Ingmārs Līdaka.
Ingmārs Līdaka.
Foto: Zane Bitere/LETA

“Šī ir absolūti nepieņemama likumdošanas prakse.” Līdaka par pilsonības atņemšanu Krievijas agresijas atbalstītājiem 0

“Es katrā gadījumā saku – labi, vajadzēja, bet šī ir, manuprāt, absolūti nepieņemama likumdošanas prakse – taisīt likumu vai likuma grozījumus priekš viena cilvēka,” TV24 raidījumā “Preses klubs” viedokli izteica Ingmārs Līdaka, Rīgas Zooloģiskā dārza izglītības darba speciālists.

Reklāma
Reklāma
Labs darbiņš, kas padarīts – “Visiem nepietiek!” Krievijā sācies 95.benzīna deficīts 73
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 53
Situācija DUS. Gribēju hotdogam tā vairāk majonēzi un mazliet sinepes, man atbildēja: Kādu uztaisīšu, tādu ēdīsi!
Lasīt citas ziņas

Šajā kontekstā viņš kā pašsaprotamu nosauc krievu miljardiera Pjotra Avena vārdu, kuram ir arī Latvijas pilsonība.

“Ja nebūtu šīs piebildes, ka tiem, kam vienīgā pilsonība, to neņem nost, tad varētu teikt, ka tas ir priekš diezgan daudziem Latvijas pilsoņiem ar varbūt kaut kādu citu viedokli, bet šinī gadījumā jau tas nekādā veidā neattieksies arī pret tiem, kas ies varbūt pie šī pieminekļa tuvāk nekā 200 metrus un to karogu pacels,” viņš norāda.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tas pats arī ar šo otru likuma grozījumu, kas aizliedz piketu rīkošanu tuvāk par 200 metriem no padomju armijas pieminekļiem – tas ir tikai vienai dienai un visticamāk tikai šim gadam.

“Jā, to vajag darīt, piekrītu, tas nav nekas slikts, bet tā ir slikta likumdošanas prakse,” Līdaka uzsver, piebilstot, ka tā nav pirmā reize, kad likums tiek pieņemts viena cilvēka dēļ.

Jau ziņots, ka Saeima pagājušajā nedēļā galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Pilsonības likumā, kas dod tiesisku pamatu atņemt Latvijas pilsonību kara noziegumus atbalstošām personām, kuras pilsonības atņemšanas gadījumā nekļūs par bezvalstniekiem.

Tieslietu ministrijas (TM) piedāvātie un vēlāk Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas precizētie, ceturtdien parlamentā pieņemtie grozījumi nosaka Latvijas pilsonības atņemšanu personai, kas sniegusi būtisku finansiālu, materiālu, propagandisku, tehnoloģisku vai cita veida atbalstu valstīm vai personām, kuras ir veikušas darbības, tai skaitā genocīdu, noziegumu pret mieru, noziegumu pret cilvēci, kara noziegumu, kas grauj vai apdraud demokrātisku valstu teritoriālo integritāti, suverenitāti un neatkarību vai konstitucionālo iekārtu.

Tāpat pilsonību varēs atņemt, ja pati persona būs piedalījusies augstāk minēto darbību veikšanā.

Pilsonību varēs atņemt tādā gadījumā, ja persona nekļūs par bezvalstnieku, tātad to varēs atņemt dubultpilsoņiem, bet nevarēs atņemt kara noziegumu atbalstītājiem, kuriem Latvijas ir vienīgā pilsonība.

SAISTĪTIE RAKSTI