“Te gan cilvēks ir fantastisks! Nu ir pamodies no letarģiska miega!” Jaunups sašutis par Levita viedokli jautājumā par LTV priekšvēlēšanu debatēm krievu valodā 119

“Ja man uzdod jautājumu, vai Latvijas Televīzijai –  sabiedriskajam medijam – ir jāorganizē debates krievu valodā šajā laikā kopš kara sākuma [Ukrainā], es uzskatu, ka, iespējams, Latvijas Televīzija varēja paredzēt šādu psihozi. Manuprāt, psihozes pazīmes ir sociālajos tīklos vērojamas, kas liecina par vēlēšanu tuvumu,” tā TV24 raidījumā “Preses klubs” sacīja partijas “Latvijas attīstībai” pārstāvis Edgars Jaunups, diskutējot par sabiedrībā plašu rezonansi ieguvušo ziņu, ka sabiedriskais medijs Latvijas Televīzija (LTV) savā multimediju platformā “Rus.lsm” plāno rīkot Eiropas Parlamenta (EP) priekšvēlēšanu debates krievu valodā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
TV24
Uzņēmējs Bergs: “Tā bilde ir ļoti sērīga… Valsts strādā pēc tāda pieņēmuma, it kā vidējais latvietis dzīvotu 500 gadus”
TESTS. Ja tev šodien būtu jākārto eksāmeni, ar kādu atzīmi tu pabeigtu 9.klasi un iegūtu pamatizglītību?
Lasīt citas ziņas

“Manuprāt, sabiedriskajiem medijiem bija tas jāparedz līdzīgi tāpat, kā bija tas neveiksmīgais gadījums, atcerieties, ar to Cūku komiksu. Acīmredzot tur ir kādas iekšējas lietas, ka cilvēki nespēj paredzēt to, pie kā tas novedīs! Un, ja tomēr LTV organizē un mēs pieņemam, ka tie krievvalodīgie Latvijas iedzīvotāji, kuri skatās LTV7, ir šai valstij lojālākie iedzīvotāji pēc visām elementārākajām saprāta pazīmēm tādu secinājumu var izdarīt, un tagad partijas sacenšas ātrumā, lai paziņotu, ka tās neies [uz debatēm krievu valodā], ko tās, pirmkārt, pasaka? Mums nav svarīgi, mēs neuzrunāsim šo vēlētāju Latvijas sabiedriskā medija veidotajā telpā! (…) Manuprāt, nedrīkst ar šādiem pietiekami jūtīgiem jautājumiem tik vēlu pirms [Eiropas Parlamenta] vēlēšanām sacelt tādu jezgu,” komentēja partijas “Latvijas attīstībai” pārstāvis Jaunups TV24 raidījumā.

Turklāt Jaunups vēlējās izcelt un komentēt bijušā Valsts prezidenta Egila Levita pausto viedokli soctīklos par plānotajām debatēm krievu valodā sabiedriskajos medijos.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Te gan cilvēks ir fantastisks! Nu ir pamodies acīmredzot no letarģiska miega! Četrus gadus bija prezidents, pirms tāds liels sabiedriskās telpas funkcionārs ar viedokli, jurists ar grādu. Tātad tos juridiskos faktus zināja. Pirms katrām vēlēšanām ir bijušas šādas debates! Viņš jau nesaka, ka ir pamainījies konteksts un tāpēc šobrīd nevajadzētu, kas būtu okey! Viņš saka, ka ir pārkāpta Satversme,” sašutumu pauž Jaunups par Levita viedokli.

Jaunups turpināja teikt: “Es atvainojos, tad jau tā [Satversme] tika pārkāpta arī iepriekš un iepriekš… Nu man ir šādas pārdomas par to. Es uzskatu, ka LTV bija jārīkojas profesionālāk un jāspēj paredzēt šādi jautājumi, lai pirms tam normāli nokomunicētu, ko viņi nav izdarījuši. Bet LTV histērija par to, ka, ja viņus kritizē, tad viss – te mums ir iejaukšanās žurnālistikā! Šo gan, manuprāt, ir jābeidz! Arī Latvijas sabiedriskajos medijos strādājošajiem ir jāsāk saprast, ka arī viņus sabiedrība ir tiesīga kritizēt,” emocionāli uzsvēra Jaunups TV24 raidījuma “Preses klubs” diskusijā.

Jau ziņots, ka LTV Redakcionālā padome pašlaik neizskata iespēju atcelt multimediju platformā “Rus.lsm” plānotās EPpriekšvēlēšanu debates krievu valodā, aģentūru LETA informēja LTV ceturtdien, 16.maijā.

Padome norādīja, ka “Rus.lsm” rīkotās debates ir tikai neliela daļa no plašā satura, ko, sagaidot EP vēlēšanas, piedāvās LTV un sabiedrisko mediju portāls “Lsm”. Gaidāms arī raidījumu cikls “Kam jābūt Eiropas Parlamentā?” Jāņa Dombura vadībā un debates “Izvēlies nākotni!” Anetes Bērtules vadībā.

Jau vairākas Saeimā pārstāvētās partijas ir nolēmušas nepiedalīties EP priekšvēlēšanu debatēs krievu valodā – šādi plāno rīkoties “Jaunā vienotība”, “Apvienotais saraksts”, Nacionālā apvienība, kā arī parlamentā nepārstāvētā Jaunā konservatīvā partija. Tikmēr “Progresīvie” un Zaļo un zemnieku savienība plāno šajās debatēs piedalīties.

Publiskajā telpā izcēlies strīds par to, vai ir pieņemami sabiedriskajos medijos organizēt EP veltītas debates krievu valodā. Valsts valodas centrs (VVC) šonedēļ izplatīja paziņojumu, ka neatbalsta LTV ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā EP priekšvēlēšanu debates krievu valodā, jo uzskata, ka šāda iecere esot pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā. VVC apgalvo, ka jebkuras svešvalodas nemotivēta lietošana plašsaziņas līdzekļos notiek tikai un vienīgi uz latviešu valodas lietojuma sašaurinājuma rēķina.

Reklāma
Reklāma

LTV uz to reaģēja, vēršoties Tieslietu ministrijā un aicinot skaidrot VVC publiskos pārmetumus, jo uzskata to par mēģinājumu ietekmēt sabiedriskā medija redakcionālos lēmumus.

Plašāk skatieties pievienotajā video!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.