Publicitātes foto

Septembrī uz ekrāniem nonāks filma par latviešu dubultaģentu Imantu Lešinski 0

Septembrī uz Latvijas kinoteātru ekrāniem nonāks režisoru Ginta Grūbes un Jāka Kilmi dokumentālā filma “Spiegs, kurš mans tēvs”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
TV24
“Esam baigās auzās iebraukuši ar šo!” Bērziņš par pensiju sistēmu Latvijā 105
Lasīt citas ziņas

Filma būs personisks tulkotājas un atdzejotājas Ievas Lešinskas-Geiberes stāsts par tēvu – divu politisko sistēmu dubultaģentu aukstā kara laikā, informē komunikācijas konsultante Marta Lagzdiņa.

Filmas galvenā varone stāstīs par to, ko nozīmē piedzimt spiega ģimenē, kā ir atrasties aukstā kara aizskatuvē, un notikumiem, kas risinājās pirms 40 gadiem. “1978.gadā Ieva kā studente viesojās ASV pie tēva Imanta Lešinska, kurš tobrīd strādāja PSRS diplomātiskajā misijā Apvienoto Nāciju Organizācijā un nolēma pārbēgt ASV pusē. Šo piedāvājumu viņš izteica arī savai meitai. Ģimenei tika piešķirtas jaunas personu identitātes un piedāvāts sākt dzīvi kā citiem cilvēkiem. 80.gadu vidū, pēc tam, kad Imants Lešinskis bija publiski atklājis faktus, kas izgaismo VDK darbību Latvijā, viņš nenoskaidrotos apstākļos nomira,” filmas sižetu ieskicēja Lagzdiņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā pastāstīja Lagzdiņa, filmas “Spiegs, kurš mans tēvs” Latvijā pirmizrādi piedzīvos 5.septembrī. Filma jau piedzīvojusi pasaules pirmizrādi jūnijā Lielbritānijā, Šefīldas dokumentālo filmu festivālā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.