Rīgas dome gatavojas demontēt Krievijas karavadoņa Barklaja de Tolli pieminekli Esplanādē 161

Autors: Lelde Veinberga, TV24

Vai cilvēki iesaistās Rīgas ielu pārsaukšanā un nāk klajā ar savām idejām par jauniem nosaukumiem? Vai galvaspilsētā plānots noņemt un uzstādīt jaunus pieminekļus? TV24 raidījumā “Ziņu TOP. Rīga runā” situāciju skaidro Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Ratnieks (NA).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
TV24
“Jo tālāk šķir, jo dumjāks var palikt!” Slaidiņu līdz smiekliem pārsteidzis suvenīrs no Ukrainas – krievu karavīra piezīmju grāmata 74
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
Lasīt citas ziņas

Rīgas vicemērs atklāj, ka rīdzinieki piedāvā dažādas idejas un aktīvi cenšas tās arī nodot domei, taču deputāti pēc brīva prāta ielas nepārsaucot un pamatā ir konsultācijas ar vēsturniekiem un citiem ekspertiem starp kuriem arī bieži vien nav vienprātības. “Cilvēki uztver to, ka ja jau šo maina, tad visu pēc kārtas, bet jūs redzat, ka šis process ir ilgs, tam vajadzīgs finansējums un nav tik vienkārši visu apjomu uzreiz dabūt [gatavu]. No sākuma pabeigsim šo stāstu, pēc tam ķersimies klāt pie akmeņiem, kas mums ir Rīgā visdažādākajās vietās, Barklaja de Tolli un visi pārējie, kas ir “aizķērušies”,” informē Rīgas vicemērs.

Rīga pašvaldība plāno aicināt kopā vēsturniekus uz diskusiju un izveidot sarakstu ar piemiņas plāksnēm un pieminekļiem, kurus varētu demontēt. “Visas šīs pieminekļu vietas, protams, ir izvēlētas apzināti, lai radītu pēc iespējas lielāku sabiedrības iesaisti. Un, ja jūs pavērotu tās ielas, kurām mēs arī nosaukumus nomainījām, tās bija apzināti izvietotas tajās vietās, kur ir, piemēram, tramvaja pieturas, kur katru dienu brauc cilvēks un dzird šo nosaukumu, dzird šo vārdu, uzvārdu un līdz ar to viņš aizdomājas, kas tas tāds ir, kāpēc un katru dienu tas tiek “potēts”. Tā padomju varas vēlme ir bijusi ļoti precīza, lai trāpītu tur, kur vajag,” uzskata E. Ratnieks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šo ceturtdien, 23. maijā, raidījumā “Ziņu TOP. Rīga runā” viesosies Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola (Kods Rīgai). Runāsim par civilās aizsardzības plāna pilnveides gaitu galvaspilsētā, drošību Rīgā un citām aktualitātēm. Tiešraides laikā uzdod savus jautājumus, zvanot uz studiju pa tālruni 67630301 vai rakstiski WhatsApp lietotnē – 20019275. Raidījums tapis sadarbībā ar Rīgas domi!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.