Foto: Shutterstock

Trīs spilgtu stāsti: kā brīnumzālītes afrodīziji darbojas un piešķiļ dzīvei kaisli 0

Inga Nemše un Alīna Voronova, “Spīgana”, AS “Latvijas Mediji”

VIDEO. Arestovičs uzdot četrus jautājumus Krievijas liberālei, kas pēdējās dienās gāna Latviju 2
“Visvairāk būs jāmaksā privātmāju īpašniekiem ar trīs fāžu elektrību!” Vitenbergs komentē “Sadales tīkla” tarifus 95
Covid-19 viltus vakcinācijas afērā iesaistītie nonāk tiesas zālē – pašmāju reperis un iesaistīts arī dziedošais policists 53
Lasīt citas ziņas

Saruna – par kaisli un valdzinājumu, ko palīdz vairot dzīvās radības no augu pasaules.

Alīna: Manā krājumā ir trīs spilgti stāsti par afrodīziju spēku – visi mazliet komiski un ilustratīvi tam, kā šī lieta darbojas un cik daudzveidīga ir afrodīziju pasaule. Lūk, viens no tiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Alīnas stāsts nr.1

Austrumu saldumi

2001. gadā tikai pāris dienas pēc vēsturiskā 11. septembra pirmoreiz devos ceļojumā uz Turciju kā jauna, brīva, neprecēta jeb, kā tagad teiktu: “attiecību statusā: viss ir sarežģīti”. No turienes puisim, kurš tā šaubīgi un laiski ar mani flirtēja… un paralēli vēl ar kādām pāris citām meitenēm, nolēmu atvest simbolisku dāvanu – ar mājienu, ka starp mums varētu būt arī kas nopietnāks.

Mana izvēle krita uz suvenīru veikalos nopērkamo produktu, kam virsū bija skaidri un gaiši rakstīts Afrodīzijs vīriešu spēkam. Sastāvs – medū iekonservēti lazdu rieksti, mandeles un žāvētie augļi, kam klāt dāsni piebērtas Austrumu garšvielas – melnie pipari, ingvers, kanēlis, kardamons, krustnagliņas.

Ķiķinot pasniedzu dāvanu – uzskatīju to par gana izdevušos joku, nevienu brīdi neuztvēru, ka šis mikslis kaut kādā veidā iedarbotos uz vīrieša spēku puisim, kam vēl nav ne 30 gadi.

Pēc pāris mēnešiem sastapu savu paziņu, kas nu jau bija iestūrējis “nopietnās attiecībās” un mulsi man pateicās, ka mana dāvana esot “izdarījusi savu svētīgo darbu… Tikai jābrīdina esot, ka tas nav pa jokam”.

Alīna: Kā un kāpēc tas darbojas? Pie sava sarunu ugunskura aicinu mūsu eksperti Ingu Nemši. Ēterisko eļļu pasaulē ir savi afrodīziju čempioni – nosauc, lūdzu, piecus spēcīgākos!

Inga: Man grūti ir pateikt, kurš ir čempions. Nevaru arī nosaukt tikai piecus, jo to ir daudz!

Dažādās senajās kultūrās ļoti iecienīti bija jasmīns un roze. Tie ir karaļu aromāti, kas pieminēti daudz kur un lietoti dažādos veidos. Piemēram, indiešu mīlas dievs Kāmadeva savas bultas ir iesmaržinājis ar jasmīna ziediem.

“Kāma šauj ar ziedu bultām un ievaino dievu un ļaužu sirdis. Sārtā un baltā lotosa bultas sirdīs pamodina mīlu, mango ziedu bultas sirdīs rada tukšuma sajūtu, ja mīļotā cilvēka nav blakus, jasmīna ziedu bultas liek nemitīgi ilgoties pēc iemīļotā.”

Sigma Ankrava, Indiešu dievi un dieves

Tikuši izmantoti dažādi ziedi, taču jasmīns ir viens no populārākajiem. Ir zināms, ka Kleopatra savulaik uz tikšanos ar Marku Antoniju ieradās no ciedra koka darinātā laivā, kuras buras bija piesātinātas ar jasmīna aromātu. Savukārt roze skaitās viena no universālākajām ēteriskajām eļļām, tā ir visās kultūrās iecienīts afrodīzijs.

