Aleksandrs Samoilovs (pa labi) un Jānis Šmēdiņš atkal var priecāties.

Samoilovs un Šmēdiņš izcili, Maskavā atkal skan Latvijas himna 0

Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš svētdien pirmo reizi šosezon uzvarēja augstākā līmeņa turnīrā, esot labākie Pasaules tūres četru zvaigžņu posmā Maskavā, Krievijā.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

Finālā Aleksandrs un Jānis ar 21:12, 21:16 pārspēja spēcīgos brazīliešus Alisonu Čeruti un Alvaru Filju. Pirmo setu latvieši aizvadīja vienā elpas vilcienā – Šmēdiņam teicamas serves, abiem ļoti labs uzbrukums un arī aizsardzība. Arī otro setu izdevās sākt līdzīgi, izvirzoties vadībā ar 9:4. Tad pretinieki deficītu sadeldēja līdz punktam (11:10), taču krīzi ar saviem trumpjiem ātri izdevās pārvarēt un seta beigas aizvadīt pārliecinoši.

Ko vien vērts ir tas, ka slavenais Alisons šajā spēlē tā arī neuzlika nevienu bloku.

Jānis Šmēdiņš tika atzīts par turnīra labāko aizsargu.

“Esam ļoti laimīgi, īpaši šosezon, kad tik labi neiet. Bija ļoti svarīgi parādīt labu rezultātu, ceru, ka tā spēsim turpināt. Pusfinālā mazliet savainoju plecu un nebiju pārliecināts, ka varēšu spēlēt finālā, arī no rīta biju neziņā, taču vienkārši gāju laukumā un centos parādīt visu, ko varu. Riskējām vairāk servē nekā brazīlieši un tas attaisnojās,” pēc fināla atzina Aleksandrs Samoilovs, bet Jānis Šmēdiņš piebilda, ka izdevusies viena no labākajām spēlēm šosezon, praktiski nepieļaujot kļūdas.

Šī sezona viņiem nav veiksmīga, tādējādi nācies atkāpties olimpisko spēļu kvalifikācijas rangā un būs krietni jāpasvīst, lai nākamgad spēlētu Tokijā.

Maskavā Samoilovs ar Šmēdiņu uzvarēja trešo reizi, atkārtojot 2013. un 2018. gadā gūto panākumu.

Pirms nedēļas Maskavā uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka, kuras triumfēja Eiropas čempionātā. Šajā posmā viņas ierindojās 17. vietā.