Foto – Karīna Miezāja

Rīgas žurnaļugas ienīst pārējo Latviju – Lembergs sašutis par olimpiādes atspoguļojumu LTV 47

Ventspils mērs Aivars Lembergs savā kārtējā preses konferencē Ventspilī paslavējis svarcēlāju Rebeku Kohu, kura olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro izcīnīja ceturto vietu, vienlaikus norādot, ka treneris (Eduards Andruškevičs), laicīgi nepiesakot svara izmaiņas, ir kļūdījies un turklāt jau ne pirmo reizi tik svarīgā brīdī. Bet lielāko uzmanību veltīja Latvijas Televīzijas īpatnējiem uzsvariem olimpisko spēļu atspoguļošanā.

Reklāma
Reklāma
Mākslīgais intelekts nosauc 6 vārdu īpašniekus, kuriem Līgo svētki būs īpaši izdevušies
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 14
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 66
Lasīt citas ziņas

Koha nāk no Ventspils un ir saņēmusi domes atbalstu. Lembergs atzīmē viņas straujo progresu, taču uzsver, ka sportiste bija ļoti tuvu medaļām un izšķirošs, iespējams, bija tas, ka netika ieskaitīts pirmais veiksmīgais piegājiens raušanā, to skaidrojot ar to, ka treneris nepaspēja savlaicīgi pieteikt svara maiņu. Līdzīgs misēklis Andruškevičam bija 2008. gadā Pekinā, kad Viktors Šcerbatihs izcīnīja bronzu, lai gan droši vien varēja būt augstāk. “Tā nedrīkst būt,” uzsvēra Aivars Lembergs.

Politiķis ļoti asi kritizēja Latvijas Televīzijas vadību, kas svarcelšanas sacensību laikā translēja Lietuvas – Brazīlijas basketbola maču un tikai uz Kohas starta brīžiem pieslēdzās svarcelšanai: “Jūs varat iedomāties, ka līdzīgā situācijā lietuvieši rādītu Latvijas basketbola komandu? Nākamajā rītā 8.15 ieslēdzu sporta ziņas – sāk ar pludmales volejbolu (Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš), kas uzvarējuši pirmo spēli. Es nobrīnos – uzvarēt pirmo spēli vai iegūt ceturto vietu nav viens un tas pats. Būtu labi, ja Koha pirmā, intervija ar viņu, treneri, ekspertiem, jo tur ir pieci LTV žurnālisti. Sižets uz trim minūtēm. Nav! Un pēc tam viņi stāsta par ASV peldētājiem, ka horvāti basketbolā vinnējuši. Un Kohu nepiemin! Ko viņa valsts televīzijai ir izdarījusi? Kā nav kauns? Kas jutīs līdzi Latvijas sportistiem, valstij? Amerikāņi, brazīlieši, lietuvieši? Lietuvieši pat nepieminēs, ja mums būs medaļa. Esmu absolūti sašutis! Tie cilvēki nevar turpināt darbu.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš arī uzskata, ka uz to vajadzēja reaģēt Saeimai, Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei, taču nekas tāds nav noticis: “Ir sajūta, ja cilvēks nav no Rīgas, tad tas ir trešās šķiras plebejs. Jo tie Rīgas žurnālisti, žurnaļugas, un valsts televīzija ienīst pārējo Latviju, viņiem tie nav cilvēki. Ir rīdzinieki un nerīdzinieki, kas pat pie Latvijas nepieder. Samoilovam un Šmēdiņam vēl jāiekļūst pusfinālā, lai cīnītos par ceturto vietu!”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.