“Tā pircēja veikalā nevar pateikt pat vienu vārdu latviski!” Deputāte norāda uz lielu kļūdu, kas tika pieļauta 90.gados 212

“Ir ļoti ilgs laiks pagājis – 30 gadi – un joprojām izrādās, ka ir cilvēki, kas, man liekas, nevis nespēj runāt, bet gan negrib runāt [latviešu valodā]”, tā TV24 raidījumā “Preses klubs” sacīja 14. Saeimas deputāte (P) Skaidrīte Ābrama, diskutējot par krievvalodīgajiem iedzīvotājiem Latvijā un latviešu valodas apguvi.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā 61
TESTS. Ja tev šodien būtu jākārto eksāmeni, ar kādu atzīmi tu pabeigtu 9.klasi un iegūtu pamatizglītību?
Kokteilis
“Tik īpaši un skaisti!” Brīnišķīgs notikums Reiņa un Maijas Sējānu ģimenē – pasaulē nākusi viņu pirmdzimtā 1
Lasīt citas ziņas

“Protams, 90.gados ļoti lielu kļūdu izdarīja, kad mēs tomēr ļāvām paralēli pastāvēt latviešu skolām un krievu skolām. Jo bērni bērnībā, kad viņi iet kopīgā skolā, pulciņos, ir tas, kas viņus integrē. Un tagad mēs gribam, lai tie 50-60 gadus vecie cilvēki, kuri skatās Putinu, pēkšņi integrējas Latvijas sabiedrībā!” uzsvēra deputāte Ābrama.

Deputāte minēja kādu piemēru, ko viņa novērojusi ikdienā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Man, piemēram, nepatīk, kad es ieeju savā piemājas veikalā, un pārdevējs – latvietis – jauns cilvēks, kurš var just, ka latviski runā labāk un krieviski ar akcentu, bet vienalga tā pircēja nevar pateikt pat vienu vārdu latviski! Man liekas, ka tas ir tas trakākais, – mēs neesam šiem cilvēkiem pateikuši, ka ikdienā tomēr jālieto latviešu valoda, jo tas jums palīdzēs ātrāk to latviešu valodu apgūt. Neprasām saprast augstās sfēras,” komentēja Ābrama TV24 raidījumā “Preses klubs”.

Plašāk skatieties pievienotajā video!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.