“Tā ir iespēja Rīgai piesaistīt jaunu, unikālu tūristu interesi.” Jenzis uzsver PČ hokejā pozitīvo ietekmi uz tūrisma un ēdināšanas nozarēm 27

Apsveicot visus Latvijas izlases hokejistus un fanus ar izcilu sasniegumu – bronzas medaļu – Pasaules hokeja čempionātā, TV24 raidījumā “Preses klubs” Latvijas Restorānu biedrības prezidents Jānis Jenzis uzsvēra, ka tieši hokeja skatīšanās pulcē ļoti lielu interesentu pulku. “Kas ir interesanti – tā ir unikāla iespēja šajā gadījumā galamērķim Rīga piesaistīt jaunu, unikālu tūristu interesi, kuriem pirms tam Rīga nebija viņu TOP3 destination listē [galamērķu sarakstā – red.], tad, pateicoties hokejam, viņi atbrauca.”

Cik gadi ir jānostrādā, lai varētu saņemt valsts garantēto minimālo pensiju? 126
“Ļoti liela un dziļa brūce. Par to nerunā un nejoko.” Ir kāda tēma, par ko nevajadzētu runāt, latviešiem satiekot lietuviešus 12
VIDEO. “Mēs pastāvam tik ilgi, kamēr mēs apspiežam citus.” Krievs skaidro, kāpēc Krievija nevar iztikt bez karošanas
Lasīt citas ziņas

Tāpēc tagad mums ir uzdevums šos tūristus “iepriecināt”, lai viņiem paliktu labs iespaids par Rīgu un Latviju. Tad arī, iespējams, nākotnē šie te tūristi, kas ieradās uz hokeju, pēc tam atgriezīsies Rīgā ar savām ģimenēm, draugiem, tā cerīgi pauda Jenzis.

“Protams, vienmēr gribas vairāk tos skatītājus, un vienu brīdi gaisā virmoja tas, ka visas biļetes nav pārdotas…Un tad mēs lauzījām galvu, vai tās biļetes nebija par dārgu?! Viesnīcas bija pustukšas…Mums bija jautājums – kā tirgo biļetes, vai nevajadzēja tomēr tirgot caur lielu aģentūru, kam ir jau miljoniem savu sekotāju, kas vienkārši tur var nopirkt tās biļetes? Nu, daudz ir tādu jautājumu, bet, labi, nav ko par negatīvo! Ir arī daudzas lietas, kuras mācīties šajā kontekstā: sporta un jebkāda pasākuma organizatoriem ir vairāk jāsadarbojas ar tūrisma un viesmīlības organizatoriem,” tā TV24 raidījumā sacīja Jenzis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpēc sadarboties vajadzētu jau sākt savlaicīgi. Un šajā sadarbības jomā mēs visi –  sabiedrība – varam vēl “augt un augt”, un mums vēl ir liels potenciāls. Ne tikai hokeja čemipnāta sakarā, bet kopumā tika aktualizēta arī tāda problēma, kas vērojama lielos valsts un pašvaldību pasākumos, ka tiem organizatoriem liekoties, ka ir sākušies “treknie gadi”, piebilda Jenzis.

“Viss notiek un tagad no tiem ēdinātājiem ir jāpaņem pa maksimumu! Jāpaņem 1000 vai 1500 eiro pa dienu par īri. (…) Tas pandēmijas mantojums vēl ir aktuāls mūsu nozarē – ļoti daudzi ir aizslēgušies, ļoti daudzi ir uzkrājuši milzīgus nodokļu parādus. Ja salīdzina nozares nodokļu parādu ar laiku pirms pandēmijas, tad tas ir pieaudzis par pusotru reizi. Protams, ļoti ietekmē visa šī te inflācija, Krievijas-Ukrainas karš, energoresursu cenu kāpums, darbaspēka trūkums, kas ir katastrofāls ietekmē to nozari,” tā “Preses klubā” situāciju viesmīlības un ēdināšanas nozarē ieskicēja Jenzis.

Tāpēc nozares eksperti grib uzsvērt, ka nav šobrīd “tādi teknie gadi” ēdināšanas nozarē un nevajag šobrīd prasīt nozares uzņēmējiem par “mazu vietiņu” 1500 eiro dienā un vēl papildus 15% no apgrozījuma. “Tas ir rekets!” uzskata Latvijas Restorānu biedrības prezidents Jenzis. Tāpēc, viņaprāt, šo jautājumu sabiedrībā vajadzētu apspriest diskusijā.

Jenzis vēl uzsvēra, ka šajā nozares brīdī labākais risinājums būtu samazinātā PVN likme ēdināšanas nozarē, par ko jau daudz esot diskutēts. “Tā ir jau 85% Eiropas valstu un 30% Eiropas valstu ir ieviesušas papildus šo samazināto nodokļu likmi tieši kā Covid-19 seku mazināšanas mehānismu. Mēs kā nozare neredzam labāku instrumentu nodokļu parādu mazināšanai, cīņai ar ēnu ekonomiku un Latvijas konkurētspējas un tūrisma veicināšanai, un ēdināšana ir būtiska tūrisma daļa,” tā TV24 raidījumā uzsvēra Jenzis, runājot par to, ko Latvijā vajadzētu darīt, lai uzlabotu situāciju ēdināšanas nozarē, kas jau pamatīgi cieta Covid-19 pandēmijas laikā.

SAISTĪTIE RAKSTI

Jenzis vēl piepilda, ka valdības līmenī ir svarīgi dot iespēju uzņēmējiem atgūties.

