Ilustratīvs foto. “Hugo Boss” uzvalki veikalā.
Ilustratīvs foto. “Hugo Boss” uzvalki veikalā.
Foto: REUTERS/SCANPIX

Tirgoja “Hugo Boss”, “Chanel”, “Gucci”… Divas personas apsūdz viltotu luksusa zīmolu preču tirdzniecībā internetā un stāvlaukumā 17

2024. gada 26.jūnijā Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 2. nodaļas amatpersonas pabeidza izmeklēšanu kriminālprocesā pret divām personām, kuras, izmantojot sludinājumu portālus, kurjeru pakalpojumus un tirdzniecības veikšanu kādā stāvlaukumā, nelikumīgi izplatīja viltotas zīmolu preces. Krimināllieta nodota prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, tā informē VP pārstāvji savā mājas lapā internetā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
Masveida represijas Krievijā. Paraugprāvas atgādina Staļina laikus
Lasīt citas ziņas

Kriminālprocess uzsākts pēc noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmēm par iespējamu noziedzīgu nodarījumu ar preču zīmes, citas atšķirības zīmes un dizainparauga nelikumīgu izmantošanu. Veicot speciālās izmeklēšanas darbības, kā arī kratīšanas četros nekustamajos īpašumos un mikroautobusā, tika izņemts liels daudzums dažādu preču – apģērbi, aksesuāri, smaržas, kā arī būvniecības instrumenti.

Atbilstoši ekspertu atzinumiem, konstatēts, ka preces nav oriģināls ražojums.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kriminālprocesa ietvaros, noskaidrots, ka uz precēm, ko personas pārdeva, atradās tādi pasaulē pazīstami zīmoli, kā “Adidas”, “Nike”, “Puma”, “Chanel”, “Calvin Klein”, “Hugo Boss”, “Louis Vuitton”, “Moncler”, “YSL”, “Versace”, “North Face”, “Gucci”, “Stone Island”, “Armani”, “Ray Ban”, “Lacoste”, “Makita”, “Bosch” u.c.

Preces izplatītas, izmantojot dažādus interneta un kurjeru resursus, kā arī veikta preču tirdzniecība kāda veikala stāvlaukumā. Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka abas personas nolūkā tās piedāvāt un laist tirgū, nelikumīgi uzglabāja preces ar viltotām preču zīmēm, tādējādi radot uzņēmumiem kaitējumu ne mazāk kā 706 107,57 eiro apmērā.

Vienlaikus šādas darbības arī apdraudēja uzņēmumu, kā arī plaši pazīstamo preču zīmju īpašnieku tiesības, intereses un reputāciju, jo ar viltoto preču izplatīšanu abas personas būtiski negatīvi ietekmēja oriģinālo uzņēmumu produkcijas reputāciju Latvijā, jo zemas kvalitātes viltojumi grauj pircēju uzticību šiem uzņēmumiem un šo uzņēmumu plaši pazīstamajām preču zīmēm, kā arī samazina uzņēmumu reģistrēto un plaši pazīstamo preču zīmju ekonomisko vērtību.

Ar viltoto preču izplatīšanu tika negatīvi ietekmēta uzņēmumu komercdarbība, jo tika veicināta tirgus kropļošana un konkurences deformācija. Viltoto preču izcelsme un sastāvs nav zināms, tās ir ražojuši nezināma un neidentificējama persona, kura neatbild par šo preču kvalitāti un lietošanas drošumu, kas liek izdarīt secinājumu, ka viltotās preces ir potenciāli bīstamas patērētājiem.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka vainīgie ir divi vīrieši, 1973. gadā un 1979. gadā dzimuši, kuri aizturēti. Vīriešiem piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, kā arī viņi iepriekš nav nonākuši policijas redzeslokā.

Iegūstot pietiekamu pierādījumu kopumu, 2024.gada 26. jūnijā pieņemts lēmums par kriminālprocesa nodošanu Nodokļu un muitas lietu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām personām.

Kā informē VP, kriminālprocess kvalificēts pēc Krimināllikuma 206. panta trešās daļas, proti, par preču zīmes, preču vai pakalpojumu citādas atšķirības zīmes vai dizainparauga nelikumīgu izmantošanu, zīmes viltošanu vai viltotas zīmes apzinātu izmantošanu vai izplatīšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā, vai par šā panta pirmajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu, ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem, atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Reklāma
Reklāma

Papildus kriminālprocess kvalificēts pēc Krimināllikuma 193. panta otrās daļas noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmēm – par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu, iznīcināšanu, bojāšanu vai nelikumīgu izmantošanu, vai par nolaupīta maksāšanas līdzekļa iegūšanu, glabāšanu, pārvietošanu vai izplatīšanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Vēl kriminālprocess kvalificēts atbilstoši Krimināllikuma 195. panta pirmās daļas noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmēm – par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu vai citas mantas legalizēšanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.