Artūrs Štālbergs
Artūrs Štālbergs
Foto: kklietkabelis.lt

Štālbergs par Latvijas jaunatnes basketbola sistēmu – jānosaka prioritātes 0

Latvijas Basketbola savienībai (LBS) kā prioritārās jaunatnes izlases ir jānosaka U-16, U-18 un U-20, uzskata vīriešu valstsvienības ģenerālmenedžeris Artūrs Štālbergs.

VIDEO. Kadirovieši sāk draudēt krievu studentiem 117
Parlamentā ir ievēlēta Rīgā leģendāra prostitūta!”: no partijas “Stabilitātei!” par deputāti kļuvusi sieviete ar apšaubāmu reputāciju 247
Andrejs Elksniņš iepazīstina ar jaunajiem Daugavpils tramvajiem Krievijas karoga krāsās. “Lai cilvēki neaizmirst, kur dzīvo” 44
Lasīt citas ziņas

Jau ziņots, ka U-18 un U-20 puišu izlases savos Eiropas čempionātos zaudēja visās spēlēs un pameta augstāko divīziju, kamēr U-16 basketbolisti tikai ar grūtībām noturējās elitē. Savukārt U-19 basketbolisti Pasaules kausa izcīņā uzvarēja tikai vienā mačā.

LBS Treneru komisija pēc čempionātiem uzklausīja jaunatnes izlašu treneru Kristapa Zeida, Artūra Visocka-Rubeņa, Raimonda Feldmaņa un Agra Galvanovska pārskatus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā savā ziņojumā basketbola savienībai uzsver Štālbergs, arī starp U18-U20 izlašu dalībniekiem ir vairāki basketbolisti, kuriem ir potenciāls izaugt līdz valstsvienības līmenim. Viņaprāt, viens ne visai veiksmīgi aizvadīts vai dažādu iemeslu dēļ izlaists turnīrs nepārsvītro izredzes izaugt līdz augstākajam starptautiskajam līmenim.

“Ņemot vērā ierobežotos spēlētāju resursus, manuprāt, LBS ir jānosaka prioritārās izlases – U-16, U-18 un U-20. Savukārt U-17 un U-19 izlasēs jāspēlē tikai konkrētā vecuma spēlētājiem ar iespēju viņus piesaistīt gadu vecākai izlasei.

Nedrīkst atkārtoties situācija, ka gadu jaunāki spēlētāji tiek iesaistīti U-17 vai U-19 komandā, bet U-16 vai U-18 izlase nevar pilnvērtīgi sagatavoties Eiropas čempionātam un startēt labākajā sastāvā,” LBS citē Štālberga ziņojumā rakstīto.

Štālbergs arī uzsver, ka jaunatnes basketbolā netiek pievērsta pienācīga uzmanība jauno spēlētāju vispārējai fiziskai attīstībai un traumu profilaksei.

“Kvalificētu fiziskās sagatavotības treneru un/vai fizioterapeitu piesaiste prasa papildus izdevumus, kurus daudzas sporta skolas nevar atļauties. LBS sadarbībā ar Latvijas labākajiem šo jomu speciālistiem veidos digitālo treneru rokasgrāmatu par jauniešu vispārējās fiziskās attīstības mūsdienu principiem, vingrinājumiem, tendencēm un traumu profilaksi. Taču šajā darbā nepieciešama ne tikai informācija – arī kopīga izpratne par šī spēlētāju sagatavošanas aspekta nozīmi,” raksta Štālbergs.

Visi jaunatnes izlašu treneri savos pārskatos secināja, ka daudzi pretinieki bijuši ātrāki, agresīvāki un fiziski spēcīgāki par mūsu spēlētājiem.

“Diemžēl ir sporta skolas, kuru komandās zonas aizsardzība ir pamata taktika, neizmantojot cilvēks-cilvēks aizsardzībai vai segšanu pa visu laukumu. Šim aspektam uzmanība pievērsta arī iepriekš notikušajos treneru semināros, diemžēl ar aicinājumiem nepietiek.

Jaunatnes līgas nolikumā jau iekļauti vairāki noteikumi, kuru mērķis ir veicināt spēlētāju meistarības izaugsmi. Iespējams, daži jau ir novecojuši, iespējams, nepieciešami precizējumi un inovācijas,” skaidro Štālbergs.

Viena no idejām ir ieviest noteikumu, ka U-14 – U-16 grupās vismaz vienā ceturtdaļā obligāti jāsedz pretiniekus pa visu laukumu, izmantojot dažādus presinga variantus.

Štālbergs uzsver, ka treneru – rutīnas darba veicēju – saikne ar LBS bijusi pārāk formāla. Viņš ir izstrādājis rīcības plānu, kura pirmais punkts ir LBS Treneru skolas izveide.

“Programmas īstenošanu plānojam sākt 2019.gadā rudenī, treneru pamatizglītību jau ieguvušiem speciālistiem sniedzot papildus zināšanas spēlētāju individuālās tehniskās un taktiskās sagatavošanas niansēs, psiholoģijā, video analīzē, treniņu plānošanā, traumu profilaksē.

Treneru skolas absolventam, kurš sagatavojis spēlētājus izlasēm un sasniedzis augstus rezultātus LJBL sacensībās būtu garantēts darbs jaunatnes izlasēs,” atklāj Štālbergs.

