Foto. LETA/Ivars Soikāns

Šodien gada garākā diena un īsākā nakts – cik ilgi spīdēs saule un kad sāksies nakts? Laika prognoze 9

Ceturtdien Latvijā rietumu, ziemeļrietumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 10-15 metriem sekundē, prognozē sinoptiķi. Diena būs visai saulaina, nav gaidāmi nokrišņi. Maksimālā gaisa temperatūra +18..+23 grādi. Rīgā gaidāms neliels mākoņu daudzums, bez nokrišņiem. Rietumu, ziemeļrietumu vējš brāzmās pūtīs ar ātrumu līdz 12 metriem sekundē un gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +22 grādiem.

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
“Vakar panika sākās, jo grupā ir “mīkstie”” – nometņu vadītāja nenopietns stāsts par ikdienu bērnu vasaras nometnē 8
Lasīt citas ziņas

Centrāleiropā ir anticiklons, kas ietekmē laikapstākļus arī Latvijā. Atmosfēras spiediens jūras līmenī no 1009 hektopaskāliem valsts ziemeļaustrumos līdz 1014 hektopaskāliem dienvidrietumos.

Ceturtdien plkst.23.50 būs saulgrieži un Zemes ziemeļu puslodē iestāsies astronomiskā vasara. 20. un 21.jūnijs ir gada garākās dienas.
CITI ŠOBRĪD LASA

Dienas garums Rīgā sasniedz 17 stundas un 52 minūtes, pārējā Latvijā tas ir no 17 stundām un 33 minūtēm Augšdaugavas novada dienvidos līdz 18 stundām un 12 minūtēm Valmieras novada ziemeļos, liecina informācija portālā “timeanddate.com”.

Nakts uz piektdienu būs gada īsākā nakts, tās ilgums Rīgā būs sešas stundas un astoņas minūtes, citviet valstī – no piecām stundām un 48 minūtēm valsts tālākajā ziemeļu punktā, Valmieras novadā pie Igaunijas robežas, līdz sešām stundām un 28 minūtēm valsts tālākajā dienvidu punktā, Augšdaugavas novadā pie Lietuvas un Baltkrievijas robežas.

20. un 21.jūnijā Rīgā saule lēks plkst.4.29, rietēs plkst.22.21. Visagrāk – plkst.4.10 – saule lēks Latvijas galējos ziemeļaustrumos, Alūksnes novada Pededzes pagastā, savukārt visvēlāk – plkst.4.48 – saule lēks Latvijas dienvidrietumos,

jūras krastā Dienvidkurzemes novadā.

Agrākais saulriets saulgriežos gaidāms valsts dienvidaustrumos, kur Baltkrievijas pierobežā saule rietēs jau plkst.21.58, bet vēlākais saulriets būs ziemeļrietumos, kur pie jūras Ventspils novadā saule rietēs plkst.22.36. Pēc saulgriežiem naktis kļūs arvien garākas, bet dienas – īsākas. 22.jūnijā dienas garums būs par deviņām sekundēm īsāks, Pēterdienā saule spīdēs piecas minūtes mazāk, bet pēc mēneša dienas garums būs sarucis par stundu.

Gadu sadalot ceturkšņos atbilstoši saules spīdēšanas ilgumam, saulgrieži ir vasaras vidus. Gada gaišākais ceturksnis noslēgsies augusta sākumā,

savukārt astronomiskā vasara turpināsies līdz 22.septembrim.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.