Pasaulē
Eiropa

Rinkēvičs: Eiropas Savienībai ir skaidri jāpauž nostāja pret Svētās Sofijas katedrāles Stambulā pārveidošanu par mošeju1

Foto: LETA

Eiropas Savienībai (ES) ir skaidri jāpauž sava nostāja pret Svētās Sofijas katedrāles Stambulā pārveidošanu par mošeju, uzskata ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā, šodien Briselē notika ES Ārlietu padomes sanāksme, kuras laikā ES dalībvalstu ārlietu ministri diskutēja par Covid-19 ietekmi Latīņamerikā un Karību jūras reģionā, kā arī pārrunāja situāciju Turcijā, fokusējoties uz ES – Turcijas attiecībām un Turcijas lomu reģionā.

Runājot par ES un Turcijas attiecībām, Rinkēvičs vērsa klātesošo uzmanību uz to, ka Svētās Sofijas katedrāles Stambulā ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā un aicināja ES izveidot jaunu stratēģiju ar Turciju.

“Turcija ir nozīmīga ES partnere, ar kuru svarīgi turpināt dialogu un sadarbību kopējo interešu jomās, veicinot savstarpēju sapratni. Esam ieinteresēti strādāt ar Turciju, lai risinātu kopīgos izaicinājumus,” uzsvēra ministrs.

Tāpat ministrs pauda, ka pandēmijas krīze likusi apzināties, cik svarīgi ikdienas komunikācijā ir izmantot vairāk digitālu risinājumu.

Viņa ieskatā, tā ir joma, kurā ES un tās dalībvalstis savā pieredzē var dalīties ar Latīņamerikas un Karību jūras reģiona valstīm, tādējādi palīdzot tām īstenot e-pārvaldes reformas, norādīja ministrs, runājot ar Latīņamerikas un Karību jūras reģiona sadarbību ar ES.

Saistītie raksti

Ministrs arī akcentēja, ka Covid-19 krīze ir parādījusi, ka ārkārtīgi svarīga ir pieeja brīvai, uzticamai, zinātnē balstītai informācijai. ES zināšanas un paraugprakse cīņā pret dezinformācijas izplatību var būt noderīga arī Latīņamerikas un Karību reģiona valstīm.

Runājot par ES un Turcijas attiecībām, Rinkēvičs vērsa klātesošo uzmanību, ka ES ir skaidri jāpauž sava nostāja pret Svētās Sofijas katedrāles Stambulā pārveidošanu par mošeju, kas ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā un aicināja ES izveidot jaunu stratēģiju ar Turciju.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IJ
Ieva Janelsiņa
Kultūra
Jaunā teātra sezona ir klāt. Ar kādām prasībām tagad jārēķinās skatītājiem?
Speciālreportāža 3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Baltkrievijā dzīvību zaudējis protestētājs, vairāki desmiti ievainoti
39 minūtes
LE
LETA
Kultūra
Mūžībā devies rakstnieks un publicists Artūrs Snips
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Levits aicina izmeklēt Baltkrievijā notikušo prezidenta vēlēšanu procesu
55 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Kā atšķiras un sakrīt krievvalodīgo interešu aizstāvju viedokļi? Priekšvēlēšanu duelī “Cīņa par Rīgu” Inna Djeri un Jānis Kuzins 2
1 stunda