Receptes / Konservējumi

Foto – Shutterstock

Konservēta kukurūza 0

Autore: Anna Skariņa

Konservētu kukurūzu ierasts iegādāties veikalā, bet, ja tā ienākusies dārzā vai nopērkama no vietējiem tirgotājiem, tad kāpēc gan nepagatavot krājumus ziemai savām rokām, turklāt tas būs gan veselīgi, gan izdevīgi.

Labāk izvēlēties nenobriedušu kukurūzu, jo tad tā vārot ātrāk būs gatava (15–20 minūtes), nobriedušai un pilnībā gatavai kukurūzai vārīšanas laiks būs aptuveni 1–1,5 stundas ilgs.

Kukurūzas daudzumu var izvēlēties pēc sirds patikas, taču šoreiz piedāvātā marināde paredzēta aptuveni 4 puslitra burciņām, līdz ar to, zinot kukurūzas daudzumu, jāaprēķina, cik tās jums būs nepieciešams.

Sastāvdaļas

  • kukurūzas vālītes
  • ūdens – 1 l
  • sāls – 30 grami
  • cukurs – 2 ēdamkarotes
  • citronskābe – pustējkarote

Pagatavošana

  1. Kukurūzu atbrīvo no lapām, rūpīgi apskata, vai nav kādas bojātas vietas, kas būtu jāizgriež, jo, to neizdarot, burciņa var pēc neilga laika “uzsprāgt”. Tad apgriež kukurūzu vālītēm galus vai sagriež uz pusēm, lai tās ielīstu katliņā.
  2. Kukurūzas vālītes aplej ar ūdeni un vāra, līdz tās gatavas. Kā jau iepriekš tika minēts, nobriedušām vālītēm vārīšanas laiks būs krietni ilgāks.
  3. Gatavās kukurūzas vālītes liek traukā un aplej ar aukstu ūdeni, ļauj tām atdzist un tad atdala kukurūzas graudus (tas ir samērā viegli izdarāms). Kukurūzu pilda sterilizētās burkās.
  4. Marinādes pagatavošanai katliņā ielej nepieciešamo ūdens daudzumu, pievieno sāli, cukuru un citronskābi un īsu brīdi pavāra.
  5. Gatavo marinādi lej burciņās, jāraugās, lai tā pilnībā nosegtu kukurūzu. Tad burciņas pasterizē aptuveni 20–25 minūtes, pēc tam vāciņus aizskrūvē. Burciņas apgāž otrādi, ļauj tām atdzist un pārvieto uz pagrabu vai citu telpu, kur neiespīd saules stari.
SAISTĪTĀS RECEPTES