Pie afrodīzijiem pieder arī citi ziediņi, tostarp lotoss – gan zilais, gan baltais, gan rozā. Tāpat šeit var pieskaitīt neroli – apelsīna ziedus, ilang-ilang, pačūliju, magnoliju, tuberozi, liliju, gardēniju.

Balto ziedu aromāts satur indola molekulu. Tā ir tā reibinošā un pavedinošā, kas izraisa asociācijas ar dzīvniecisko.

Alīnas stāsts nr.2

Naudu vai libido

Guntis – uzņēmējs, vīrietis labākajos gados, kas nesen izšķīries ar sievu (kā izrādās, abiem par prieku un atvieglojumu), veido kopdzīvi ar draudzeni, atnāca uz konsultāciju ar mērķi atjaunot apsīkušo finanšu plūsmu. Uzdevums skaidrs – piedāvāju viņam gatavo Austrālijas ziedu esenču kombināciju Abund (latviski – Pārpilnība), kurai klāt pievienoju divas individuālas esences, ko piemeklējām jau konsultācijas laikā.

Divas nedēļas vēlāk Guntis pa tālruni atskaitās, ka stāvus bagāts joprojām neesot kļuvis, taču, par spīti visiem stresiem, esot uzplaucis libido – draudzene to ļoti novērtējot. Vēlāk atzīst – izdevies arī miermīlīgi vienoties ar kādu kreditoru, kas pirms tam draudēja ar tiesām un maksātnespēju.

Foto: SHUTTERSTOCK

Alīna: Kāpēc tas darbojas? Ziedu esences, populārākās no tām – Baha ziedu līdzekļi – palīdz sakārtot emociju pasauli un harmonizē cilvēka smalkos ķermeņus. Ir zināms, ka naudas enerģija un seksuālā enerģija ir ļoti tuvas vibrācijas, tad nu sanāk, ka ziedu esenču radītās enerģijas pirmkārt nostrādā tur, kur vairāk sagatavota augsne – šeit izrādījās, ka tā ir seksuālā sfēra.

Jautājums – vai uz vīrieša un sievietes libido afrodīziji iedarbojas vienlīdz spēcīgi jeb tomēr iedarbība atšķiras?

Inga: Cilvēka oža ir viena no senākajām un spēcīgākajām maņām. Tā saistīta ar izdzīvošanu, kā arī piemērota partnera atrašanu. Mūsu deguns ir tas, kurš atved mūs pie pareizās izvēles.

Ja tev patīk, kā smaržo pretējā dzimuma cilvēks, tad ir liela iespēja, ka jums ar viņu labi sapasēs arī seksuāli – varēsiet radīt veselīgus pēcnācējus. Mūsdienu problēma ir sintētisku smaržvielu lietošana, tādējādi cilvēki aizmālē savus sviedru dziedzerus ar ilgstošas iedarbības dezodorantiem. Līdz ar to dabiskais tīra ķermeņa aromāts vairs nekādi nevar izdalīties, nav iespējas savus signālus noraidīt pretējam dzimumam.

Kā afrodīziji klasificējas arī garš-vielu grupas ēteriskās eļļas: kanēlis, dažādi pipari, kardamons, muskatrieksts, arī dažādu eksotiskāku garš-augu ēteriskās eļļas. Tie stimulē asinsriti, uzmundrina organismu. Cilvēks kļūst aktīvāks, un tad arī interese par seksu pamostas. Nogurušam cilvēkam tas nav ne prātā: vienīgais, ko gribas – izgulēties un atpūsties.

No garšvielām īpaši jāpiemin vaniļa un kanēlis, kas drīzāk saistāmi ar labsajūtas izraisīšanu – tie iedarbojas vairāk emocionāli, nevis ķīmiski. To ieelpošana rada drošības un mājīguma sajūtas. Tās savukārt arī ir viens no priekšnoteikumiem, lai būtu vēlme pievērsties mīlas priekiem.

Pieminēšu arī dažus vēsturiskus aromātus, ko ieguva no dzīvnieku pasaules – ambra, muskuss, civetīns. Iegūti dažādos veidos – daži diezgan nežēlīgi, tāpēc mūsdienās tiem rasti aizvietotāji no augu pasaules.

