Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Shutterstock

“Pasaule var beigties jau tuvāko pāris stundu laikā.” Nesen atslepenoti dokumenti atklājuši biedējošas detaļas 233

Nesen atslepenoti dokumenti atklājuši biedējošas detaļas par to, kas  varētu notikt kodolkara gadījumā, raksta izdevums “The Sun”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Smieties vai raudāt? Aitu ganāmpulks, notiesājis iespaidīgu daudzumu kaņepju, sācis uzvesties savādi…
Lasīt citas ziņas

Kamēr trakā tirāna Vladimira Putina iebrukums Ukrainā turpinās un viņa draudi par kodolsprādziena pogas nospiešanu kļūst aizvien reālāki, reiz slepenajos dokumentos ir paskaidrots, kāpēc pirmie kodolsprādzienā bojāgājušie patiesībā būs veiksminieki.

Savulaik slepeni dokumenti ar nosaukumu “Vispārējais kodolkarš” atklāj, ka Vašingtona varētu būt pirmais kodolmērķis.
CITI ŠOBRĪD LASA

Amerikas galvaspilsēta, kur atrodas Pentagons, tiks pakļauta “pēkšņam triecienam” ar vienas megatonas kodolsintēzes bumbu, teikts dokumentos, kas pirmo reizi tika publicēti “The Mail on Sunday”.

Endrjū Vēbers, bijušais Aizsardzības sekretāra palīgs kodolenerģijas, ķīmiskās un bioloģiskās aizsardzības programmās, sacīja: “Negaidīts uzbrukums Vašingtonai ir tas, no kā visi visvairāk baidās.”

Vienas megatonas kodolsintēzes bumbas detonācija sākas ar milzīgu gaismas un karstuma sprādzienu, ko cilvēka prāts nespēj aptvert. Simts astoņdesmit miljoni grādu pēc Fārenheita ir četras vai piecas reizes augstāka nekā temperatūra Saules centrā.

Nav nepieciešams teikt, ka nākamās minūtes pēc sprādziena nozīmēs absolūtu iznīcību.

Milisekundes daļiņā pēc detonācijas Pentagonā netālu no Vašingtonas parādās gaismas sprādziens. Šī ārkārtīgi īsā viļņa garuma maigā rentgena gaisma acumirklī sasilda apkārtējo gaisu līdz miljoniem grādu temperatūrai, radot milzīgu ugunsbumbu, kas izplatās  ar miljoniem jūdžu stundā lielu ātrumu.

Dažu sekunžu laikā uguns bumba izplešas līdz vairāk nekā jūdzi lielam diametram, un tās dedzinošais karstums izraisa betona plīsumus, metāla sašķidrināšanos vai iztvaikošanu, akmens plaisāšanu un cilvēku tūlītēju sadegšanu, pārvēršot tos oglē.

Pentagona piecstāvu piecstūra ēka kopā ar visām 6,5 miljonu kvadrātmetru  biroja telpām pārvēršas pārkarsētos putekļos, sienas sabrūk gandrīz vienlaicīga triecienviļņa ietekmē, uzreiz prasot visu ēkā esošo 27 000 cilvēku dzīvības.

Uguns lodes darbības zonā nekas nepaliek neskarts. Pārvietojoties ar gaismas ātrumu, izstarotais siltums aizdedzina visus viegli uzliesmojošos materiālus vairāku jūdžu attālumā visos virzienos.

Aizkari, papīrs, grāmatas, koka konstrukcijas, apģērbs un sausa lapotne uzliesmo, izraisot spēcīgu uguns vētru, kas aptver vairāk nekā 100 kvadrātjūdžu lielu teritoriju

Reklāma
Reklāma

Katastrofas gadījumā netālu no Pentagona Ārlingtonas Nacionālās kapsētas uzreiz pārvēršas izdegušās atliekās, tostarp kapiem, apmeklētājiem un darbiniekiem.

Vienlaikus pāri Potomakas upei sabrūk tādi ikoniski memoriāli kā Linkolna un Džefersona memoriāli.

Tuvumā esošās būves, piemēram, Pentagona modes centrs, tiks iznīcināts, cilvēkiem sadegot liesmās.

Nacionālajā parkā apmeklētāji aizdegsies, un tie, kas nesadegs dzīvi gūs sāpīgus trešās pakāpes apdegumus.

Dažu sekunžu laikā karstuma starojums būs pilnībā apdedzinājis aptuveni viena miljona cilvēku ādu, no kuriem 90 procenti mirs.

Apmēram piecpadsmit jūdžu attālumā no Pentagona sāksies haoss, jo automašīnas un autobusi sadursies, ielas izkusīs no ārkārtējā karstuma, un viesuļvētras vēji eksponenciāli pastiprinās ugunsgrēkus.

Desmit jūdžu rādiusā no degošajiem pelniem un atlūzām izcelsies jauni ugunsgrēki,  uguns liesmām aprijot visu Vašingtonu.

Tikai astoņu līdz deviņu minūšu laikā pilsētas teritorija kļūs par postažu, kurā izdzīvojušie  apmulsuši  izmisīgi cenšas bēgt.

Elektromagnētiskais impulss iznīcinās visas sakaru un transporta sistēmas, atstājot cilvēkus bez palīdzības.

Pat tie, kas izglābsies pēc sākotnējā sprādziena, saskaries ar drūmo realitāti – viņi ir palikuši pilnīgi vieni ar kodolkara sekās.

Bijušais Federālās ārkārtas situāciju pārvaldes aģentūras direktors Kreigs Fugate laikrakstam “The Mail on Sunday” sacīja, ka izdzīvojušo vienīgā cerība ir izdomāt, kā “pašiem izdzīvot”.

Kodoluzbrukums Pentagonam ir tikai sākumpunkts tam, kas galu galā novedīs pie cilvēces gala.

Tas ir arī scenārijs, kura sākums nav paredzēts, jo “pasaule var beigties jau tuvāko pāris stundu laikā,” brīdinājis ASV Stratēģiskās pavēlniecības bijušais komandieris ģenerālis Roberts Kehlers.

Piemēram, Putins apgalvo, ka ir gatavs pielietot kodolieročus, ja uzskatīs, ka Rietumi apdraud Krievijas suverenitāti.

Intervijā Krievijas  televīzijai Putins uzsvēra, ka Maskava no militāri tehniskā viedokļa  ir gatava gadījumā, ja valsts drošība tiktu apdraudēta: “Ieroči pastāv, lai tos izmantotu.[…] Mēs esam gatavi izmantot ieročus, tostarp jebkādus ieročus, arī [kodolieročus], ja runa ir par Krievijas valsts pastāvēšanu, kaitējot mūsu suverenitātei un neatkarībai.”

Krievijas kodoltrieciens varētu izraisīt globālu katastrofu dažu stundu laikā nogalinot 35 miljonus cilvēku.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.