“Labāk mēs iedodam uzņēmējiem jaunu darbarīku, lūdzu, re kur tev ir samazinātā PVN likme, ej darbojies un samaksā mums to nodokļu parādu,” ieteica Jenzis, sakot, ka tā uzkrātā nodokļu parāda summa ēdinātājiem ir tik liela, ka daļai nāksies bankrotēt, nemaz nerunājot par sekojošo ietekmi uz darbiniekiem, viņu ģimenēm. Daļa var būt “izķepurosies”, bet daļa bankrotēs, un tā nodokļu parāda “naudas masa” arī tādejādi tikšot zaudēta. “Samazinātā PVN likme ir efektīvs instruments arī cīņā pret ēnu ekonomiku, ko teikuši daudzi vadošie pasaules ekonomisti un arī Eiropas Komisija savā PVN direktīvā,” norādīja Jenzis.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Cik gadi ir jānostrādā, lai varētu saņemt valsts garantēto minimālo pensiju?
“Ļoti liela un dziļa brūce. Par to nerunā un nejoko.” Ir kāda tēma, par ko nevajadzētu runāt, latviešiem satiekot lietuviešus
VIDEO. “Mēs pastāvam tik ilgi, kamēr mēs apspiežam citus.” Krievs skaidro, kāpēc Krievija nevar iztikt bez karošanas
Kokteilis
“Man likās, ka šādi ģērbjas tikai Kirkorovs” – Jāņa Zuzāna mīļotā sieviete uz pirmizrādi ierodas ģērbusies luksusa zīmolos “no galvas līdz kājām”
Kokteilis
“Kaut kāds ārprāts” – Magones kavalieris no Londonas nosauc viņu par slepkavu
Lasīt citas ziņas
Vai Rietumi ar nodomu Ukrainai piegādā bojātu militāro tehniku?
Avārijas dēļ slēgta satiksme uz Vidzemes šosejas virzienā uz Ādažiem
Streičs: Latgale ir valsts drošības jautājums. Tur būs pirmie upuri, ja nāks tanki
FOTO. Ķirbji, kūkas, sieri, kartupeļi un citi rudens labumi – visīstākā latvietības sajūta un garša Straupes Zirgu pasta tirdziņā
Slovākijas parlamenta vēlēšanās uzvarējusi pret palīdzību Ukrainai noskaņotā partija
18:40
Kokteilis
Esi gatavs negaidītiem likteņa pavērsieniem! Horoskopi 2.oktobrim
18:33
Judins par tiesiskās palīdzības līgumu ar Krieviju: Labāk dzīvot bez tāda līguma
18:10
It kā nogalinātais Krievijas admirālis “augšāmceļas” un runā video intervijā
Latvijas iedzīvotājus brīdina par došanos uz Turciju, aicinot izvairīties no no masveida pulcēšanās vietām
“Ļoti liela un dziļa brūce. Par to nerunā un nejoko.” Ir kāda tēma, par ko nevajadzētu runāt, latviešiem satiekot lietuviešus
Problēma jau nav viens Putins. Problēma ir visā krievu tautā. Saruna ar Ukrainas žurnālistu Dmitriju Gordonu
Dārzs
Gribu pavairot lavandas krūmus! Ir divi veidi, kā to izdarīt
Rīgā krīt pasaules rekordi jūdzes skrējienā
Kokteilis
“Tas tā kā tāds standup comedy pasākums domāts?” – Didrihsone lasīs lekciju, soctīklu lietotāji neslēpj savu izbrīnu
Jānis Vimba: Es neuzskatu, ka mūsdienās ir iespējama tāda virzība, kā kādreiz Tautas fronte
Receptes
Cik ilgi un kādā temperatūrā drīkst sautēt vistu, lai tā nepaliek sausa?
Oktobra pirmajā nedēļā laika apstākļus Latvijā noteiks ciklonu darbība. Ko sola sinoptiķi?
Ielu intervijas: Kāda pensija jums šķistu pietiekama? Vai būtu gatavs maksāt lielākus nodokļus, lai saņemtu lielāku pensiju?
Kokteilis
“Kaut kāds ārprāts” – Magones kavalieris no Londonas nosauc viņu par slepkavu
Uzdodoties par bērniem, no senioriem divos mēnešos izkrāpj vairāk nekā 30 000 eiro
Jautā skatītājs: vai veselības apdrošināšanas polises īpašniekiem arī būs jāmaksā par analīzēm?
Kokteilis
Esi gatavs negaidītiem likteņa pavērsieniem! Horoskopi 2.oktobrim
Pieaug Krievijas specdienestu agresīvu operāciju risks Latvijā
VIDEO. “Mēs pastāvam tik ilgi, kamēr mēs apspiežam citus.” Krievs skaidro, kāpēc Krievija nevar iztikt bez karošanas
Traģiska diennakts uz Latvijas auto ceļiem: satiksmes negadījumos gājuši bojā trīs cilvēki, tostarp divi jaunieši
Patīkami jaunumi hipotekāro kredītu maksātājiem! Tiek virzīts likumprojekts, ar ko plānots palīdzēt 127 00 Latvijas ģimeņu
Receptes
Baravikas saldā krējuma mērcē ar kartupeļu klimpām
ASV kādai sievietei četru gadu laikā dabiskās dzemdībās piedzimušas trīs meitas – visas 3. septembrī
Šogad krituši apjomīgākā pasūtījuma uz mājām rekordi. Kāds bijis lielākais pirkums?
Saruna ar Latvijas hokeja izlases aizsargu Jāni Jaku: “Galvenais ir daudz strādāt”
IDB rosina apsūdzēt Rīgas pašvaldības policistu par nepamatotu vardarbību pret privātpersonu