Publicitātes foto

Rīgas ostas konkurētspēju stiprina unikālas un inovatīvas Latvijā radītas tehnoloģijas 2

Saasinoties konkurences cīņai reģionā, arvien nozīmīgāka kļūst katras ostas spēja piedāvāt pēc iespējas ātrāku, lētāku un efektīvāku kravu aprites risinājumu. Rīgas osta savas priekšrocības pret konkurentiem stiprina ar unikālām kraušanas tehnoloģijām un iekārtām, ko projektē un ražo tepat Latvijā, uzņēmumā “Smartteh”.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, brīdina bijušais ASV armijas ģenerālis 164
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Lasīt citas ziņas

Turklāt sākotnēji Rīgas ostai radītās iekārtas kļuvušas arī par pieprasītu Latvijas eksportpreci.

Piecu darbības gadu laikā “Smartteh” ražotnē radīts jau ducis dažādu inovatīvu kraušanas iekārtu. Uzņēmumā tapušie risinājumi darbojas Rīgas ostas uzņēmumos “Jaunzeltiņi”, “KS Terminal” un “WT Terminal”. Šobrīd finiša taisnē ir viens no pēdējā laika vērienīgākajiem projektiem – iespaidīga beramkravu konveijera līnija “B port” terminālī.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijā ražotās konteinerizācijas sistēmas un dažāda veida kraušanas risinājumi pašlaik jau ieviesti arī Krievijā, Vācijā, Somijā, Turcijā un citās valstīs.
Sadarbība ar Rīgas ostas uzņēmumiem ir bijis nozīmīgs atspēriena punkts uzņēmuma “Smartteh” attīstībai.

“Uzticība no ārvalstu klientiem ir daudz lielāka, ja mēs varam jau parādīt gatavus produktus mūsu portfelī,” stāsta uzņēmuma “Smartteh” valdes loceklis Mārtiņš Niķis. “Sadarbībā ar ostas uzņēmumiem ir izstrādāti efektīvi servisa risinājumi, kurus tagad veiksmīgi izmantojam, apkalpojot klientus pat ļoti tālās vietās, kur mūsu iekārtas tiek eksportētas. Mēs varam attālināti monitorēt gan iekārtas darba ražīgumu, gan identificēt bojātos elementus, sniedzot atbalstu nekavējoties,” turpina Mārtiņš Niķis.

“Smartteh” izstrādātā tehnoloģija – inovatīva iekārta kokmateriālu iekraušanai konteineros – konteinerizācijai, ieviesta arī Rīgas ostas uzņēmumā “Jaunzeltiņi” – vienā no lielākajiem ostas terminālu operatoriem, kas specializējas kokmateriālu kravu apstrādē un pārkraušanā. Tā saucamā “iekraušanas plate” ļauj ātri un efektīvi kravu novietot uz īpašas, tam paredzētas “plates” un to automatizēti iekraut konteinerā.

“Jaunā tehnoloģija ir kārtējais solis termināļa efektivitātes paaugstināšanai, kas rezultātā ļauj klientiem piedāvāt lētāku un kvalitatīvāku pakalpojumu. Ar vienu iekārtu mēs aizvietojam aptuveni piecu iekrāvēju darbu. Pašreiz konteinerizācijas procesu varam veikt mazākā teritorijā, un kokmateriālus iespējams kraut augstākās krautnēs, kā rezultātā terminālī vienlaikus varam apstrādāt lielāku kravu apjomu,” jaunās “Smartteh” iekārtas priekšrocības uzskaita “Jaunzeltiņi” valdes priekšsēdētājs Artūrs Veispāls.

“Turklāt šādas iekārtas nav nekur citur pasaulē. Tā ir pie mums izgudrota, projektēta un šeit arī ieviesta. Par jaunās tehnoloģijas eksporta potenciālu liecina tas, ka mūsu sadarbības partneri un konkurenti no citām valstīm sāka interesēties par šo iekārtu jau pirms tā tika uzstādīta,” piebilst Artūrs Veispāls.

Reklāma
Reklāma

Ostas uzņēmumiem ir nepieciešami efektīvi un moderni tehnoloģiskie risinājumi, bet iekārtu ražotājam “Smartteh” – iespēja realizēt idejas un projektus, testēt un uzlabot iekārtas jau reālā darbībā. Šīs sadarbības rezultātā ir radusies un turpina attīstīties eksportspējīgu inovatīvu produktu ražošana Latvijā.

Publikācija tapusi sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.