Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: EPA/ SCANPIX/ LETA

Turcija oficiāli paziņo, ka ierobežos karakuģu kustību Dardaneļu un Bosfora jūras šaurumos 0

Turcija svētdien Krievijas uzbrukumu Ukrainai oficiāli atzina par karu un paziņoja, ka piemēro starptautisko līgumu, kas dod Ankarai tiesības ierobežot karakuģu kustību caur Dardaneļu un Bosfora jūras šaurumiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Nosaukti 8 vārdu īpašnieki, kuriem gribot vai negribot sanāk iekulties nepatikšanās 9
RAKSTA REDAKTORS
Ineses Supes cīņa turpinās: “Kad iznācu no ķirurga kabineta, es apraudājos, jo man gribējās iznākt kā uzvarētājai, bet tā pagaidām nesanāk”
Kokteilis
12 biežāk sastopamie ģimenes locekļu tipi. Noskaidro, pie kura piederi tu!
Lasīt citas ziņas

Ankara iepriekš Krievijas iebrukumu dēvēja par “militāru operāciju”, taču svētdien Turcijas ārlietu ministrs Mevlits Čavušoglu paziņoja, ka “tā vairs nav militāra operācija, bet gan karastāvoklis”.

“Šajā gadījumā, lai arī kurš tas būtu, tā var būt Krievija vai Ukraina, mēs piemērosim Montrē līgumu,” intervijā telekanālam “CNN Turk” sacīja Čavušoglu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kijeva Turcijai lūdza slēgt Dardaneļu un Bosfora jūras šaurumus Krievijas karakuģiem ceturtdien, kad Krievija sāka iebrukumu Ukrainā.

Atbilstoši 1936.gadā noslēgtajai Montrē konvencijai Turcijai uzticēta kontrole pār karakuģu nokļūšanu Melnajā jūrā.

Starptautisko tiesību normas paredz, ka Turcija pārvalda Bosfora un Dardaneļu šaurumus. Miera laikos tirdzniecības kuģu navigācijai šaurumos nav ierobežojumu, bet karakuģiem ir noteikti ierobežojumi.

SAISTĪTIE RAKSTI