Foto: Pixabay.com

Sprādzienā Ādažos bojāgājušo Albānijas seržanti šodien nogādā dzimtenē 0

Ādažu poligonā sprādzienā bojāgājušo Albānijas bruņoto spēku seržanti Zarifi Hasanaju šodien nogādā dzimtenē.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
Kokteilis
“Tāds mīlestības putekļu mākonis mūs ir apņēmis…” Sējānu pāris dalās laimē, atgriežoties mājās ar jaundzimušo meitiņu
Lasīt citas ziņas

Latvijas Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa aģentūru LETA informēja, ka šodien Rīgas lidostā notika atvadīšanās ceremonija no seržantes Hasanajas.

Atvadīšanās ceremonijā piedalījās Latvijas aizsardzības nozares vadība, NATO kaujas grupas Latvijā un Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes karavīri.
CITI ŠOBRĪD LASA

Šodien, pieminot bojāgājušo, visos aizsardzības nozares objektos karogi ir pusmastā.

Albānijas aizsardzības ministrijas mājaslapā publicētā informācija liecina, ka bojā gājušās seržantes ķermenis Albānijā tiks nogādāts šodien ar militāro lidmašīnu. Albānijā atbilstoši militārajam protokolam viņu sagaidīs “Mātes Terēzas” lidostā un pēc tam sievietes ķermeni nogādās tuviniekiem.

Savukārt vieglāk cietušais seržants Julians Kapajs patlaban ārstējas Ādažu militārās bāzes hospitālī un viņa veselības stāvoklis ir atzīts par ļoti labu.

Savukārt majors Klodians Tanuši ārstējas Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā. RAKUS vakar aģentūrai LETA atklāja, ka Albānijas karavīra stāvoklis nav mainījies un tas ir galēji smags.

Jau ziņots, ka sprādzienā poligonā gājusi bojā Albānijas Bruņoto spēku seržante Hasanaja un ievainots kontingenta komandieris Tanuši un seržants Kapajs.

Seržante no gūtajiem ievainojumiem gāja bojā stundu pēc negadījuma.

Par notikušo sākta dienesta izmeklēšana par negadījuma apstākļiem, un līdz brīdim, kad izmeklēšanā tiks noskaidroti notikušā cēloņi, arī pārtrauktas visa veida mācības Ādažu poligonā.

Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš skaidroja, ka Albānijas kontingenta karavīri Latvijā nodarbojās ar nesprāgušās munīcijas neitralizēšanu un negadījumā brīdī viņi gatavoja areālu mācībām.

Latvijā dienesta pienākumus pilda aptuveni 20 nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas inženieri no Albānijas. Viņi iekļauti NATO kaujas grupā.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar NBS, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.