Arī ar šiem augu komponentiem var panākt ļoti labu efektu – dabisku smaržu kompozīcijai pietiek ar mazu pilīti.

Alīna: Ja izlemju lietot kādu no šīm eļļām vai to kombināciju, kas būtu svarīgāk – lai patīk man pašai jeb lai smarža uzrunā manu partneri?

Inga: Instinktīvi cilvēkiem patīk tās ēteriskās eļļas, kas konkrētajā dzīves posmā visvairāk vajadzīgas. No malas grūti pateikt – tev vajag šo vai kādu citu.

Konsultējot sastopu sievietes, kas ģībst no rozes smaržas, bet ir tādas, kas saka – fū, tikai ne rozi! Pilnīgi pretēji viedokļi.

Šī patika vai nepatika ir lielā mērā saistīta ar mūsu zemapziņu, jo tieši uz to momentāni iedarbojas aromāts, sasaistot smaržu ar konkrētu cilvēka dzīves notikumu. Ja rozes smarža ir saistīta ar nepatīkamām atmiņām šī cilvēka dzīvē, roze vienmēr izraisīs nepatiku. Tāpēc nav vienas receptes, kas derētu visiem.

Vislabāk veidot erotiskās smaržas pārim, kad abi partneri piedalās procesā. Man ir bijis gadījums, kad vīrs un sieva kāzu gadadienā nāca veidot savas dabiskās smaržas. Viņi izsmaržoja dažādas ēteriskās eļļas, saprata, kas viņiem patiesi patīk, un tad veidoja smaržas viens otram.

Runājot par to, kas vairāk patīk vīriešiem – tie būs koksnes aromāti – ciedrs, sandalkoks, ozola sūnas, arī garšvielas – kanēlis, muskatrieksts, pačūlija, vetivērija.

Savukārt sievietēm vairāk patīk ziedu aromāti – jasmīns, roze, neroli, ģerānija, arī citrusi – bergamote, petitgreins. Roze patīk abiem, bet pārsvarā sievietēm.

No ziediem, kuru aromāts ir viegli gaistošs, parasti tiek iegūta nevis ēteriskā eļļa, bet absolūts. Parasti tā ir koncentrēta bieza masa, kas netiek destilēta kā ēteriskās eļļas, bet gan iegūta ar ekstrakcijas metodi, apmēram piecas reizes koncentrētāka nekā ēteriskā eļļa. Jālieto ļoti taupīgi, lai smaržas nesanāktu pārmērīgi spēcīgas.

Alīnas stāsts nr.3

Varenā sēne – zemestauki

Gan zemestauku sēnes nobriedušā augļķermeņa cilindriski noapaļotā forma, gan latīniskais nosaukums Fallus Impudicus (tulkojumā nekaunīgais falls) pat visnaivākajai būtnei radīs asociācijas ar kaut ko tieši erotisku. Kādai manai draudzenei un viņas tobrīd pielūdzējam, un nu jau cik gadus vīram un bērnu tēvam, bija iespēja pārliecināties par šīs sēnes varenajām īpašībām.

Pārītis bija kopā knapi mēnesi, kad pienāca sēņu laiks un abi kopā devās mežā katrs savas sēņotāja prasmes izrādīt.

Gluži neplānoti starp gailenēm un apšu bekām abi uzdūrās arī zemestauku augšanas vietai. Lai gan draudzene šo meža dārgumu bija redzējusi vien bildēs, viņa to visai nekļūdīgi atpazina. Tā kā medicīniskām vajadzībām parasti izmanto zemestaukus agrākā stadijā, kad tie vairāk līdzinās olām, bet šī sēne jau stalti slējās debesīm pretim, Elza (sauksim viņu tā) gribēja sēni atstāt mežā, taču Pēterim ziņkārība izrādījās pārāka un viņš to rūpīgi iesaiņoja līdzpaņemtā binokļa futrālī.

Pa mežu bija nostaigāti daudzi kilometri, un pārītis devās katrs uz savām mājām, lai kārtīgi izgulētos. Nakts vidū Elzu pamodināja zvans – Pēteris izklausījās vienlaikus mazliet nokaunējies un ar ļoti lielu pārliecību. Viņš uzstāja, ka grib tagad un tūlīt ierasties pie Elzas romantiskā vizītē. Parasti viņa temperaments bijis krietni mierīgāks.

