“Tie ir reāli meli, bet runa jau nav tikai par skaļumu!” Elbakjans par biedrības patiesajiem mērķiem un attieksmi 62

“Galvenais mērķis ir Sporta pils dārzu ievietot Grīziņkalnā – biedrība pati to nav gatava izdarīt, bet uzskata, ka tas būtu Rīgas domes pienākums,” TV24 raidījumā “Preses klubs” par šī brīža “Ghetto Games” publisko strīdu ar Grīziņkalna apkaimes biedrību stāsta Raimonds Elbakjans, “Ghetto Games” izveidotājs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Veselam
Ārvalstīs strauji izplatās jaunais Covid-19 paveids “FLiRT”. Medicīnas eksperte skaidro, vai šis vīruss ir konstatēts arī Latvijā un cik tas bīstams? 4
Kokteilis
Elīna Didrihsone piedzīvojusi lielu vilšanos – negaiss izjaucis vairāk nekā 1000 eiro vērto dēla dzimšanas dienas ballīti
Lasīt citas ziņas

“Pieteikums tiesai ir garš, tur nav runa tikai par skaļumu, bet arī par pieejamību un citām lietām. Tie ir tādi reāli meli. Kad sakām, aiziet, slēdzam iekšā skaņas mērītāju, viņi atsakās,” Elbakjans norāda.

Notika izbraukuma tiesa, kurā “Ghetto games” līderis biedrībai piedāvāja uzgriezt skaņu tik skaļi, cik it kā iedzīvotāji sūdzas, ka pasākums notiek.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kad mūzika tika uzslēgta tik skaļi, cik biedrība apgalvo, ka pasākums notiek, Elbakjans aicināja aiziet uz Ghetto games norises vietu, lai pārliecinātos, vai tur vispār iespējams tādā troksnī uzturēties, bet biedrība atteicās. “Ir konkrēts slieksnis, kādu skaļumu nevaram pārsniegt, lai pasākuma vietā vispār varētu atrasties, lai vadītājs varētu runāt!” viņš atklāj.

“Ghetto Games” izveidotājs turpina sakot, lai pasauc biedrību un pajautā viņiem pašiem, vai tā bija, ka “Ghetto games” jau iepriekš vairākkārt aicinājuši uz kompromisu un trokšņa pārbaudēm, bet pati biedrība konfliktu nav vēlējusies risināt.

Panākta vienošanās starp biedrību “Streetbasket” un Grīziņkalna apkaimes biedrību par “Ghetto Games” pasākumu rīkošanu Grīziņkalnā, aģentūru LETA informēja Rīgas domes ārējās komunikācijas nodaļa.

Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks (NA/LRA) norāda, ka panākts pagaidu risinājums, ka līdz 29.jūnijam “Ghetto Games” pasākumi Grīziņkalnā varēs norisināties atbilstoši Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumam.

Papildu nosacījums, ka līdz plkst.22 “Ghetto Games” varēs izmantot apskaņošanas iekārtas, bet pēc tam līdz plkst.23 drīkstēs izmantot tikai mikrofonus dalībnieku apziņošanai.

Jau līdz tam Rīgas dome bija vienojusies ar “Ghetto Games” pasākumu rīkotājiem, ka šajā sezonā pasākumiem ir jābeidzas līdz plkst.23, kā arī jāsamazina skaņas radītais trokšņu līmenis, atbilstoši līguma nosacījumiem, kam biedrība bija piekritusi.

“Lai arī pilnīga vienprātība nav panākta, “Ghetto Games” ieplānotie pasākumi norisināsies. Šobrīd šis ir juridiski taisnīgs risinājums līdz 29.jūnijam, un tad pašvaldības pārstāvji tiksies ar abām pusēm atkārtoti, lai saprastu, vai šāds risinājums ir bijis pieņemams,” skaidro Ratnieks.

Viņš pauda cerību, ka iesaistītās puses bērnus un jauniešus izvirzīs par prioritāti un ļaus tiem aktīvi darboties Grīziņkalnā.

Reklāma
Reklāma

“Šobrīd ir radusies tradīcijām spēcīga bērnu un jauniešu kustība, kas iedzīvina alternatīvu dzīvesveidu – bez alkohola, cigaretēm un citām atkarību raisošām vielām, to vietā izvēloties sportu, mūziku, modernās improvizācijas un talantu attīstīšanu, kas ir labāk nekā saskarties ar daudz lielākām sociālām problēmām un jauniešu atkarībām,” norāda Ratnieks.

Viņaprāt, šosezon “Ghetto Games” ieplānotajiem pasākumiem bērniem un jauniešiem jānotiek Grīziņkalnā, kā bija paredzēts, jo to organizēšanā ir ieguldīts liels darbs no jauniešu puses, tiem pilnvērtīgi gatavojoties, taču jāievēro konkrēti noteikumi.

Savukārt pārcelšana uz jaunu vietu prasot finansiālu ieguldījumu.

Kā ziņots, Administratīvā tiesa noraidījusi biedrības “Streetbasket” pagaidu aizsardzības lūgumu atjaunot Rīgas domes lēmumu par daļu Grīziņkalna parka nodošanu bezatlīdzības lietošanā jauniešu sacensību “Ghetto Games” rīkošanai, aģentūrai LETA apliecināja tiesā.

Grīziņkalna apkaimes biedrība Administratīvā rajona tiesā iepriekš apstrīdējusi Rīgas domes lēmumu par Grīziņkalna parka daļas nodošanu bezatlīdzības lietošanā “Ghetto Games” pasākumu rīkošanai.

Tiesā aģentūru LETA informē, ka tiesa pieņēmusi lēmumu par pagaidu noregulējumu, kurā tiesa ir saskatījusi juridiskus šķēršļus par teritorijas Grīziņkalnā nodošanu “Streetbasket”, bet pašu lietu pēc būtības skatīs vēlāk. Pašlaik gan izskatīšanas datums nav nozīmēts.

Procesa dalībnieki 12.jūnija tiesas lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā 14 dienu laikā no lēmuma sastādīšanas dienas, iesniedzot blakus sūdzību.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.