Mihails Fridmans
Mihails Fridmans
Foto: REUTERS/ SCANPIX/ LETA

“Karš nekad nav risinājums!”: Krievijas oligarhs Mihails Fridmans pirmais publiski aicina Putinu izbeigt iebrukumu Ukrainā 0

Krievijas privātās bankas “Alfa-Bank” līdzīpašnieks miljardieris Mihails Fridmans vēstulē savas investīciju kompānijas “LetterOne” darbiniekiem uzsvēris, ka “karš nekad nav risinājums”, kā arī aicinājis izbeigt asinsizliešanu, svētdien pavēstīja “LetterOne”.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
Veselam
“Ēdiens nav tā lielākā nelaime!” Danilāns atklāj patiesību par kuņģa čūlu 22
Lasīt citas ziņas

Fridmans, kas savu laiku sadala starp Maskavu un Londonu, ir pirmais Krievijas oligarhs, kas izsakās pret Krievijas prezidenta Vladimira Putina uzsākto karu pret Ukrainu.

Pēc Fridmana ar piesardzīgu paziņojumu pret karu klajā nācis vēl viens Krievijas oligarhs – Oļegs Deripaska.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Es nenāku klajā ar politiskiem paziņojumiem, es esmu uzņēmējs ar atbildību tūkstošu manu darbinieku priekšā Krievijā un Ukrainā,” vēstulē, par kuru pirmais ziņoja laikraksts FT, skaidroja Fridmans. “Tomēr es esmu pārliecināts, ka karš nekad nav risinājums. Šī krīze maksās dzīvības un kaitēs abām tautām, kas ir bijuši brāļi simtiem gadu.”

“Kaut arī risinājums šķiet biedējoši tāls, es varu tikai pievienoties tiem, kuru karstākā vēlēšanās ir, lai šī asinsizliešana beigtos,” viņš norādīja “LetterOne” darbiniekiem.

“LetterOne” ir birojs Londonā.

Atbilstoši žurnāla “Forbes” aplēsēm Fridmanam pieder 15,5 miljardus dolāru lielas bagātības. Laikraksta “The Sunday Times” vērtējumā viņš ir 11 bagātākais cilvēks Lielbritānijā.

Fridmans 1991.gadā bija viens no “Alfa-Bank” dibinātājiem. Tā ir viena no lielākajām privātajām bankām Krievijā.

Fridmans atgādināja, ka viņš ir dzimis Ļvovā, Ukrainas rietumos, un dzīvojis tur līdz 17 gadu vecumam.

Jau pēc Fridmana ar piesardzīgu pretkara vēstījumu klajā nācis oligarhs Deripaska.

“Miers ir ļoti svarīgs! Sarunām jāsākas pēc iespējas drīzāk,” savā kanālā lietotnē “Telegram” mudināja Deripaska.

SAISTĪTIE RAKSTI