Gan U-18, gan U-16 izlašu vadītāji esot uzsvēruši, ka kandidātu sagatavotības uzlabošanai un komandu saliedēšanai būtu lietderīgi atgriezties pie Basketbola akadēmijas projekta.

SAISTĪTIE RAKSTI

“No 2012. līdz 2014.gadam U-18 izlases starts LBL čempionātā deva labus rezultātu gan Eiropas jaunatnes čempionātos, gan ilgtermiņa attīstībā. Tiesa, šīs idejas reanimēšana atkarīga ne tikai no papildus finansējuma – arī no iespējas piesaistīt vismaz lielāko daļu labāko jauno basketbolistu,” stāsta Štālbergs.

Latvija ir vienīgā valsts Eiropā, kuras jauniešu komandas šovasar piedalās U-19 Pasaules kausa izcīņā gan puišu, gan meiteņu konkurencē, kā arī Eiropas čempionātu A divīzijās visās sešās grupās. Tiesa, U-20 un U-18 basketbolisti zaudēja vietu elitē.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. Kadirovieši sāk draudēt krievu studentiem 117
Parlamentā ir ievēlēta Rīgā leģendāra prostitūta!”: no partijas “Stabilitātei!” par deputāti kļuvusi sieviete ar apšaubāmu reputāciju 247
Andrejs Elksniņš iepazīstina ar jaunajiem Daugavpils tramvajiem Krievijas karoga krāsās. “Lai cilvēki neaizmirst, kur dzīvo” 44
VIDEO. Sabiedrības dāma Elita Drāke jau gadu dzīvo mežā, pavisam viena pati
“Viņš ir sācis spēlēt bīstamu spēli…” Slaidiņš par to, vai NATO iesaistīsies karā, ja Putins izmantos kodolieročus 80
Lasīt citas ziņas
EP spīkere: ES ir jānodrošina Ukrainai ieroči un tanki savu teritoriju atgūšanai 7
Kijiva: Krievijā slēptā mobilizācija sākās jau maijā 1
Tiek pabeigta “okupekļa” atlieku demontāža; sākotnēji tur būs skeitparks 117
Putins paraksta dekrētu – Zaporižjas AES nonāk Krievijas īpašumā 39
Futbols. Pret grupas līderi
23:28
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1922. gada 5. oktobrī
23:06
ES iebraukuši par 20% mazāk Krievijas pilsoņu nekā nedēļu iepriekš 1
23:00
Andrejs Elksniņš iepazīstina ar jaunajiem Daugavpils tramvajiem Krievijas karoga krāsās. “Lai cilvēki neaizmirst, kur dzīvo” 44
VIDEO. Sabiedrības dāma Elita Drāke jau gadu dzīvo mežā, pavisam viena pati
VIDEO, FOTO. “Sajūtas, tik tuvu redzot šādu dabas varenību, ir neaprakstāmas” fotogrāfs Sēlijā dažu metru attālumā satiek staltbriedi 8
VIDEO. Militārais eksperts Igors Rajevs kulinārijas raidījumā sasmīdina vadītāju, kad stāsta par “pāri palikušajiem griķiem” 12
VIDEO. Kadirovieši sāk draudēt krievu studentiem 117
Uz SKS startējis “Space X” kosmosa kuģis, kuru komandē igauņu izcelsmes astronaute 1
“Putins ir iekšēji sapuvis, bet ārēji jūtas kā Pēteris I.” Slaidiņš par kārtējo kodolvāles vicināšanu 40
Kariņš neredz nepārvaramus šķēršļus četru partiju koalīcijai
ReTV: Daļa 14.Saeimas deputātu varētu nesaņemt pielaidi valsts noslēpumam 6
Valkas mērs: Tos, kuri ļaunprātīgi nemaksās rēķinus – sodīsim tiesas ceļā
“Viņš ir sācis spēlēt bīstamu spēli…” Slaidiņš par to, vai NATO iesaistīsies karā, ja Putins izmantos kodolieročus 80
VIDEO. Ļaundari pamatīgi apzaguši “Tvitera konvoja” automašīnas
VIDEO. VUGD atgādina, kā lietot ugunsdzēsības aparātu, ja aizdegusies automašīna
Esiet prātīgi ar uguni! Gandrīz puse ugunsgrēkos bojāgājušo ir seniori
Iesaka audzētāja: kā ilgāk uzglabāt ķirbjus?
Nevainojama recepte – marinēti ķirbji
Kijiva: Uzbrukumu no Baltkrievijas puses nevar izslēgt 12
VIDEO. “Es to daru sava dēla dēļ!” Protestētāja sniedz interviju, kamēr policisti aiz rokām un kājām nes viņu prom 10
Ceturtdien vējš pūtīs stiprāk un būs rudenīgi silts. Laika prognoze
“Nekad nezini, kad nākamo reizi ēdīsi.” Rajevs atklāj, kāpēc karavīram ir ātri jāgatavo
FOTO. “Vairs neatšķiru cilvēku sejas…” sašķobījusies tautā mīlētā aktiera Ulda Dumpja veselība
FOTO. Labākie un talantīgākie latviešu aktieri demonstrēs savas dziedātprasmes 9
Labdarības maratonu “Dod pieci!” šogad veltīs ukraiņu bēgļu bērniem
Bērniem ar uzvedības traucējumiem trūkst atbalsta un speciālo iestāžu