Kultūra
Māksla

Sanktpēterburgā atklāta neparasta latviešu rotu mākslas izstāde “Rotu balsis”0


“Baltu rotas” ar a cappella grupu “Latvian Voices” apvienojies kopprojektā, kura rezultātā tapa īpaša rotu kolekcija, kas caurvij pagātnes, tagadnes un nākotnes satikšanos.
“Baltu rotas” ar a cappella grupu “Latvian Voices” apvienojies kopprojektā, kura rezultātā tapa īpaša rotu kolekcija, kas caurvij pagātnes, tagadnes un nākotnes satikšanos.
Publicitātes foto

Otrdien, 10. martā, Sanktpēterburgas etnogrāfiskajā muzejā atklāta iedvesmojoša rotu un fotogrāfiju izstāde “Rotu balsis”, LA.LV informēja “Baltu rotas” pārstāve Laura Geistarde-Šube.

Uzņēmums “Baltu rotas” ar a cappella grupu “Latvian Voices” apvienojes kopprojektā, kura rezultātā tapa īpaša rotu kolekcija, kas caurvij pagātnes, tagadnes un nākotnes satikšanos.

Izstāde ir daļa no Latvijas investīciju un attīstības aģentūras organizētā pasākuma kopuma “Latvijas dienas Pēterburgā 2020”. Izstāde apvieno trīs mākslas veidus, proti – rotu dizainu, fotogrāfiju un mūziku, rosinot mūsdienu cilvēkus apzināties savu izcelsmi un identitāti, pauda Laura Geistarde-Šube.

Izstāde būs apskatāma līdz 22. martam, un tās laikā apmeklētāji varēs iepazīties ar rotām, kas tapušas par godu “Baltu rotu” pastāvēšanas 25 gadu jubilejai, kā arī dzirdēt “Latvian Voices” skaistākās tautasdziesmu aranžijas un oriģinālmūziku, kas bijis viens no iedvesmas avotiem, radot šo rotu kolekciju.

Papildus galvenajai izstādes tēmai apmeklētājiem būs iespēja apskatīt arī citas rotas, kurās izcelta kazas un vilka tēma, saules motīvi, tāpat apskatāmi senie amuleti un Baltijas jūrmalas akmeņi, kas meistarīgi ietērpti sudrabā un bronzā. Tas papildinās priekšstatu par senā un mūsdienu cilvēka rotāšanās paradumiem un jaunām dizaina līnijām.

“Kas var būt skaistāks un spēcīgāks par rotām, kas darinātas ar stāstu? Iedvesmojoties no mūsu senču mantojuma. Esam lepnas, ka varam nest Latvijas vārdu pasaulē ne tikai ar mūziku, bet arī ar spožām rotām,” stāsta “Latvian Voices” dziedātāja Elīna Ose.

Saistītie raksti

Izstādi atklāja Latvijas vēstnieks Krievijā Māris Riekstiņš un projekta organizātori, klātesot vairākiem desmitiem aicināto viesu un mediju pārstāvjiem.

Gadu gaitā uzņēmuma “Baltu rotas” veidotie darbi ir priecējuši ne tikai vietējos un ārzemju dizaina piekritējus, bet arī tikti izstādīti starptautiska mēroga izstādēs, kā arī rotas izvēlētas kā dāvanas augstām pašmāju un ārvalstu amatpersonām, piemēram, Dānijas karalienei Margrētei, Hilerijai Klintones kundzei un Norvēģijas karaliskajam pārim.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.