“Svarīgi ir saprast, ka uzstāties Ķīnā nav tas pats, kas spēlēt Krievijā …” Grupa “Dagamba” skaidro lēmumu koncertēt Ķīnā 42
Linda Tunte

Pēdējā laikā sabiedrība uz māksliniekiem skatās īpaši uzmanīgi, pievēršot īpašu uzmanību tam, kur viņi dodas koncertēt un kādus viedokļus pārstāv. Un ne bez pamata – mūziķiem ir daudz fanu, kuri potenciāli var ietekmēties no savu elku viedokļa.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kaut kas neredzēts! Uz Gaujas tilta pie Cēsīm “atgriezusies ziema” – grūti pat pabraukt 16
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
Lasīt citas ziņas

Tā kāds lasītājs vērsa LA.LV uzmanību uz faktu, ka grupa “Dagamba” šobrīd ir devusies koncerttūrē pa Ķīnu. Lasītājam tas nešķiet līdz galam pieņemami.

Viņš ir sašutis: “Pamanu, ka grupa Dagamba aktīvi koncertē Ķīnā, publiskots koncertu grafiks. Interesanti, vai pašai grupai tas šķiet ok, ņemot vērā Ķīnas pozīciju pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā? Vai tas ir par kripatu labāk nekā tie mūziķi, kuriem pārmet saistību ar Krieviju? Ļoti interesētu uzzināt grupas komentāru. Citādi izklausās, ka “nauda nesmird” princips ņēmis virsroku.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Pārliecinājāmies, ka lasītājam ir taisnība, grupa arī sociālajos tīklos dalījusies priekā par koncertiem Ķīnā.

Sazinājāmies ar grupu, lai noskaidrotu viņu viedokli par šo koncerttūri un tās nozīmi. Grupas komentārs ir stingrs – viņi nekādi neatbalsta Krievijas agresiju.

“Šis ir liels sasniegums mūziķiem no mazas valsts doties ievērojamā koncerttūrē tik lielā valstī. Šādas iespējas mūziķa karjerā var gadīties tikai vienu reizi dzīvē. Publika mūs uzņem lieliski un jūtamies gaidīti katrā pilsētā, kur koncertējam.

Mūsu koncertprogrammas vienmēr veidojam iekļaujot kādu aktuālu vēstījumu, arī šeit tas nav izņēmums – katrā koncertā atskaņojam ukraiņu “Ой у лузі червона калина”, iepazīstinām austrumu pasauli ar rietumu un latviešu mūziku, kā arī koncerta noslēgumā vienojamies kopīgā L. van Bēthovena – “Oda priekam” (kas ir arī Eiropas himna) priekšnesumā, kuru mēs izpildām kopā ar publikas dziedāšanu.

Ja ir runa par Krievijas izraisīto karu Ukrainā, mēs vienmēr esam bijuši un būsim nemainīgi savā nostājā – esam kategoriski pret Krievijas agresiju un atbalstām Ukrainu. To arī paužam publiski, kā arī piedalāmies Ukrainas atbalsta akcijās gan Latvijā, gan ārpus tās. Ķīna ir oficiāli paziņojusi, ka karā neiesaistās un negrasās to darīt. Piemēram, mūsu ukraiņu koncertaģente, kura kara dēļ diemžēl jau ilgu laiku neatrodas dzimtenē, mūs atbalsta un pati vēlējās piedalīties šajā braucienā.

Svarīgi ir saprast, ka uzstāties Ķīnā nav tas pats, kas spēlēt Krievijā un sadarboties ar pro-krieviskām organizācijām. To arī pierāda Eiropas un Amerikas mūziķi un sportisti, kuri uzstājas un piedalās sacensībās. Viņi, tāpat kā mēs, nosoda Krievijas izvērsto karu Ukrainā un nesadarbojas ar pretēji domājošām organizācijām. Piemēram, vienlaicīgi ar mums Ķīnā koncertē tādi ievērojami mākslinieki kā islandiešu pianists Vikingurs Olafsons, kas nesen ar koncertu viesojies arī Latvijā, Berlīnes filharmoniķi u.c. Tāpat arī rietumu pasaules koncertzālēs vienmēr ar lielu sirsnību tiek uzņemtas tādas Ķīnas mūzikas zvaigznes kā Yuja Wang, Lang Lang u.c.”

Grupa "Dagamba" sniedz koncertu "Arēnā Rīga"
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.