Foto: LETA

“Stabilitātei!” manipulējusi priekšvēlēšanu kampaņā – kirilicā rakstītos tekstus uzdevusi par bulgāru, nevis krievu valodu 73

Partija “Stabilitātei!” priekšvēlēšanu aģitācijā izmantotu tekstu kirilicā uzdevusi par bulgāru valodu.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 53
TV24
“Ko viņi darīs pirmos mēnešus? Viņi dropēs!” Rajevs skeptiski vērtē Krievijas demobilizācijas plānu
Labs darbiņš, kas padarīts – “Visiem nepietiek!” Krievijā sācies 95.benzīna deficīts 73
Lasīt citas ziņas

Kā otrdien preses konferencē norādīja Valsts valodas centra (VVC) direktors Māris Baltiņš, “viena konkrēta partija” ir manipulējusi priekšvēlēšanu kampaņā, izmantojot kirilicā rakstītus tekstus. Partiju vārdā viņš nenosauca, bet sociālajos medijos bija redzami partijas “Stabilitātei!” priekšvēlēšanu aģitācijas materiāli, kuros izmantoti kirilicā rakstīti teksti, apgalvojot, ka tā ir bulgāru, nevis krievu valoda, kuras izmatošana aģitācijā ir liegta.

Baltiņš uzsvēra, ka politiskā partija aizbildinājusies, ka bulgāru valoda ir viena no Eiropas Savienības (ES) oficiālajām valodām, kura vienīgā lieto slāvu alfabētu. Viņš akcentēja, ka partija izmantojusi dažus vārdus, kas ir sakritīgi krievu un bulgāru valodā.

CITI ŠOBRĪD LASA
“Mēs labi redzam, ka tur nav nevienas frāzes bulgāru valodā. Tā ir aizbildināšanās. Pret konkrēto partiju dažos jautājumos esam uzsākuši procesu. Patlaban ir trīs administratīvi procesi, kas turpinās. Vienā esam pieņēmuši lēmumu partiju sodīt,” teica VVC direktors.

Baltiņa ieskatā, nākotnē, lai nebūtu šādu precedentu, būtu diezgan skaidri jāpasaka – ja noteiktas partijas sarakstā nav neviena bulgāra, tad, visticamāk, aģitācijā tas nebūtu pieļaujams. Viņš uzsvēra, ka patlaban partija izmantojusi robu likumā.

Politiķis Rihards Kols uz šo pārkāpumu norādīja 10.aprīlī sociālo mediju platformā “X” rakstot: “Acīmredzot partijai “Stabilitāte” ir radies priekšstats, ka Priekšvēlēšanu aģitācijas likums uz viņiem neattiecas – neraugoties uz to, ka apmaksāta priekšvēlēšanu aģitācija uz EP vēlešanām veicama tikai valsts valodā un ES oficiālajās valodās, šādi reklāmas materiāli joprojām ir brīvā apritē. No uzraugošo iestāžu puses reakcijas pagaidām nav, lai gan likumpārkāpums ir klajš un netiek novērsts.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.