Foto: Gibleho/SHUTTERSTOCK

Skaidrojam, vai līdz ar depozītsistēmas ieviešanu “pazudīs” atkritumu šķirošanas konteineri 4

Jau 2022.gada 1.februārī Latvijā sāks darboties depozīta sistēma, un  izlietotos iepakojumus varēsim nodot kādā no 1500 nodošanas punktiem visā Latvijā. Neskatoties uz to, ka pie mums šī sistēma tiks ieviesta nedaudz vēlāk nekā, piemēram, Lietuvā, varam no citiem aizgūt arī labāku praksi šajā jautājumā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
Lasīt citas ziņas

“Mēs noteikti varam mācīties no citu kļūdām un tās neatkārtot,” RīgaTV 24 raidījumā “Būtu zinājis” norāda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP).

“Papildu tam šajā diskusiju procesā ir prieks, ka tikām pie kopējas sapratnes, ka nākotnē augot šiem izaicinājumiem, kas ir saistīti ar atkritumu apsaimniekošanu, pēc laika, kad jau depozīta sistēma darbosies, būs nepieciešams pārvērtēt, vai to nav nepieciešams papildināt ar vēl citiem iepakojuma elementiem. Katrā ziņā ir prieks, ka par spīti šīm te daudzajām domstarpībām un dažādajiem viedokļiem mums ir izdevies atrast labu kompromisu, “ uzsver ministrs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Artūrs Toms Plešs arī skaidro, ka šobrīd notiek tehniskais ieviešanas darbs, ko attiecīgi veic operators. “Galvenais par procesa ieviešanas uzraudzību ir Valsts vides dienests.”

Ministrs arī mierina satrauktos iedzīvotājus, kuriem, iespējams, līdz šim šķitis, ka līdz ar depozīta sistēmas ieviešanu pie mājokļiem pazudīs atkritumu šķirošanas konteineri.

“Par to satraukties nevajag, jo mēs tik pat aktīvi turpināsim šķirot atkritumus kā līdz šim. Ņemot vērā arī to, ka nākotnē mums ir ļoti daudz izaicinājumu atkritumu apsaimniekošanas jomā, mums aizvien vairāk kopīgiem spēkiem būs jāšķiro atkritumi. Varu nomierināt, ka atkritumu šķirošanas konteineri nekur nepazudīs.”

Visu jaunāko raidījuma “Būtu zinājis” epizodi skaties šeit.

Raidījumu finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.