Latviešu leģionāri - vēsture

Rīgā notiks leģionāru gājiens; VDD sadarbībā ar policiju strādās pastiprinātā režīmā 199

Valsts drošības dienests (VDD) sadarbībā ar Valsts policiju arī šodien strādās pastiprinātā režīmā, lai savlaicīgi identificētu iespējamas provokācijas neoficiāli atzīmējamā leģionāru atceres dienā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
Krievijas Federācijā beidzas padomju tehnikas krājumi. Putinam ir kāds neticams plāns 133
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā 52
Lasīt citas ziņas

Piektdienas pēcpusdienā VDD aģentūrai LETA norādīja, ka rīcībā esošā informācija neliecina, ka kādas personas vai personu grupas Latvijā mērķtiecīgi plānotu provokācijas leģionāru atceres gājiena norises laikā.

VDD vērtējumā provokāciju riski šogad ir augstāki nekā iepriekšējā gadā. Tas saistīts ar vairākiem faktoriem. Pirmkārt, nedēļas nogalē norisināsies arī Krievijas prezidenta tā sauktās “vēlēšanas”, tostarp balsot varēs Krievijas vēstniecībā Rīgā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Otrkārt, Latvijā un citās Baltijas valstīs pēdējā laikā ir fiksētas dažādas Krievijas specdienestu organizētas provokatīvas un kaitnieciskas aktivitātes, kuru nolūks ir veicināt nedrošības sajūtu sabiedrībā. Nespējot gūt cerētos panākumus Ukrainā, Krievija cenšas iebiedēt Latvijas un citu Eiropas valstu sabiedrību ar mērķi mazināt atbalsta sniegšanu Ukrainai, kā arī veicināt citu savu ārpolitikas mērķu sasniegšanu.

Treškārt, veicot informatīvās telpas monitoringu, VDD pēdējās nedēļās ir konstatējis starpetniskās spriedzes pieaugumu informatīvajā telpā.

VDD pastāvīgi analizē norises sabiedrībā un informatīvajā telpā, veicot risku izvērtējumu. Par konstatētajiem riskiem dienests informē Valsts policiju, kas gan leģionāru atceres gājiena laikā, gan agresorvalsts prezidenta tā saukto “vēlēšanu” norises dienā Latvijā īstenos pastiprinātus pasākumus sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanai pēc iepriekš izstrādāta plāna.

Patlaban VDD rīcībā esošā informācija neliecina, ka kādas personas vai personu grupas Latvijā mērķtiecīgi plānotu provokācijas leģionāru atceres gājiena norises laikā. Tomēr, ņemot vērā minētos faktorus, dažādas provokācijas nav izslēdzamas. Līdzīgi kā citus gadus, viens no VDD identificētajiem potenciālajiem riskiem ir citu personu fiziska vai verbāla vēršanās pret gājiena dalībniekiem.

Iedzīvotāji, kuru rīcībā ir informācija par plānotām provokācijām nedēļas nogalē, aicināti nekavējoties sniegt iespējami detalizētu informāciju VDD. Ar dienestu iespējams sazināties jebkurā diennakts laikā, zvanot pa tālruni 67 208 964 vai rakstot uz e-pasta adresi “[email protected]”.

VDD aicina iedzīvotājus neiesaistīties provokatīvās aktivitātēs un nereaģēt uz tādām. Tāpat dienests aicina iedzīvotājus kritiski vērtēt provokatīva rakstura, starpetnisko spriedzi veicinošus paziņojumus informatīvajā telpā.

Sestdien Rīgā plānots rīkot Otrajā pasaules karā kritušo latviešu leģionāru piemiņas gājienu un ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa.

Reklāma
Reklāma

Gājiens, kā ierasts, sāksies plkst.11 pie Rīgas svētā Jāņa baznīcas Skārņu ielā 24. Tad tas virzīsies pa Skārņu ielu, Kaļķu ielu līdz Brīvības piemineklim.

Līdzīgi kā pērn, citi pieteikumi pasākumu rīkošanai 16.martā nav saņemti.

16.marts jeb leģionāru piemiņas diena ir neoficiāla piemiņas diena, kad latviešu leģiona veterāni un citi cilvēki piemin valsts iedzīvotājus, kuri cīnījās Vācijas bruņotajos spēkos latviešu leģiona sastāvā.

Rīgā un Lestenē notiks Otrajā pasaules karā kritušo latviešu leģionāru piemiņas pasākumi

Šodien Rīgā un Lestenē notiks Otrajā pasaules karā kritušo latviešu leģionāru piemiņas pasākumi, liecina aģentūras LETA apkopotā informācija.

Šodien Rīgā plānots rīkot Otrajā pasaules karā kritušo latviešu leģionāru piemiņas gājienu un ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa.

Kā aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā, pasākumu tradicionāli pieteikusi biedrības “Daugavas vanagi Latvijā” Limbažu nodaļa.

Līdzīgi kā pērn, citi pieteikumi pasākumu rīkošanai 16.martā nav saņemti.

Tāpat šodien Lestenē notiks Leģionāru piemiņas dienas pasākums.

Plkst.13 Lestenes baznīcā VEF kultūras pils senioru sieviešu kora “Daugavas Vanadzes” koncerts. Plkst.14 notiks kritušo leģionāru izvadīšana no Lestenes baznīcas, leģionāru piemiņas svētbrīdis Lestenes Brāļu kapos un kritušo leģionāru pārapbedīšana.

Plkst.16 Lestenes Tautas namā notiks Džūkstes Kultūras nama pašdarbības kolektīvu koncerts.

Leģionāru piemiņas diena 16.martā ir neoficiāla piemiņas diena, kad latviešu leģiona veterāni un citi cilvēki piemin valsts iedzīvotājus, kuri cīnījās Vācijas bruņotajos spēkos latviešu leģiona sastāvā. Daļa cilvēku uzskata, ka šie cilvēki cerējuši cīnīties par neatkarīgu Latviju, citi – ka viņi bijuši fašistu līdzskrējēji, bet vēl citi – ka kara laika apstākļu upuri, kuri pret savu gribu nonākuši frontē.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.