Foto: Zane Bitere/LETA

Šuplinska atbild, vai vecāki varēs izvēlēties laist vai nelaist bērnu mācīties klātienē 4

“Vai, ja atļaus atsākt mācības reģionos klātienē, varēs turpināt mācīties tomēr mājās, ja vecāki tā vēlēsies?” jautā kāda RīgaTV 24 raidījuma “Uz līnijas” skatītāja.

Reklāma
Reklāma
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
VIDEO. “Vai nu runājiet latviešu valodā, vai es nesaprotu!” Stingrs autobusa šoferis izpelnās pretrunīgu reakciju, atsakoties apkalpot sievieti ar bērnu
Lasīt citas ziņas

“Tas atkarīgs no kopējās skolas lēmuma, izstrādātajos noteikumos būs iestrādāta norma, ka dibinātājam ir jāinformē skolas padome par to, kādu mācību modeli viņš izvēlas,” Izglītības un zinātnes ministre Šuplinska atbild.

Ja klasē būs, piemēram, 15 skolēni un no tiem divi vēlēsies mācīties attālināti, skaidrs, ka skola izvēlēsies klātienes formu. Ja otrādi, nebūšot problēmu strādāt attālināt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja vecāku viedokli dalīsies 50 uz 50, tad gala vārdu teiks direktors. “Tas būs viņam smags lēmums, bet, ja būs divi, trīs, kuri vēlēsies strādāt attālināt, tad būs iespējams rakstīt iesniegumu un brīdināt par to, ka skolēns kādu laiku atradīsies mājmācībā,” skaidro Izglītības un zinātnes ministre.

Jau ziņots, ka trešdien, 17. februārī, no “drošās skolas” principa, kas paredz 14 dienu kumulatīvo saslimstību ar Covid-19 līdz 200 saslimušajiem uz 100 000 iedzīvotāju, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem neatbilda jau seši novadi.

Kā liecina SPKC dati, “drošās skolas” principam vairs neatbilst Dundagas, Dagdas, Lielvārdes, Salacgrīvas, Saulkrastu un Vecpiebalgas novads, kuru saslimstības rādītājs vēl otrdien bija līdz 200 gadījumu uz 100 000 iedzīvotāju slieksnim. Savukārt to vietā epidemioloģiski drošajiem kritērijiem tagad kvalificējas Baltinavas, Siguldas, Skrīveru, Tērvetes, Vārkavas novads.

Patlaban divu nedēļu kumulatīvā saslimstība ar Covid-19 līdz 200 saslimušajiem uz 100 000 iedzīvotāju ir Alsungas, Baltinavas, Cesvaines, Durbes, Ērgļu, Jaunpiebalgas, Ķeguma, Kuldīgas, Mērsraga, Naukšēnu, Neretas, Pāvilostas, Rucavas, Rūjienas, Siguldas, Skrīveru, Skrundas, Tērvetes un Vārkavas novads.

Kopumā “drošās skolas” principam pašlaik 20 pašvaldību vietā kvalificējas 19. Skaitliski mazākās pašvaldībās kumulatīvā rādītāja svārstības un sekojoši arī neatbilstību “drošas skolas” principam var izraisīt pat tikai daži jauni Covid-19 gadījumi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.