“Neviens nesaslims no tā, ka nevarēs lasīt subtitrus krievu valodā,” rektore uzskata, ka jābeidz auklēties 102

“Neviens nesaslims no tā, ka nevarēs lasīt subtitrus krievu valodā,” tā par ieceri liegt titrēt filmas krievu valodā TV24 raidījumā “Preses klubs” izteicās Latvijas Kultūras akadēmijas rektore Rūta Muktupāvela.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā 10
TV24
“Tā pircēja veikalā nevar pateikt pat vienu vārdu latviski!” Deputāte norāda uz lielu kļūdu, kas tika pieļauta 90.gados
Lasīt citas ziņas

Viņa uzskata, ka, piemēram, svarīgas ziņas, saturs sabiedrības daļai, kas nesaprot valsts valodu, būtu jānodrošina  krievu valodā, taču tas neattiecas uz izklaides saturu, tāpēc, viņasprāt, liegt titrēt filmas krievu valodā ir pareizs lēmums: “Pietiek auklēties! 30 gadi ir pagājuši. 30 gadi!”

Muktupāvela norāda, ka vienu brīdi tas lēmums ir jāpieņem. “Kaut kad ir jāpieliek tas punkts.[…] Kad tad vēl? Jo tā mēs varam bezgalīgi auklēties,” viņa saka.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rektore min, ka, piemēram, vairākas valsts iestādes krievu valodas vietā izmanto ukraiņu valodu. Kas vēlas, var mācīties to.

Jau vēstīts, ka Nacionālās apvienības (NA) Saeimas frakcijas deputāti rosina aizliegt titrēt filmas krievu valodā. Frakcijas iesniegtie grozījumi Valsts valodas likumā paredz noteikt, ka filmas titrēt būtu ļauts kādā no Eiropas Savienības (ES) oficiālajām valodām. Krievu valoda nav ES oficiālā valoda.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.