Anastasija Sevastova

Sevastova iekļūst Pekinas turnīra finālā un sasniegs jaunu rekordu rangā 0

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova sestdien iekļuva Pekinas WTA “Premier” sērijas turnīra finālā, kas viņai ļaus sasniegt jaunu personīgo rekordu rangā.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Sevastova pusfinālā ar rezultātu 6-4, 6-4 pārspēja Naomi Osaku no Japānas, kura ir šī gada ASV atklātā čempionāta uzvarētāja.

Sevastova pasaules rangā ir 20.vietā, bet Osaka ir planētas sestā rakete, kura šajā turnīrā bija izlikta ar astoto numuru. Par iekļūšanu finālā Sevastova nopelnījusi 650 WTA ranga punktus, kas viņai reitingā ļauj sasniegt rekordaugsto 12.vietu. Kā vēstīts, pēc iekļūšanas pusfinālā viņa nodrošināja atgriešanos Latvijas pirmās raketes godā.

Finālā Sevastova tiksies ar slaveno Dānijas tenisisti Karolīnu Vozņacku, kura ir pasaules ranga otrajā vietā un šajā turnīrā saņēmusi tādu pašu numuru, vai arī mājinieci Vanu Cjanu (WTA 28.), kurai šajā turnīrā ir īpašais ielūgums jeb “wild card”.

Šosezon Sevastova kāda WTA turnīra pusfinālā spēlēja jau sesto reizi, bet titula cīņu sasniegusi trešo reizi. Šis viņai ir sekmīgākais gads profesionālajā tenisā, jo latviete šosezon ir izcīnījusi 39 uzvaras, kamēr pērn viņa tika pie 37 panākumiem atsevišķos mačos.

Sevastova jau trešajā geimā varēja tikt pie breika, taču pēc izvirzīšanās vadībā ar 40:15 neizmantoja trīs breikbumbas. Pavisam smags izvērtās sestais geims, kurā Sevastova atspēlēja divas breikbumbas un neļāva pretiniecei lauzt cīņas gaitu. Turpinājumā viņa nobreikoja pretinieci, kā rezultātā panāca 4-3. Nākamajos geimos uzvarot servētājām, Sevastova setā guva virsroku ar 6-4.

Otrā seta otrajā geimā liepājniece atspēlēja vienu breikbumbu un nosargāja savu servi, bet piektajā geimā lauza pretinieces servi. Osaku arvien vairāk nomāca muguras trauma, kuras dēļ viņa pēc septītā geima paņēma medicīnisko pārtraukumu. Atgriežoties no tā, japāniete nobreikoja Sevastovu un panāca izlīdzinājumu setā – 4-4. Tiesa, jau nākamajā geimā viņa revanšējās un ieguva tiesības servēt par uzvaru mačā. Latvijas tenisiste savu iespēju izmantoja un setā uzvarēja ar 6-4, gūstot virsroku arī mačā.

Sevastova un Osaka līdz šim savā starpā bija tikušās divas reizes, pirmo maču aizvadot 2017.gadā, kad Toronto WTA “Premier” turnīra otrajā kārtā Latvijas sportiste cieta zaudējumu ar rezultātu 3-6, 4-6. Savukārt otrs mačs bija šogad Dohas WTA “Premier” turnīra otrajā kārtā, kad pārāka izrādījās Sevastova, uzvarot ar 6-4 6-1.

Osaka pirmās kārtas spēlē ar 6-4, 6-3 uzveica Zarinu Dijasu no Kazahstānas, kura ir 91.vietā rangā, bet pēc tam sekoja panākums pret amerikānieti Danielu Rouzu Kolinsu (WTA 37.) ar 6-1, 6-0. Trešajā kārtā japāniete ar 6-1, 6-2 uzvarēja ranga desmito numuru Jūliju Gērgesu no Vācijas, kura Pekinā bija izlikta ar to pašu numuru, bet ceturtdaļfinālā smagā cīņā ar rezultātu 3-6, 6-4, 7-5 pārspēja Ķīnas sportisti Šuai Džanu, kura rangā ir 45.vietā.

Savukārt Sevastova pirmajā kārtā ar 6-4, 6-2 pārspēja Alizē Kornē no Francijas, kura rangā atrodama 39.pozīcijā, bet trešajā kārtā tika bez cīņas, jo kreisās kājas ceļgala traumas dēļ maču nevarēja aizvadīt viņas otrās kārtas pretiniece Medisona Kīza no ASV, kura ir planētas 18.rakete. Astotdaļfinālā Sevastova ar 6-3, 6-2 uzvarēja Donnu Vekiču no Horvātijas, kura ir ranga 38.pozīcijā, bet ceturtdaļfinālā ar 6-3, 7-6 (7:5) tika pārspēta Dominika Cibulkova no Slovākijas, kura ir planētas 30.rakete.

Karjeras laikā Osaka izcīnījusi divus WTA titulus, bet šosezon viņas karjerā zīmīgs pieturas punkts bija uzvara ASV atklātajā čempionātā, kur japāniete skandalozā fināla mačā apspēlēja slaveno mājinieci Serēnu Viljamsu. Amerikāniete finālā veltīja skarbus vārdus tiesnesim, par ko tika sodīta un pēc tam emocionāli par to protestēja. Savukārt Osaka fināla laikā tika izsvilpta, tomēr guva vēsturisku uzvaru, kļūstot par pirmo japānieti, kas triumfējusi “Grand Slam” turnīrā.

Osaka šobrīd ir karjeras augstākajā punktā, taču gaidāms, ka pēc šī turnīra viņa pakāpsies uz ceturto vietu. Viņa jau ir nodrošinājusi vietu sezonas noslēguma WTA finālturnīrā, kur tiek astoņas labākās tenisistes.

Uz dalību WTA finālturnīrā joprojām pretendē arī Sevastova, taču, lai saglabātu cerības tikt gada astoņu labāko spēlētāju vidū, viņai Pekinā obligāti ir jāizcīna tituls.

Iepriekšējās divas reizes Sevastova Pekinā zaudēja pirmajā kārtā, bet 2010.gadā sasniedza ceturtdaļfinālu, kas viņai šajā turnīrā līdz šim bija labākais sasniegums.

Pagājušajā nedēļā Sevastova zaudēja Uhaņas WTA “Premier” turnīra pirmajā kārtā, kas viņai bija pirmais turnīrs pēc lieliski aizvadītā ASV atklātā čempionāta, kur liepājniece sasniedza pusfinālu. Tāpat viņa jūlijā uzvarēja Bukarestes WTA “International” turnīrā, tiekot pie sava trešā WTA turnīru uzvarētājas titula karjerā, bet jūnijā zaudēja Maljorkas WTA “International” sērijas sacensību izšķirošajā spēlē. Tāpat Sevastova šosezon spēlējusi Brisbenas un Čārlstonas turnīru pusfinālā.

Sevastova pārī ar krievieti Anastasiju Pavļučenkovu piedalījās arī šī turnīra dubultspēlēs, kur gan cieta zaudējumu otrajā kārtā.

Jau ziņots, ka tikmēr Pekinas sacensībās ar 12.numuru izliktā Aļona Ostapenko pirmajā kārtā ar 6-4, 7-6 (7:3) uzvarēja slovākieti Magdalēnu Ribārikovu, kura ir planētas 36.rakete, tomēr vēlāk Latvijas pārstāve, kuru piemeklējusi rokas trauma, ar 0-6, 0-6 smagi zaudēja Cjanai.

Pekinas turnīrs šosezon ir noslēdzošais starp “Premier Mandatory” kategorijas sacensībām.