pexels.com/Bárbara Caldas

Kā pārdabiskais karstums ietekmē grūtniecību? Pētnieki atklājuši noteiktus riskus 16

Pētnieki veikuši apjomīgu pētījumu – izanalizējuši 53 miljonus grūtniecību pēdējo 25 gadu laikā. Kamēr pasaule gatavojas kārtējai ārkārtēja karstuma vasarai pēc rekordiem 2023. gada sezonā, tikmēr nesen veikts pētījums atklāja karstuma viļņu saistību ar agrīnu dzemdību biežumu, par to raksta ABCNews.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā
“Piedodiet, bet mājās jūs netiksiet!” Ukraina skaidro pavisam reālos frontes sabrukšanas iemeslus 85
TV24
Vitenbergs: Baumu līmenī ik pa brīdim izskan, ka parlamentārā sekretāre ir “nokodusi” ministri
Lasīt citas ziņas

Atzīmējot līdz šim lielāko, daudzu institūciju veikto izmeklēšanu par korelāciju starp neparasti augstu gaisa temperatūru un grūtniecību, pētnieki izanalizēja 53 miljonus dzimušo 50 ASV metropoļu teritorijās 25 gadu laikā – no 1993. līdz 2017. gadam.

Rezultāti parādījusi, ka priekšlaicīgu dzemdību skaits nedaudz palielinājās pēc tam, kad grūtniecēm pašām bija paaugstināta temperatūra vairāk nekā četras dienas pēc kārtas.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šogad mēs prognozējam ļoti siltu vasaru, un klimata pārmaiņu dēļ nākotnē piedzīvosim vēl vairāk karstuma viļņu,” paziņojumā brīdina pētnieki. “Šī temperatūras paaugstināšanās var nozīmēt sliktākus rezultātus zīdaiņiem, jo ​​priekšlaicīgi dzimušiem bērniem var būt veselības problēmas, bet valstij un vecākiem papildu veselības aprūpes izmaksas”.

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) datiem priekšlaicīgas dzemdības, kas ietver dzemdības mazāk nekā 37 grūtniecības nedēļās, ir galvenais zīdaiņu mirstības cēlonis un var izraisīt ilgstošas ​​veselības problēmas.

Saskaņā ar PVO datiem priekšlaicīgi dzimušiem zīdaiņiem, kas dzimuši no 37 līdz 38 grūtniecības nedēļām, ir arī lielāka mirstība salīdzinājumā ar tiem, kas dzimuši no 39 līdz 40 grūtniecības nedēļām.

Pētnieki atklāja, ka pēc četrām vai vairākām ārkārtēja karstuma dienām priekšlaicīgu dzemdību risks ir par 3% lielāks.

2023. gada vasara ASV dienvidos un visā pasaulē atnesa vēl nepārspētus karstuma viļņus. Jūlijā planēta sasniedza savu karstāko dienu, kāda jebkad reģistrēta četras dienas pēc kārtas. Saskaņā ar Nacionālā laikapstākļu dienesta datiem karstums vidēji nogalina vairāk cilvēku nekā jebkura cita laika apstākļu katastrofa ASV.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.