Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Ivars Soikāns/LETA

Tukumnieki tomēr nelauž vienošanos ar “Galusman” par olu fabrikas izveidi 0

Tukuma novada dome pēc garām diskusijām tomēr lēmusi nelauzt nodomu vienošanos ar SIA “Gallusman” par olu ražotnes izveidi, aģentūra LETA uzzināja domē.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Uz domes sēdi sagatavotais lēmumprojekts paredzēja, ka vienošanās vairāku iemeslu dēļ būtu laužama.

Piemēram, secināts, ka vienošanās 3.punktā noteiktais, ka pašvaldība apņemas atsavināt nekustamo īpašumu par labu ukraiņu investoru “OvoStar Union” pārstāvošajam uzņēmumam “Gallusman” vai noslēgt apbūves tiesību līgumu neatbilst Publiskās personas mantas atsavināšanas likuma un Ministru kabineta Publiskas personas zemes nomas un apbūves tiesības noteikumu normām, jo pašvaldībai piederošais nekustamais īpašums var tikt atsavināts tikai izsolē, kā arī apbūves tiesību nodibināšanai jārīko izsole. Savukārt tiesiski rīkotās izsoles rezultāti nav paredzami, jo var pieteikties arī citi pretendenti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat secināts, ka dome nav rūpīgi izvērtējusi to, ka nekustamie īpašumi, par kuriem ir noslēgta vienošanās, ir nepieciešami pašvaldības funkciju pildīšanai, jo konkrētajā nekustamajā īpašumā ir derīgo izrakteņu atradnes, kas varētu tikt izmantotas ielu un ceļu būvdarbos. Dome arī pieņēmusi lēmumu par olu ražotnei paredzētā īpašuma izsoles pārtraukšanu, jo nebija novērtēta tā reālā vērtība, kā arī nepieciešamība pašvaldības funkciju veikšanai. Tieši šis bija viens no opozīcijas argumentiem, iestājoties par rūpīgāku olu rūpnīcas izveides izvērtēšanu.

Tā kā vienpusējā atkāpšanās no vienošanās nerada finansiālās saistības, un, ņemot vērā citus argumentus, daļa deputātu aicināja vienošanos lauzt. Domes priekšsēdētāja vietnieks Agris Zvaigzneskalns (LZP) skaidroja, ka vienošanās jau ir novecojusi, tai nav juridiska spēka, turklāt pašvaldība pēc vienošanās laušanas var noslēgt jaunu vienošanos, ja vien būs skaidri investora nākotnes plāni.

Arī vairāki citi opozīcijas deputāti apgalvoja, ka uzņēmuma plāni, tāpat kā līdzekļu izcelsme, neesot skaidri zināmi, tāpēc vienošanās jālauž.

Opozīcijai oponēja valdošās koalīcijas deputāti, tostarp bijušais domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Volfs (“Tukuma pilsētai un novadam”). Viņš lēmumprojekta virzīšanu nosauca par sasteigtu, turklāt šāda lēmuma pieņemšana nozīmētu investora zaudēšanu.

Arī domes priekšsēdētāja vietnieks Arvīds Driķis (ZZS) pauda, ka pieņemt šādu lēmumu steigā nav ētiski.

Pēc ilgām diskusijām, pieciem deputātiem balsojot “par” vienošanās laušanu, pieciem “par” un diviem atturoties, lēmums tomēr netika pieņemts.

LETA jau ziņoja, ka “Ovostar Union” ir apstiprinājis plānus izveidot Latvijā jaunu olu produkcijas ražotni, līdz 2026.gadam investējot tās izveidē vismaz 85 miljonus eiro un radot līdz 200 jaunu darbavietu. Ražotnes atrašanās vietai izskatīti vairāki varianti – Valkas, Tukuma, Ogres novadi.

“Gallusman” iecerējusi Latvijā izveidot vistu novietņu kompleksu un olu un olu produktu ražotni, kur kopumā būtu līdz astoņiem miljoniem vistu. Kompleksā paredzētas 18 dējējvistu kūtis, deviņas jaunputnu kūtis, olu šķirotavas ēka, barības cehs ar graudu pirmapstrādi un noliktavu, kā arī deviņi graudu torņi. Kompleksā varētu tikt izbūvēta arī biogāzes stacija. Mēslu īslaicīgās uzglabāšanas laukumu vai biogāzes ražošanas laukumu plānots izveidot 100×280 metru lielā platībā. Paredzēts, ka astoņi miljoni putnu gadā varētu saražot 259 200 tonnu mēslu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.