mākslīgā palielināšanā par vairākiem miljardiem, lai iegūtu labākus nosacījumus aizdevumiem un apdrošināšanai.

Šajā sakarā februāra vidū Trampam tika piespriests naudas sods 355 miljonu dolāru apmērā plus procenti par visu finanšu krāpšanas laiku, bet viņa dēliem – četru miljonu dolāru naudas sods plus procenti. Viņiem arī uz trim gadiem tika aizliegts vadīt uzņēmumus Ņujorkas štatā.

Līdz ar to Trampa kopējais sods ir aptuveni 464 miljoni dolāru.

Marta sākumā viņš jau bija iemaksājis drošības naudu 91,6 miljonu dolāru apmērā citā apmelošanas lietā pret rakstnieci Elizabeti Žanu Kerolu Ņujorkas tiesā, kurā viņš tika atzīts par vainīgu. Iemaksātā summa ļāva izskatīt viņa apelāciju šajā lietā.

Trampa advokāti norādīja, ka dabūt drošības naudu krāpšanas lietā vajadzīgajā apmērā ir “praktiski neiespējami”. Pēc viņu teiktā, Tramps un viņa dēli neveiksmīgi vērsušies 30 apdrošināšanas kompānijās, taču saņemti atteikumi sakarā ar aizliegumu kā ķīlu pieņemt nekustamo īpašumu.

Tramps atstāj Balto namu
Donalds Tramps

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.