Ekrānšāviņš no “X”

Eksperta secinājumi nav glaimojoši. Apklājot lidmašīnas ar riepām, krievi pakļauj tās vēl lielākam riskam 50

Kāpēc krievi uz savām lidmašīnām klāj riepas? Jā daudzviet tiek ziņots, kā tiek mēģināts tās pasargāt no ukraiņu kamikadzēm-droniem. Taču kāds eksperts izdarījis interesantus secinājumus.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
TV24
“Ar šo gājienu viņi iešāva sev kājā!” Amerikā bijušais čekas aģents citējis Rajevu savā raidījumā 122
Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus
Lasīt citas ziņas

Kamikadze bezpilota lidaparātu vai bezpilota lidaparātu uzbrukums, kad nomet uz šādām lidmašīnām sprādzienbīstamus priekšmetus, riepas tieši pat “palīdzēs” iznīcināt lidmašīnu.

Apklājot lidmašīnas ar automašīnu riepām, krievi cenšas maskēt savas lidmašīnas, tomēr vienlaikus tās padarot neaizsargātākas pret uzbrukumiem, norāda militārais politikas komentētājs Aleksandrs Kovaļenko.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Kamikadzes drona gadījumā, kas tieši taranē mērķi, šādai aizsardzībai vispār nav nozīmes. Bet daudz interesantāks ir drons, kas nomet sprādzienbīstamu ierīci, piemēram, granātu. Un šajā gadījumā riepas nav liels palīgs.”

Ja granāta pirms uzsprāgšanas noripotu no lidmašīnas virsmas un uzsprāgtu uz zemes, tad riepas tieši “noķers” granātu un to “pieturēs” uz lidmašīnas – caur vienkāršiem pašu krievu līdzekļiem tā var iznīcināt viņu dārgumus.

Kopumā Kovaļenko šo krievu “know-how” nosauca par Krievijas aviācijas degradācijas demonstrāciju. Tajā pašā laikā novērotājs atzina, ka vairākos gadījumos gaisa kuģu aizsardzībai ar riepām ir zināma efektivitāte.

“Riepas var izmantot, lai novērstu maza izmēra objektu uzbrukumus no gaisa. Izlūkošanai no droniem riepas deformē lidmašīnas kontūras un maskēšana reizēm arī izdodas.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.