FOTO: Scanpix/AP/LETA

Pārvērtējis savas armijas spējas: Putins pamatīgi izgāzies ar draudiem Somijai 158

Krievijas diktators Vladimirs Putins nesen atkal draudēja izvietot karaspēku pie valsts robežas ar Somiju, kas ir vairāk nekā 1300 kilometru gara. Šis iebiedēšanas mēģinājums būs neveiksmīgs, jo Krievijai nav pietiekami daudz karavīru, raksta Politico.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Šlesers neslēpj pārsteigumu – kādā Jūrmalas klubā viņš saņēmis negaidītu dāvanu ar īpašu uzrakstu 12
Lasīt citas ziņas

“Kopumā mums bija ideālas attiecības ar Somiju. Vienkārši ideālas. Mums nebija nevienas pretenzijas vienam pret otru, īpaši teritoriālās, nemaz nerunājot par citām jomām. Mums pat nebija karaspēka, mēs izvedām visus karaspēku no Krievijas un Somijas robežas,” pagājušajā mēnesī intervijā valsts ziņu aģentūrai RIA sūdzējās Putins.

Neskatoties uz to, Somija iestājās NATO.

“Tā viņi nolēma. Bet mums tur nebija karaspēka, tagad būs,” viņš piebilda.
CITI ŠOBRĪD LASA

Izdevums atzīmē, ka Putina galvenā problēma pastāvīgā citu iebiedēšanā ir tā, ka tam nepieciešami ievērojami resursi. Ja Krievija vēlas iebiedēt Somiju, paziņojot, ka atriebjoties par dalību NATO, tā uz robežas izvietos karaspēku, tās rīcībā ir jābūt lielam karaspēkam, bet tā vienkārši nav.

“Krievijai nebūs resursu, lai līdz 2030. gadam uzbūvētu infrastruktūru, ražotu jaunus smagos ieročus un nogādātu ievērojamu skaitu karaspēka pie mūsu robežas,” teica atvaļinātais ģenerālmajors Pekka Toveri, bijušais Somijas militārās izlūkošanas vadītājs.

Pēc viņa teiktā, šādai operācijai ir nepieciešamas iemaņas veikt “operācijas purvainā un mežainā apvidū”, jo lielākā daļa Somijas pierobežas teritorijas ir mežonīgas, kas nav piemērots modernām mehanizētām kaujas darbībām. Tiek norādīts, ka mūsdienu Krievijas militārajiem spēkiem šādas pieredzes nav.

Turklāt Kremlis jau ir pārvietojis savus pie Somijas robežas izvietotos karavīrus uz Ukrainu – lai gan Putins apgalvo, ka tie tika atsaukti draudzības ar Somiju apliecinājuma dēļ.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.