Policisti Rīgas reģionā aiztur vairākus nelegālo akcīzes preču tirgoņus; Garkalnē uziet nelegālā alkohola ražotni 5

Pagājušonedēļ Valsts policijas likumsargi aizturēja vairākas personas, kas saistītas ar nelegālo akcīzes preču apriti Rīgas reģiona teritorijā. Tā piemēram, Ādažu novadā, Garkalnē aizturēts vīrietis, kurš tiek turēts aizdomās par nelegālu alkohola ražošanu un tirgošanu. Kratīšanu laikā viņam piekritīgās adresēs policisti konstatēja un atsavināja vairāk nekā 900 litru šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaku un apmēram 18,5 tūkstošus nelegālo cigarešu. Savukārt citviet Rīgas reģionā aizturēta nelegālo cigarešu tirgotāju grupa, un kratīšanu laikā konstatēti vairāk nekā 65 tūkstoši cigarešu bez Latvijas Republikas akcīzes markām. Tāpat Valsts policija pagājušajā nedēļā īstenojusi arī vairākas citas aizturēšanas nelegālo akcīzes preču aprites jomā.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Daži jūtas kā no ķēdes norāvušies, citi otru reizi uz tā paša grābekļa neuzkāps. Es… nekad nevēlos tur atgriezties” – Līnas stāsts par tikšanu prom no krīzes centra 14
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
Skolas direktora viedoklis par skolotāju apdāvināšanu mācību gada noslēgumā: “Sabiedrība ir morāli slima ar šīm dāvanām un pateicībām”
Lasīt citas ziņas

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Pierīgas Ziemeļu iecirkņa likumsargi sadarbībā ar Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja likumsargiem šā gada 12. jūnijā veica trīs sankcionētas kratīšanas Ādažu novada Garkalnē. To laikā kādā privātmājā tika uzieta nelegālā alkohola ražotne. Veicot kopumā trīs kratīšanas dažādās adresēs, kas piekritīgas iespējamam pārdevējam, policisti izņēma 18 574 gabalu cigarešu bez Latvijas Republikas akcīzes markām, kā 924 litrus šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaku, kam nozīmēta ekspertīze, lai noteiktu absolūtā spirta daudzumu tajā.

Par minēto noziegumu policisti aizturēja kādu vīrieti, kurš iepriekš nebija nonācis policijas redzeslokā. Kā arī šajā datumā likumsargi aizturēja viņa klientu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta pirmās daļas – par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu izgatavošanu, uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

Tāpat pagājušajā nedēļā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 1. nodaļas darbinieki veica astoņas kratīšanas saistībā ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu apriti Rīgā.

Noziedzīga nodarījuma izdarīšanas brīdī likumsargi aizturēja divas personas – 1969. gadā un 1976. gadā dzimušus vīriešus, kuri Rīgas reģiona teritorijā realizācijas nolūkā uzglabāja cigaretes bez Latvijas Republikas nodokļu akcīzes markām. Veicot divas automašīnu un sešas nekustamo īpašumu kratīšanas neatliekamības kārtībā, policisti konstatēja un izņēma 65 360 dažādu marku cigarešu ar Baltkrievijas Republikas nodokļu akcīzes markām un bez tām.

Policija ir ieguvusi informāciju, ka šīs cigaretes bija paredzēts realizēt Rīgas reģionā. Jāpiemin, ka aizturētās personas arī iepriekš bija nonākušas policijas redzeslokā par analoģisku un citu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas – par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā, vai ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Reklāma
Reklāma

Šobrīd kriminālprocesā tiek veiktas izmeklēšanas darbības, lai noskaidrotu visus lietas apstākļus.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Ja Jūsu rīcība ir informācija par personām un faktiem saistībā ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu un alkohola apriti, aicinām informēt Valsts policiju, rakstot e-pastu: [email protected] vai nosūtot iesniegumu elektroniski portālā Latvija.gov.lv, izmantojot e-adresi., vai arī iesniedzot to tuvākajā Valsts policijas iecirknī! Anonimitāte ir garantēta.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.