
Iecienītāko autoru vidū – Monika Zīle 0
Šodien pazīstamā rakstniece un “LA” autore Monika Zīle būs to Latvijā visvairāk iecienīto autoru vidū, kuri saņems autoru biedrības AKKA/LAA jau 18. reizi piešķirto “Autortiesību bezgalības balvu”.
Rakstniecei tā piešķirta par lugas “Trīs košas dāmas” (izdota krājumā “Trīs košas dāmas: lugas”, 2009) ilgstošu un plašu izmantojumu Latvijā – iestudējumos Užavas, Īles, Matkules, Kārķu, Vecsaules, Sutru, Ķeipenes, Rubas, Malienas, Robežnieku, Bērvircavas, Spāres, Mores, Salaspils, Stāmerienas, Daudzevas un citos amatierteātros.
Balvas saņēmēju vidū ir arī fotogrāfs Uldis Briedis, komponists Imants Kalniņš un dzejnieks Viktors Kalniņš (Viks), rakstnieks Māris Bērziņš, režisore un scenārija autore Ināra Kolmane, operators Andrejs Verhoustinskis, mūzikas autori Pēteris Pāss, Mārtiņš Miļevskis, Rihards Kolmanis un komponists Uģis Prauliņš, komponists Rihards Dubra un citi. Monika Zīle tiks godalgota jau trešo reizi, Renārs Kaupers – sesto reizi, bet komponists Imants Kalniņš – piekto reizi.
18 gados godalgots 201 autordarbs, no tiem 125 muzikāli, 34 literāri un dramatiski, 27 vizuāli un 13 audiovizuāli. Balvu kopumā saņēmuši 269 autori.
“Autortiesību bezgalības balva” ir piramīdas formas pulkstenis, kas ir atsauce uz laika ritējumu. Tā skaldnes ar kopīgu virsotni liek domāt par autora darbu. “Autortiesību bezgalības balva” atgādina, ka darbs dzīvo pats savu dzīvi un nereti atdzimst gan jaunā vidē, gan citā veidolā, jo tā izmantojuma iespējas laika gaitā variējas un vairojas – gan tehnoloģiju, gan sabiedrības mainības dēļ. Lietojumā var atgriezties darbs, kas radīts senāk, un tikpat labi daudzos veidos un medijos dzīvi var sākt arī pavisam jauni darbi.