Ekonomika
Īpašums

“Nav tā, ka visiem īpašumiem pieaugs kadastrālā vērtība.” Reirs par NĪN maksājumu izmaiņām6

Foto: ekrānuzņēmums no video

“Nākamajā gadā nepieciešams vienoties gan par to, kādai ir jābūt šai (NĪN) likmei, gan sistēmai. Provizoriski, tā varētu samazināties un būt ap 0,2–0,3 procentiem kā daudzās Eiropas valstīs,” komentējot to, ka varētu mainīties nekustamā īpašuma nodokļu maksājumi pēc kadastrālo vērtību palielināšanās no 2022. gada,” RīgaTV 24 raidījumā “Ziņu TOP5” sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Nosakot NĪN likmi, dažiem īpašumiem esot gaidāms paaugstinājums nodokļu slogā, bet kādam – samazinājums.

“Šis jāizlīdzina, jo nevar būt tā, ka jaunā mājā ir tāds pats nekustamā īpašuma nodoklis kā „hruščovkā”. Kadastrālajai vērtībai ir jāatbilst tirgus vērtībai,” savu viedokli raidījumā pauda ministrs.

“RīgaTV 24” video:

Kā skaidroja ministrs, kadastrālā vērtība pēc būtības esot kāda laikaposma vidējā tirgus vērtība un mums tā pilnībā neatbilstot reālajai situācijai. Līdz ar to sākotnēji ir jāveic izmaiņas kadastrālajām vērtībām.

“Nav tā, ka visiem īpašumiem pieaugs kadastrālā vērtība, ir arī tādi, kam tā samazināsies, jo tā ir objektīva tirgus vērtības atainošana.”
Saistītie raksti

Runājot par vienīgā mājokļa atbrīvošanu no nekustamā īpašuma nodokļa maksas, Reirs sacīja, ka Finanšu ministrija var izteikt viedokli, bet politiski šādai idejai neesot atbalsta.

Esot partijas, kuras uzskatot, ka tas samazinās valsts pakalpojumu.

“Valsts pakalpojums ir pedagogu, mediķu algas. Ja Eiropā vidēji 35% no IKP ir valsts budžets, kas nodrošina valsts pakalpojumus, tad mums tas ir zem 30%. Runāt par nodokļu ieņēmumu samazinājumu nozīmē kādai kategorijai, kas sniedz mums pakalpojumus – pedagogs, policists, mediķis, – nepalielināt atalgojumu,” paskaidroja ministrs.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

GL
Gunta Lūse
Horoskopi un mistika
“No milzu ozoliem nāca tik jaudīga enerģija, ka elpa aizrāvās. Šie koki ir apmēram 400 gadu veci! ” Kā Miervaldis izveidoja dižozolu taku, kur gūt līdzsvaru un spēku 1
9 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Ugunsgrēkā daudzdzīvokļu ēkā Čehijā gājuši bojā desmit cilvēki
5 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
“Kamēr Pūce slēpjas kā vēzis alā, Krišjānis pa ballēm laiž, bet zakatistovi devušies uz dzimto planētu!” Egila Līcītša feļetons
6 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Pamēģiniet iztikt ar 300 eiro, šo cilvēku dzīve kļūst par izdzīvošanu,” Arhibīskaps Vanags par pensijām, NĪN un korupciju Rīgā 12
14 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
Polija kļūst par “Trampa fortu”, papildinot ASV karavīru skaitu valstī. Krievija solās “turēt roku uz pulsa” 7
18 stundas