Sliktākas skolas nozīmē, ka tajās būs vairāk slikto, nevēlamo lietu, arī vardarbība – bērniem bail iet uz skolu, to atzīst Sakss-Konstantinovs 79

Ikdienā skatos, kā jaunieši uzvedas skolā un uz ielas. Mana meita regulāri cieš no pusaudžiem skolā, pat negrib iet uz skolu, jo ir bail no tā, ka atkal tiks apsaukāta; tāpat tiek regulāri piedraudēts, uz policiju iesniegums rakstīts, bet rezultātu nav. Vai tiešām kāds ir jānogalina, lai tiktu kaut kas darīts? Mūsu pilsētā kameras pat nav pietiekoši daudz, lai pierādītu fizisku aizskaršanu. Agrāk tādus uz probācijas iestādēm sūtīja, tādu kā Cēsīm, – skolā netiek ar tādiem galā, un izskatās, ka arī mūsdienu policija netiek galā. Šāds problēmas apraksts iesūtīts TV24 raidījumam “Uz līnijas”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Šarma karalienes: šī gada 10 iekārojamākās latviešu dāmas MI skatījumā
Situācija DUS. Gribēju hotdogam tā vairāk majonēzes un mazliet sinepes, man atbildēja: Kādu uztaisīšu, tādu ēdīsi! 86
Labs darbiņš, kas padarīts – “Visiem nepietiek!” Krievijā sācies 95.benzīna deficīts 73
Lasīt citas ziņas

Jā, šeit ir aizskarts vēl viens liels jautājums par to, ka patiesībā šajā Imantas gadījumā mēs redzam tādu kulmināciju, kā vulkāna izvirdumu. Mēs zinām, ka Latvijas skolās vardarbība ir ļoti augstā līmenī un ļoti klātesoša. Vardarbība ne tikai starp bērniem, bet vardarbība patiesībā arī starp bērniem un skolotājiem, – abos virzienos turklāt. Mēs zinām, ka

Latvijā vardarbība ir daudz augstākā līmenī nekā citās valstīs – tā ir realitāte, kurai mēs neesam pietiekami nopietni pievērsušies,
CITI ŠOBRĪD LASA

atzīst Nils Sakss Konstantinovs, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs.

Reizēm mēs pat paši radām situācijas, kurās šo vardarbību ir grūti apkarot. Piemēram, esam aizvēruši skolas, kuras šāda augsta riska bērniem varētu būt piemērotas un kurās šiem bērniem varētu sniegt viņiem vajadzīgo palīdzību drošā vietā.

Tas, ar ko mēs saskaramies šobrīd, mums ir šie augsta riska pusaudži, kaut vai

šie Imantas puiši, – ko mēs tagad ar viņiem darīsim? Mums nav īsti, kur viņus ievietot – mums jāatgriež viņus tajā pašā skolā un tas nav labākais risinājums.

Mēs paši it kā arī radām tādas situācijas, kuras vairs nevar īsti vadīt, skarbi par sistēmu izsakās Sakss Konstantinovs.

Kas ir par iemeslu tam, ka Latvijā šī fiziskā, psihoemocionālā izrēķināšanās skolās ir augstākā līmenī nekā citur? Par to ļoti, ļoti daudz domāts un diskutēts.

Grūti ir saprast, kāpēc tieši Latvijā. Tam noteikti ir saistība ar skarbo padomju pieredzi un un vēl dažādām lietām. Daļa saknes, protams, ir tas, ka mums ir diezgan vāja ģimenes sistēma,

mums ir arī viens no visvairāk šķirto ģimeņu skaits. Tāpat ir viens no augstākajiem vardarbības rādītājiem sabiedrībā arī citos noziegumos, tostarp pret sievietēm un arī slepkavību skaits mums ir augstāks. Mums pašā sabiedrībā ir mazāk tolerances, atzīst Sakss Konstantinovs.

Kāpēc skolu sistēma mums ir tāda, – grūti pateikt. No otras puses skolu sistēma arī kā izglītības sistēma atpaliek no, piemēram, Igaunijas un Lietuvas, tā ir realitāte.

Sliktākas skolas kopumā – tas nozīmē, ka viņās būs vairāk slikto, nevēlamo lietu, tostarp vardarbības.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.