Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Kadrs no video

Pretēji sabiedrības viedoklim, smagākie satiksmes negadījumi notiek vasarā nevis ziemā 1

Pretēji sabiedrības viedoklim, ka smagākie negadījumi notiek ziemā, kad ir slidenas brauktuves, statistika liecina par pretējo – jūnijā un jūlijā tiek reģistrēts visvairāk smagu avāriju, intervijā Latvijas Radio otrdien sacīja Ceļu uzraudzības biroja pārstāvis Andris Locis.

Reklāma
Reklāma
“Šoreiz cieta mana mamma, bet rīt varbūt jau kāds cits.” Sieviete brīdina par nepatīkamu incidentu saistībā ar veikalu “Maxima”
Rosļikovs iecerējis sūdzēties par attieksmi pret krieviem Latvijā, taču krievvalodīgo reakcija uz šo nodomu viņam liek pamatīgi vilties
Pēc sadursmes bērns vēl bija dzīvs, taču garām braucoša automašīna viņu nāvējoši notrieca – Latgalē notikusi smaga avārija
Lasīt citas ziņas

Nesen veiktajā pētījumā atklājušās interesantas lietas, kā vadītāji uztver savas braukšanas prasmes un kuros mēnešos un laikapstākļos visbiežāk notiek avārijas.

“Ir dažas lietas, kad situācija atšķiras no tā, ko uztveram. Smagākie negadījumi notiek tieši vasaras mēnešos – jūnijs, jūlijs, un tieši uz sausa asfalta, bet sabiedrība uzskata, ka negadījumi notiek ziemā, kad ir slidens. Lielākā daļa vadītāju uzskata, ka vislabāk prot braukt vasarā, bet realitātē tieši šajā laikā notiek smagās avārijas, teica Locis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš minēja, ka tas ir atvaļinājuma laiks, pārgalvība, “protams, alkohols”, sēšanās pie stūres pēc dažādiem pasākumiem un savu spēju pārvērtēšana. Lielākoties runa ir autovadītājiem līdz 29 gadiem.

2013.gadā bojāgājušo skaits uz ceļiem bija 179, 2014.gadā – 212, bet 2015.gadā – 187. “Nevar teikt, ka būtisks uzlabojas, bet kopumā situācija nepasliktinās,” komentēja Locis.

Satiksmes ministrijā otrdien notiks Ceļu satiksmes drošības padomes sēde, kurā tiks prezentēti un analizēti dati par pērn notikušajiem ceļu satiksmes negadījumiem, kā arī fotoradaru fiksētajiem pārkāpumiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.