Izrādās, bezkaunīgās sēnes smarža, atnākot mājās, siltumā kļuva ļoti uzstājīga, no tās nebija iespējams atslēgties, pat atverot logus vēdināšanai, un nekāda meditācija un pašiedvesma nestāvēja pretī sēnes smaržas iedarbībai uz Pētera vīrišķo sākumu…

Abi laulātie uzskata, ka meža dārgums īstajā brīdī ir palīdzējis saliedēt viņu attiecības, un viens otru šad tad vēl paķircina par tās reizes notikumiem. Vairs viņiem gan nav radusies nedz vēlme, nedz vajadzība šo recepti izmantot.

Foto: UNSPLASH

Alīna: Kāpēc darbojas: dabā augi un dzīvnieki ļoti bieži izmanto smaržu signālus (mēs tos pazīstam ar nosaukumu feromoni), lai piesaistītu pretējā dzimuma uzmanību. Dažu sugu tauriņu tēviņi spēj saost mātītes smaržu pat vairāku kilometru attālumā un spēj to uzmeklēt dzimtas turpinājuma nolūkā. Mūsu smadzenēs smaržu detektors un analizators ir iebūvēts galvas smadzeņu limbiskajā sistēmā, kas atbild par emocijām un īpaši drošības, labsajūtas un baudas sajūtām. Tāpēc smaržas ir un paliek viens no spēcīgākajiem ieročiem pievilcības un erotikas jomā.

Inga: Ir arī tādas ēteriskās eļļas, kuras pie afrodīzijiem tā īsti pieskaitīt nevar: dažādas mētras, lavanda, citrusi. Taču šīs eļļas ļauj cilvēkam atslābināties, atbrīvoties no saspringuma un domām par nepadarītiem darbiem, jo tikai tad ir iespējams patiesi nodoties mīlas priekiem.

Ēterisko eļļu izvēle, lai stimulētu libido, ir ļoti individuāls process. Šādā gadījumā aromātiem jābūt tādiem, kas patīk abiem. Ja sieviete sasmaržosies ar to, kas vīrietim kritīs uz nerviem, nekas labs nesanāks.

Te vēl viens piemērs. Izlasot par ilang-ilang afrodīzija īpašībām, ņēmu šā auga ziedūdeni un izsmidzināju guļamistabā. Ienāca vīrs un teica: “Kas te tā smird? Te vajag izvēdināt!” Ilang-ilang patiešām ir ļoti reibinošs un apdullinošs, ja būs par stipru un par daudz, tad nekas labs nevar sanākt – smarža nevis uzbudinās, bet šķebinās.

Alīna: Kādas ēteriskās eļļas tu pati ieteiktu lietot romantiskas vai erotiskas noskaņas radīšanai?

Inga: Te mazliet gribu parunāt par sintētiskajiem aromātiem, kas mūsdienās ir ļoti izplatīti. Sintētiskā ražošana savu uzvaras gājienu sāka 20. gs., jo tādā veidā varēja iegūt lētākas izejvielas jebkurā daudzumā. Mūsdienu laboratorijā iespējams iegūt jebkādu aromātu, bet sintētiskie aromāti nekad nebūs tik efektīvi kā dabiskie.

Veikali ir pilni ar sintētiskām smaržām, un daudziem tās patīk. Problēma ir tajā, ka iesmaržinātais cilvēks – dāma vai kungs – faktiski smaržo ne pēc sevis. Kāds varbūt uz to iekrīt – ahh, cik jauka smarža, bet rezultātā ir nonācis pie nepareizā partnera, jo īsto partneri atrod deguns. Degunam vajag sajust cilvēka dabisko aromātu.

Te man ir viens piemērs no dzīves: pirms daudziem gadiem, kad ar aromterapiju vēl nenodarbojos, biju Amsterdamā, kur ir milzum daudz seksa veikalu. Ziņkāres dzīta, iegāju apskatīties un nopirku masāžas eļļu ar vilinošu nosaukumu ugunīgā, iekvēlinošā vai tamlīdzīgi. Mājās kopā ar partneri šo eļļu izmēģinot, konstatējām, ka mums no tās ne silts, ne auksts, un arī smarža nelikās diez ko vilinoša. Izlasot sastāvu, bija skaidrs, ka tā ir pilnīgi sintētiska minerāleļļa ar mākslīgu aromātu. No tādas nekādas jēgas nevar būt!

