Praktiski
Manas tiesības

Sieviete ar bērniem un vecu tēvu dzīvo vienistabas dzīvoklī. Kā tikt pie lielāka mājokļa0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto-Shutterstock

Sieviete (šķīrusies) dzīvo Juglā kopā ar diviem bērniem (dvīņiem – zēnam un meitenei – 10 gadu) un viņas 74 gadus veco tēvu. Sieviete strādā, bet viņas tēvs ir pensijā. Viņiem nav tik daudz līdzekļu, lai ņemtu aizdevumu bankā vai īrētu lielāku dzīvokli. Visi dzīvo un ir deklarēti mazā vienistabas dzīvoklītī. Vai tiešām Rīgā nav nekādu iespēju iestāties dzīvokļu rindā vai kā citādi pretendēt uz lielāku dzīvokli? Lūdzu, iesakiet, ko darīt! Kur vērsties pēc palīdzības? ĀRIJA LIMBAŽU NOVADĀ

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Dzīvokļu pārvaldē noskaidrojām, ka galvaspilsētā ļoti daudziem iedzīvotājiem steidzami nepieciešami tā dēvētie sociālie dzīvokļi. Visiem palīdzēt nav iespējams, tāpēc pašvaldība lēmusi sniegt atbalstu dzīvokļa jautājuma risināšanā ierobežotam personu lokam, piemēram, maznodrošinātām personām, kuru apgādībā ir trīs vai vairāk nepilngadīgu bērnu, maznodrošinātām personām, kuras audzina bērnu ar invaliditāti, atsevišķi dzīvojošām pensijas vecumu sasniegušām personām vai personām ar invaliditāti.

Tā kā vēstulē par šādām personām nekas nav teikts, visticamāk, ka pašvaldība nepiekritīs ģimenei sniegt palīdzību dzīvokļa jautājuma risināšanā. Taču Rīgas domes pārstāvji atgādina, ka pašvaldība sniedz daudzveidīgu sociālo palīdzību un aicina vērsties Rīgas domes Labklājības departamentā, lai pārrunātu konkrēto dzīves situāciju un palīdzības iespējas.

UZZIŅA

• Plašāka informācija pieejama, sazinoties ar Rīgas domes Labklājības departamentu pa bezmaksas tālr. 80005055 (no pirmdienas līdz ceturtdienai no plkst. 9 līdz 17 un piektdienās no plkst. 9 līdz 16).

• Ziņas par sociālajiem pabalstiem galvaspilsētā pieejamas arī Rīgas domes Labklājības departamenta mājaslapā: www.ld.riga.lv (sadaļā “Sociālā palīdzība”).

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Lauris pēc trieciena palicis bez apziņas un mēdz nekontrolējami staigāt. Kāpēc dzērājšoferi Jāni apcietināja tiesas zālē? 20
8 stundas
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Čakarē, “lien pakaļā” un azartiski izlec pretējā joslā – kā “vidējais latvietis” brauc pa Rīgas apvedceļu 1
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. “Nozaga pusmiljonu eiro, bet Balandinu atstāja dzīvu kā brīdinājumu,” Krieķis atklāj patiesību
40 minūtes
TA
Tavs Auto TV
Ekonomika
Lietuvā lietoti automobiļi ir lētāki. Kādēļ?
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Daudzi vienā pilsētā un “Dinamo” sportisti: lielajam Covid-19 inficēto skaitam “pa pēdām”
3 stundas