Kultūra
Mūzika un deja

Sēļu muižā 3. Tautas muzikantu saiets pulcēs vairāk nekā 50 dalībniekus no trim valstīm0

Publicitātes foto

7. decembrī plkst. 18 Mazsalacas novada Sēļu muižā notiks III Tautas muzikantu saiets, kur kopā muzicēs gan Ziemeļvidzemes novadu muzikanti – vecmeistari, kapelas un folkloras kopas, gan viesi no Lietuvas un Igaunijas, pavēstīja Tautas muzikantu biedrības pārstāve Maija Upeniece.

Trešo gadu pēc kārtas Sēļu muižā pulcēsies vairāk nekā 50 tautas muzikanti, popularizējot tradicionālo instrumentālo mūziku mūsdienu kultūrvidē un apliecinot, ka tautas muzicēšanas prasmju nodošana jaunākajai paaudzei ir vērtība, kas palīdz augt tautai gara stiprumā.

Tautas muzikantu saiets Sēļu muižā ir vienīgais pasākums Ziemeļvidzemē, kurā sadzīves muzicēšanas formātā muzicē tieši tautas muzikanti un muzikantu grupas.

Tādējādi tiek sekmēta individuālo muzikantu apzināšanu Vidzemē un aktīvu līdzdalību sava novada tautas muzicēšanas prasmju izkopšanā, restaurējot gan seno muzicēšanas manieri un repertuāru, gan instrumentu izmantošanu un salikumu kapelā.

Saistītie raksti

III Tautas muzikantu saietā Sēļu muižā viesosies kapela “Geri vakarai” (Lietuva, Kauņas apriņķis, Kaišiadorys) un Pērnavas ermoņiku klubs (Igaunija, Pērnava), muzicēs kapela “Rotas muzikanti” (Rūjienas novada Rencēni), kapela “Ziemeļmala” (Limbaži), kapela “Radu būšana” (Rūjienas novada Lode), kapela “Rūvenas Aure” (Rūjiena), Tautas mūzikas kopa “Sēļu muižas muzikanti” (Mazsalacas novada Sēļi), folkloras kopa “Sēlene” (Mazsalacas novada Sēļi), kā arī individuālie muzikanti Valdis Andersons (Tūja), Valters Reiznieks (Limbaži), Jānis Timermanis (Rencēni), Teodors Simis (Jelgava), Māris Meisters (Sēļi), Lidija Veidemane (Sēļi), Nikolajs Zaharovs (Rīga) un citas.

Vecmeistaru un jauno muzikantu satikšanās un muzicēšana, kā allaž, noslēgsies ar sirsnīgām sarunām un dejām. Ieejas maksa pasākumā: 2 eiro.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Rīga kļust par prestižas starptautiskas dizaina organizācijas pārstāvi Ziemeļeiropā
15 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Noskaties: Matīss Kaža uzņēmis dokumentālo filmu par divdesmitgadniekiem dzīves jēgas meklējumos
15 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
“Jelgava ’94” un citas: britu blogere iesaka, ko izlasīt pirms brauciena uz Baltijas valstīm
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Māja nostāvēs 800 gadus un vairāk. Koka guļbūvju otrā atnākšana
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
Vai Ernestam Gulbim Melburnā nāksies spēlēt basām kājām?
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Dānijas parlamenta spīkeram nodod lūgumu neizdot Kristīni Misāni
6 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Mistiska valsts institūciju nevarība 2
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Notikušais satriecis visu ciematu: jauns puisis zaudē dzīvību
5 stundas