Praktiski ieteikumi

Veidojot aromātu maisījumus, vienmēr jāņem vērā attiecīgās ēteriskās eļļas vai absolūta aromāta stiprums. Piemēram, jasmīnu vai ilang-ilang būtu jālieto mazās devās, miksējot ar citām ēteriskajām eļļām – pačūliju vai lavandu u. c. Dažus pilienus šāda maisījuma var pievienot dabiskai vieglai augu eļļai – vīnogu kauliņu, aprikožu kauliņu, saldo mandeļu eļļai – tādējādi iegūstot ļoti labu erotiskās masāžas eļļu. Ar šo masāžas eļļu var ieziest savu ādu, kā arī masēt partneri.Te gan jāatceras, ka erotiskā masāža nav sporta vai ārstnieciskā masāža, kuras laikā īpaši jāspiež uz savilktajiem muskuļiem. Tad var gadīties, ka partnerim sāpēs un nekādas baudas nebūs. Turklāt telpai jābūt gana siltai, lai masāžas rituāla laikā varētu pietiekami atslābināties.

Ja ir bijusi gara, nogurdinoša darba diena, jāveido tāds maisījums, kas cilvēkam palīdz atjaunot spēkus. Te noderēs bergamote, kumelīte, muskatsalvija, lavanda, sandalkoks, neroli, pačūlija, petitgreins, ilang-ilang, majorāns, citronmelisa.

Uz tējkaroti dabiskas augu eļļas pietiek ar 3–5 pilieniem ēterisko eļļu maisījuma. Nevajadzētu likt kopā vairāk par piecām dažādām ēteriskajām eļļām.

Maisījumu jāsāk gatavot ļoti savlaicīgi, rēķinoties ar to, ka vienlaikus savā starpā var sadraudzēties tikai divas dažādas ēteriskās eļļas. Nākamo ēterisko eļļu jāpievieno ik pēc 1 h vai vismaz 20 min, citādi nevar zināt, kas tur sanāks.

Ēterisko eļļu maisījums noderēs, arī ejot vannā – tas lieliski palīdzēs atslābināties. Ūdenim jābūt siltam, un procedūras laikam apmēram 15 min. Ēteriskās eļļas ūdenī nešķīst, tāpēc vispirms maisījumu (kādus 5–7 pilienus) iepilina saujā jūras sāls un labi sajauc. Pēc tam šo jūras sāli izšķīdina vannā. Pēc šādas vannas nevajag skaloties, jāļauj ādai vienkārši nožūt.

Dabiskās smaržas no ēteriskajām eļļām ieteicams lietot vismaz 30 min pirms romantiskās tikšanās – vajadzīgs laiks, lai smaržas sajauktos ar dabisko ķermeņa aromātu. Tāpat neieteiktu izmantot izsmidzināmās smaržas uz spirta bāzes, bet gan veidot tās pēc pašas senākās metodes – uz augu eļļas bāzes. Izcilākā bāze ir džodžoba – šī eļļa ilgi saglabājas svaiga, neoksidējas, un smaržām ir ilgs derīguma termiņš. Tā var veidot savas erotisko smaržu kompozīcijas.

Jāņem vērā ēterisko eļļu lietošanas drošības aspekti. Citrusu ēteriskās eļļas, kas iegūtas ar auksto spiešanas metodi no citrusu mizām, nevajadzētu lietot uz ādas vismaz 12 h pirms uzturēšanās saulē, jo tām piemīt fototoksiskas īpašības. Tāpēc siltā laikā vai saulainā klimatā tās labāk lietot vakarā.

SAISTĪTIE RAKSTI

Eļļas (izņemot biezās un ķepīgās) var lietot difūzerā – tas ir labāks nekā aromlampa, kas mēdz ēteriskās eļļas piededzināt, un tad efekts ir gluži pretējs. Mūsdienu aromterapijas pasaulē aromlampas vairs netiek ieteiktas. Tagad ir pieejami dažādi difūzeri. Ir tādi, kuros ielej ūdeni un tam piepilina ēteriskās eļļas. Gaisā nonāk tvaiki ar ēteriskās eļļas mikrodaļiņām, un gaiss tiek vienlaikus arī mitrināts. Tomēr visefektīvākais ir difūzers, kurā lej tīru ēterisko eļļu vai eļļu maisījumu. Tas telpu aromatizē visātrāk. Difūzeru gan nevajag darbināt ilgāk par 20 min.

