Latvijā
Izglītība

Skolēni no Latvijas izcīnījuši četras medaļas Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Karīna Miezāja

Skolēni no Latvijas Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē (IChO) izcīnījuši četras bronzas medaļas, aģentūru LETA informēja Valsts izglītības satura centrā.

Sacensības sākotnēji bija plānots aizvadīt Turcijā, tomēr pandēmijas radīto apstākļu dēļ tā pirmo reizi norisinājās attālināti. Latviju olimpiādē šogad pārstāvēja četri skolēni, un visi izcīnīja bronzas medaļas.

Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē šogad kopumā piedalījās 231 skolēns no 60 pasaules valstīm.

Latviju ķīmijas sacensībās pārstāvēja Ogres Valsts ģimnāzijas 12.klases skolniece Anete Patrīcija Raiskuma, kā arī RTU Inženierzinātņu vidusskolas 11.klases skolnieks Džonatans Miks Melgalvis, 12.klases skolnieks Edvards Miķelis Mežciems un 12.klases skolnieks Filips Ēcis.

Saistītie raksti

Tā kā Starptautiskā ķīmijas olimpiāde šogad norisinājās tiešsaistes režīmā, skolēni sacentās tikai teorētisko uzdevumu risināšanā, skaidroja Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātes pētnieks Kaspars Veldre.

Piedaloties olimpiādē attālināti, piecu stundu garajā teorētiskajā olimpiādē dalībniekiem bija jāizpilda deviņi uzdevumi par visdažādākajām ķīmijas tēmām – sākot ar kaķumētrās esošu kaķus pievilinošu dabasvielu sintēzi un kvantu ķīmijas modeļu pielietošanu burkānu krāsas skaidrošanā, līdz pat termodinamikai starpzvaigžņu ceļojumos hipotētiskā visumā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.