Latvijā
Kriminālziņas

Antikvariāta īpašnieces slepkavībā apsūdzētā sieviete mirusi ugunsgrēkā0


Rīgā, Tallinas ielā, degušais nams, kur vēlāk tika atrasts Jūlijas Antonovičas līķis.
Rīgā, Tallinas ielā, degušais nams, kur vēlāk tika atrasts Jūlijas Antonovičas līķis.
Ekrānuzņēmums no skaties.lv

Rīgā, Tallinas ielā, 12. februārī dega divstāvu daudzdzīvokļu koka māja, kurā pēc ugunsgrēka nodzēšanas tika atrasts kādas sievietes līķis. Izskanējušas pretrunīgas versijas, kāpēc viņa gājusi bojā.

 

TV3 raidījumā “Degpunktā” kaimiņi stāstījuši, ka sievieti tieši tajā dienā bijis paredzēts izlikt no dzīvokļa, un, iespējams, gāzes sprādziens bijis domāts kā “sveiciens tiesu izpildītājiem”, viņa jau iepriekš esot draudējusi visu aizdedzināt. Šādu kaimiņienes izteikto versiju par muļķībām sauc bojāgājušās sievietes dēls, kurš sazvanījis portālu “jauns.lv”.

Dzīvoklis ticis pārdots jau oktobrī, un māte tur atradusies, lai veiktu uzkopšanu un varētu dzīvokli nodot jaunajiem īpašniekiem, teicis 67 gadus vecās Jūlijas dēls Deniss.

“Manai mātei ir daudz nekustamo īpašumu, viņa dzīvoja Vecrīgā, Peitavas ielā. Mana versija ir tāda, ka tā bija kāda sakritība, nejaušs gadījums. Tomēr man tas nepatīk, jo pašlaik notiek cīņa par lielu nekustamo īpašumu. Vecrīgā ir ļoti liels kvartāls, kuru kāda kompānija vēlas nojaukt un tās vietā, iespējams, uzbūvēt lielu viesnīcu. Mēs tam liekam šķēršļus, jo mums šajā kvartālā ir nekustamais īpašums,” portālam “jauns.lv” stāstījis Deniss.

Tikmēr “LA” noskaidroja, ka mirusī sieviete ir Jūlija Antonoviča, kura pati iepriekš apsūdzēta par slepkavību.

Par šo krimināllietu “LA” rakstīja 2018. gada 4. jūnijā publikācijā “Rīdzinieci tiesā par savas draudzenes, antikvariāta īpašnieces, nosišanu”. Šogad 2. aprīlī Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā šajā lietā bija paredzētas debates. To, ka ugunsgrēkā bojāgājusī ir viņa kliente J. Antonoviča, “LA” apstiprināja advokāts Einārs Amoliņš.

Toreiz pirmajā tiesas sēdē J. Antonoviča vainu savas draudzenes, antikvariāta saimnieces Vecrīgā, Valentīnas Skuratovas slepkavībā neatzina, uzskatot, ka slepkavību izdarījis kāds cits, kas neviena nemanīts iekļuvis dzīvoklī un pēc varas darbiem aizgājis. Apsūdzībā norādīts, ka 2008. gadā Valentīna bija Jūlijai aizdevusi naudu. 2014. gadā Valentīna nolēmusi pirkt dzīvokli Kauguros un tāpēc prasījusi aizdoto – 8785 eiro – atpakaļ.

Saistītie raksti
Jūlija solījusi, bet nedevusi. Situācija eskalējusies 2014. gada 9. septembrī, kad antikvariāta īpašniece uzstājīgi turpinājusi pieprasīt parādniecei naudu.

Laikā no plkst. 11.37 līdz 11.48 antikvariāta telpās Vecrīgā Jūlija ar nenoskaidrotu trulu priekšmetu vismaz 13 reizes iesitusi Valentīnai pa galvu, līdz viņa neizrādījusi dzīvības pazīmes. Sieviete mirusi no smagām traumām. Ielas videokameru ieraksti rāda, ka plkst. 11.32 abas sievietes iznākušas uz ielas parunāties un tad iegājušas atpakaļ. Plkst. 11. 48 Jūlija aizgājusi, paņemot līdzi un izslēdzot draudzenes mobilo telefonu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.