Un atceries mēra sajūtu: spēcīgās eļļas – ilang-ilang, pačūliju – var miksēt ar bergamoti, saldo apelsīnu, lavandu, kas sadraudzē visas ēteriskās eļļas – te ir iespēja eksperimentiem.

Viņam pieder šī brīža karstākais hits! “Positivus” izziņo galveno festivāla mākslinieku
FOTO. Prinča Harija un Meganas Mārklas dokumentālais seriāls nokaitina Lielbritānijas politiķus – rosina abiem atņemt karaliskos titulus
VIDEO. “Kāda starpība, ja tu kādam nepatīc?”: Katrīne Sauliete atklāj, kādām mākslīgā skaistuma pārvērtībām ļautos, lai saglabātu jaunību
“Roņa peldēm man laika nav, bet šo var mājās dudināt”: šovmeņa Renāra Zeltiņa padomi – kā “uzfrišināt” sevi
VIDEO. Arestovičs uzdot četrus jautājumus Krievijas liberālei, kas pēdējās dienās gāna Latviju 2
“Visvairāk būs jāmaksā privātmāju īpašniekiem ar trīs fāžu elektrību!” Vitenbergs komentē “Sadales tīkla” tarifus 95
Covid-19 viltus vakcinācijas afērā iesaistītie nonāk tiesas zālē – pašmāju reperis un iesaistīts arī dziedošais policists 53
Svētdien Latviju šķērsos jauna nokrišņu zona, kas būtiski ietekmēs laikapstākļus arī nākamnedēļ
No pirmdienas Latvijā spēkā būs oranžā līmeņa brīdinājums par sevišķi bīstamiem laikapstākļiem
Lasīt citas ziņas
VIDEO. “Man jāatzīst, ka tā ir bijusi nemitīga cīņa…”: talantīgajai dziedātājai Selīnai Dionai konstatēta neārstējama slimība
FOTO. Kura Latvijas pilsēta gaidot Ziemassvētkus, ir viskrāšņākā? 7
Sarmīte un Tabita – šīs dienas gaviļnieces. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
FOTO. No Skroderdienu Ieviņas līdz Antonijai, no aktrises līdz režisorei! Saruna Ditu Lūriņu
FOTO. Smalkās vakariņās Megana Mārkla žilbina ar juteklisku vakarkleitu un princeses Diānas gredzenu pirkstā 6
VIDEO. “Stress atkal ir mans sabiedrotais…”: TV personība Baiba Sipeniece-Gavare pastāsta, kāpēc decembris rada satraukumu
Kariņš: Valdības veidošanas process ir “finiša taisnē”
Ukrainas žurnālisti atbalsta NEPLP lēmumu “Doždj” lietā 12
No pirmdienas Latvijā spēkā būs oranžā līmeņa brīdinājums par sevišķi bīstamiem laikapstākļiem
VIDEO. Īsāks vasaras brīvlaiks, atteikšanās no krievu valodas – kādas pārmaiņas gaida skolniekus un kad tās tiks ieviestas? 5
FOTO. Prinča Harija un Meganas Mārklas dokumentālais seriāls nokaitina Lielbritānijas politiķus – rosina abiem atņemt karaliskos titulus
Viņam pieder šī brīža karstākais hits! “Positivus” izziņo galveno festivāla mākslinieku
Kāpēc bijusī veselības ministre Čakša piekrita izaicinājumam kļūt par izglītības un zinātnes ministri?
FOTO. Kura Latvijas pilsēta gaidot Ziemassvētkus, ir viskrāšņākā? 7
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
Ukrainas žurnālisti atbalsta NEPLP lēmumu “Doždj” lietā 12
16:43
Kariņš: Valdības veidošanas process ir “finiša taisnē”
16:40
Viņam pieder šī brīža karstākais hits! “Positivus” izziņo galveno festivāla mākslinieku
16:27