“K Senukai Ozols” pašapkalpošanās kasēs var norēķināties arī ar skaidru naudu.
“K Senukai Ozols” pašapkalpošanās kasēs var norēķināties arī ar skaidru naudu.
Foto: Ivars Bušmanis

“Tas ir domāts jauniešiem. Es nesteidzos. Es labprātāk pastāvēšu rindā,” seniori nelabprāt izmanto pašapkalpošanās kases lielveikalos 109

Daudziem klientiem pašapkalpošanās kases ir teju vai glābiņš, jo palīdz samazināt rindās stāvēšanas laiku. Tomēr tās rada grūtības vecāka gadagājuma cilvēkiem, kuriem ir vairāki iemesli dot priekšroku tradicionālajai apkalpošanai pie kases, vēsta “Business Insider”.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
Kokteilis
Ukrainu no kara izglābs sieviete! Slavens astrologs paziņo viņas vārdu 2
“Zemenes maksā labu naudu…” Sieviete piedzīvojusi vilšanos un mudina būt acīgiem, iegādājoties zemenes no ielu tirgotājiem
Lasīt citas ziņas

Polijas veikalos pašapkalpošanās kases kļuva populāras uzreiz pēc ieviešanas, jo ļāva ātri iegādāties vienu vai divus produktus bez rindas gaidīšanas. Taču šī maksāšanas metode negatīvi ietekmēja vecāka gadagājuma cilvēkus, kuriem tās rada apmulsumu un nedrošības sajūtu.

No vienas puses, pašapkalpošanās kases ievieš ērtības klientiem, kuri vēlas ātri norēķināties. Tomēr ir pietiekami daudz cilvēki, kas dod priekšroku tradicionālajai apkalpošanai, teorētiski var izvēlēties kases ar kasieriem. Šīs pārmaiņas tirgū ir samazinājušas kasieru skaitu, un daudzos lielveikalos vairs nav nevienas kases ar apkalpojošu darbinieku. Tas rada ievērojamas problēmas gados vecākiem cilvēkiem, kuriem bieži vien ir grūtības tikt galā ar pašapkalpošanās kasēm.

CITI ŠOBRĪD LASA

Gazeta.pl Krakovas filiāles žurnālists novēroja situāciju, kad vecāka gadagājuma klients mēģināja norēķināties skaidrā naudā pašapkalpošanās kasē, kas paredzēta maksājumiem ar karti. Arī žurnālists, palīdzot klientam veikt pirkumu citā kasē, nolēma aptaujāt dažāda vecuma, galvenokārt gados vecākus cilvēkus, par viņu viedokli par pašapkalpošanās kasu lietošanu. Jaunāki respondenti atzina šīs maksāšanas metodes ērtības.

Savukārt intervētie vecāka gadagājuma poļi pauda pretēju viedokli. Viņi minēja dažādas problēmas, ar kurām saskaras, lietojot pašapkalpošanās kases: kļūdas produktu svēršanā, neskaidras instrukcijas un neuzticēšanās jaunajām tehnoloģijām. “Tas ir domāts jauniešiem. Es nesteidzos. Es labprātāk pastāvēšu rindā,” atzina kāds vecāka gadagājuma klients, kurš izmanto kruķus.

Lai gan arvien vairāk cilvēku vecumā virs 60 gadiem pierod pie pašapkalpošanās kasu lietošanas, daudzi seniori joprojām dod priekšroku tradicionālajai apkalpošanai pie kases.

LA.LV Aptauja

Vai ikdienā lielveikalos mēdz izmanot pašapkalpošanās kases?

  • Jā, regulāri
  • Reizēm
  • Nē, nekad
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.