Latvijā
Rīga

Rīgas 1.slimnīca, iespējams, krietni pārmaksājusi par magnētiskās rezonanses iekārtu0


Rīgas 1. slimnīca.
Rīgas 1. slimnīca.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Pašvaldības SIA “Rīgas 1.slimnīca”, iespējams, pārmaksājusi vairākus simtus tūkstošus eiro par magnētiskās rezonanses iekārtas iegādāšanos no uzņēmuma “Tradintek”, šodien vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Raidījums vēsta, ka Rīgas 1.slimnīcas valdes loceklim Genādijam Sevastjanovam (S), kuru Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) tur aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un turpmāk liedzis darboties iepirkumu sfērā, 2015.gadā kā iepirkuma komisijas priekšsēdētājs, konkursā par magnētiskās rezonanses diagnostikas iekārtas iegādāšanos, kā uzvarētāju atzinis uzņēmumu “Tradintek”, kurš atšķirībā no citiem konkursa dalībniekiem par līdzīgas iekārtas piegādāšanu prasījis pusmiljonu eiro vairāk.

Līdz ar to magnētiskās rezonanses diagnostikas aparātu slimnīca iegādājās par vairākiem simtiem tūkstošu eiro dārgāk nekā kāda privāta medicīnas iestāde Latvijā un Austrumigaunijas Reģionālā slimnīca Tallinā.

Jaudīgu jaunās paaudzes magnētiskās rezonanses iekārtu vēlējās iegādāties, jo tai nav starojuma kaitējuma, tātad der grūtniecēm un bērniem, turklāt ir ārkārtīgi plaši lietojama. Pilna programmu pakete gan ar izmeklējumiem, gan attēla apstrādi veic sirds, smadzeņu, kaulu, locītavu, vēl daudzu orgānu slimību diagnostiku un ārstēšanas uzraudzību.

Magnētisko rezonanšu iekārtas konkursā pieteicās trīs dalībnieki, bet par uzvarētāju pasludināja “Tradintek”, kurš ar “General Electric” iekārtu konkursā vinnēja ar cenu 1 856 198 eiro. Tā nebija lētākā, jo uzņēmuma “Siemans” iekārta maksāja pusmiljonu mazāk, lai gan “Siemans” piedāvājumu atzina par nederīgu.

Vienlaikus ar Rīgas 1.slimnīcu identisku iekārtu, tikai no cita ražotāja, iegādājās arī medicīnas sabiedrība “ARS”. “ARS” izvēlējās “Philips” ražojumu, ko par labāko 2012. un 2013.gadā bija atzinuši Amerikas pētnieki.

“Ja salīdzina ar konkurentiem, tobrīd tas bija atzīts par labāko modeli pasaulē, un līdz ar to izvēle krita par labu šim.

Vēl es gribu uzsvērt, ka mums svarīgāk par cenu, ir servisa pakalpojumi. Jo iekārtām, izmantojot līzinga pakalpojumu, pašām sevi ir jāatpelna un mums servisa nodrošināšana ir pat vēl svarīgāka par cenu, lai gan ar pilnu programmas nodrošinājumu mēs samaksājām 1,6 miljonus eiro,” raidījumam stāstīja medicīnas sabiedrības “ARS” valdes priekšsēdētājs Māris Andersons.

Magnētiskās rezonanses iekārtu ar lielākām papildu iespējām kardioloģiskajai izmeklēšanai nekā Rīgas 1.slimnīcai iegādājās Austrumigaunijas Reģionālā slimnīca Tallinā. Arī tā to nopirka par aptuveni 300 000 eiro lētāk nekā Rīgas 1.slimnīca.

Jau ziņots, ka KNAB kādā kriminālprocesā bija veicis kratīšanu pašvaldības SIA “Rīgas 1.slimnīca” un aizturējis trīs personas – vienu amatpersonu un divas fiziskas personas. Aizturēts tika slimnīcas valdes loceklis un Rīgas domes deputāts Genādijs Sevastjanovs (S) un tā dēvētajā Bērnu slimnīcas kukuļošanas lietā apsūdzētais uzņēmējs Aleksandrs Kreicers.

Tāpat raidījums “Nekā personīga” iepriekš vēstīja, ka trešā aizturētā persona ir Kreicera vadītās būvfirmas “Torenberg” tehniskais direktors Magnuss Kurpuševs.
Saistītie raksti

Kriminālprocess sākts 5.aprīlī par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un dokumentu viltošanu.

Krimināllieta saistīta ar aizdomām, ka “Rīgas 1.slimnīcas” amatpersona, iespējams, ļaunprātīgi izmantojusi dienesta stāvokli, noslēdzot līgumus iepirkumos, un ka būvdarbu veicējs, iespējams, viltojis dokumentus par veiktajiem būvdarbiem, iepriekš ziņoja KNAB.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.