Hosams Abu Meri
Hosams Abu Meri
Foto – Edijs Pālens/LETA

“Tas ietekmē gan sabiedrības drošību, gan kopējo veselību!” Abu Meri par plānotajiem ierobežojumiem 118

Latvijā ir svarīgi samazināt kopējo alkohola patēriņu, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” teica veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).

Reklāma
Reklāma
Kā itāļiem izdodas iztirgot savus olīvu atkritumus Latvijā… Inese “iegrābusies”, iegādājoties Latvijā populāru olīveļļu
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 16
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 34
Lasīt citas ziņas

Tas ietekmē gan sabiedrības drošību, gan kopējo veselību. Lietuvā, ieviešot alkohola ierobežojumus, alkohola patēriņu izdevies samazināt, teica ministrs.

Vinš akcentēja, ka ar plānotajiem ierobežojumiem tiek plānots, lai alkoholu mazāk lietotu tieši jaunieši. “Jaunieši ir mūsu nākotne,” piebilda ministrs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Alkohola patēriņš Latvijā ir sasniedzis tādu līmeni, kas pielīdzināms epidēmijai, tādēļ neatliekami nepieciešami vērienīgi un kompleksi pasākumi, lai šo rādītāju būtiski mazinātu, secināts Nacionālajā alkoholisma ierobežošanas padomē. Sēdē runāts par iesākto pasākumu alkoholisma ierobežošanai pabeigšanu, bet būtiskas jaunas iniciatīvas nav izsludinātas.

Latvijas skolēnu veselības paradumu pētījuma dati liecina, ka palielinās alkoholu lietojušo meiteņu īpatsvars, pirmo reizi pārsniedzot zēnu īpatsvaru.

Arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta dati par 2023.gadu liecina, ka ir palielinājies izsaukumu skaits, kas saistīts ar bērniem, kuri lietojuši alkoholu. Savukārt Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka būtiski ir pieaudzis pirmreizēji ambulatori un stacionārā ārstēto bērnu skaits ar psihiskiem un uzvedības traucējumiem alkohola lietošanas dēļ.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.