Praktiski
Svētki

Pētījums: Teju 95% Latvijas iedzīvotāju valsts svētkus svin tuvinieku lokā0

Foto – LETA

Par spēcīgu tradīciju Latvijas gadadienas svētku nedēļā ir nostiprinājusies laika pavadīšana kopā ar tuvākajiem cilvēkiem – ģimeni, radiniekiem un draugiem. To par labāko svētku svinēšanas kompāniju atzinuši vairāk nekā 94.1% respondentu vietējā veikalu tīkla “top!” veiktajā Patriotu nedēļas aptaujā*.

Svētku laikā daudzi godā tur tieši Latvijā ražotus produktus – tos galdā ceļ 79% no aptaujātajiem respondentiem.

Par neatņemamu un godājamu tradīciju gadu gaitā izveidojusies arī sarkanbaltsarkanās lentītes piespraušana pie apģērba (93.8%). Atbildot uz jautājumu: Kā parasti tiek piesprausta lentīte – vairums jeb 86.8% atbildēja, ka izvēlas to pie apģērba spraust ar galiem uz augšu jeb “V” burta formā.

Papildus iepriekš jau minētajai tradīcijai svētkus pavadīt kopā ar tuvākajiem cilvēkiem, daudzi izvēlas svētku laikā piedalīties lāpu gājienos (66%) un nolikt svecītes par godu karavīriem (62%), kas cīnījās par mūsu Latviju.

Prieku cilvēki gūst arī vērojot svētku salūtus (50%) vai militāro parādi (36%). Starp sniegtajām atbildēm ierindojās arī koncerta (27%) vai baznīcas apmeklējums (14%), kā arī ziedu nolikšana Rīgas Brāļu kapos (14%).

Svētku sagaidīšanas vietas ir dažnedažādas – publiski organizētos pasākumos (23%) un 11.novembra krastmalā (15%), mājās pie svētku galda (15%) vai ciemos pie radiem un draugiem (7%). Daļa izvēli par svētku svinēšanas vietu pieņem pēdējā brīdī (30%).

Saistītie raksti

*Kopumā veiktajā aptaujā piedalījās 914 respondenti no Rīgas (21.7%) un Pierīgas (7.4%), Vidzemes (30.1%), Kurzemes (17.4%), Zemgales (15.5%) un Latgales (7.9%). Respondenti lokā 88.7% bija sievietes un 11.3% bija vīrieši.

To lokā 5% bija vecumā līdz 20 gadiem, 26.5% vecumā no 21-30 gadiem, 29.1% vecumā no 31-40 gadiem, 22.4% vecumā no 41-50 gadiem, 11.6% vecumā no 51-60 gadiem un 5.4% virs 61 gada.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Rīgā kaķis pēc pastaigas mājās atgriežas asiņainām ķepām: kāds ļaundaris brutāli nogriezis nagus
3 dienas
IP
Ilze Pētersone
Praktiski
Kas latviešiem kāpostu tītenis, Austrumu tautām – dolma: arī divas receptes
3 dienas
VB
Valija Beluza
Praktiski
Latviešu ģimenes dzīve Bakūzes muižā: cilvēki šajā vietā mituši kopš 14.gadsimta – aizvien atrodas mīklainas, leģendām apvītas lietas un liecības
3 dienas

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
Pēc sprādziena Beirūtā atklāj, ka Latvijā ir seši bīstami objekti
23 minūtes
LE
LETA
Sports
Islāmticību pieņēmusī Koha paziņojusi par sportistes karjeras beigām 2
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Beirūtā eksplodējusi krava, kas iepriekš bija atradusies uz Krievijas pilsonim piederoša kuģa
Tiešraide 2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Nepatīkams pārsteigums: labdarībai ziedotas drēbes tiek tirgotas internetā
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Nosauc vietas, kur Latvijā palielinājies ar Covid-19 saslimušo skaits
3 stundas