Ekrānšāviņš no “X”.

Pastaigu cienītāji aicināti gulbjus nebarot ar maizi – tā viņus iekrāso sārtus un apdraud putnu dzīvību 35

Apvienotās karalistes pilsētiņas Boltonas “Moses Gate Country Park” apmeklētāji ir aicināti pārtraukt gulbju barošanu ar maizi pēc tam, kad divi putni bija kļuvuši sārti no sapelējušiem maizes gabaliņiem, kas tika mesti viņu dīķī. Abiem ūdensputniem bija izveidojusies flamingo līdzīga spalvas krāsa tā dēvētā “rozā spalvu sindroma” dēļ, raksta tabloīds Metro.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
Kokteilis
ĀTRAIS TESTS. Ko ieraudzīji pirmo – jaunu dāmu vai padzīvojušu kungu? Aplūko zīmējumu un uzzini par sevi ko jaunu!
Lasīt citas ziņas

To izraisa sēnīte, kas attīstās, kad maize ūdenī sāk pūt. Pēc tam tā nokļūst uz gulbju ķermeņiem, uz viņu spalvām.

Ja putni no šiem piesārņotājiem netiek atbrīvoti, tie samazina apspalvojuma dabisko hidroizolāciju un gulbju spēju peldēt un lidot.

CITI ŠOBRĪD LASA

Spalvas kļūst trauslas un samirkst ūdenī, radot risku nomirt no hipotermijas, tāpēc ir svarīgi, lai tās atjaunotos ar dabisko pārklājumu pēc iespējas ātrāk.

Dzīvnieku glābšanas dienests, kurš izglāba gulbjus, ir mudinājis parka apmeklētājus turpmāk izvairīties no putnu barošanas ar maizi: “Mēs zinām, cik ļoti cilvēkiem patīk barot gulbjus, pīles un zosis, tomēr ir svarīgi nodrošināt, ka viņiem tiek dota pareiza barība. Diemžēl maize piepilda putnu māgas, nesniedzot viņiem nepieciešamās uzturvielas, un tas var ietekmēt viņu veselību.”

Iedzīvotāji tiek aicināti ūdensputnus piebarot ar smalki sagrieztiem zaļumiem, piemēram, kāpostiem, spinātiem un salātiem, kā arī jauktus ar kukurūzu vai graudiem. “Jebkura barošana arī jāveic ar mēru un tikai kā papildinājums viņu dabiskajam uzturam.”

Dzīvnieku aizstāvji arī iesaka izvairīties no ūdensputnu barošanas vienā vietā, jo to izkārnījumi var kļūt slideni, kas var izraisīt negadījumus.

Tāpat labāk būtu mest barību ūdenī, nevis mēģināt mudināt putnus barot krastā, uz sauszemes.

Ziemeļu gulbji atgriežas mājās - Siguldas novadā!
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.