Cik godīgi, ka skolotājs klasē ar 8 bērniem saņem tādu pašu algu kā skolotājs, kurš strādā ar 34 bērniem? 225

Cik godīgi ir tas, ka skolotājs klasē ar 8 bērniem saņem tādu pašu finansējumu, kā skolotājs, kurš strādā ar klasi, kurā ir 34 bērni? Vai tā ir taisnība, vai to ir plānots risināt, kā tas nākas, TV24 raidījums “Uz līnijas” jautāja Ingai Vanagai, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājai.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 4
Krievijas Federācijā beidzas padomju tehnikas krājumi. Putinam ir kāds neticams plāns 133
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā 52
Lasīt citas ziņas

Ņemot vērā, ka mums ir princips “Nauda seko skolēnam līdz pašvaldībai”, tad tur, kur bērnu skaits ir mazāks, tur arī finansējums tiek saņemts mazāks. Tāpēc tur nevar samaksāt arī pedagogiem par visiem pienākumiem, situācijas nianses skaidro Vanaga.

Viņa norāda, ka šis ir tieši tas iemesls, kāpēc mēs lūdzām pārskatīt šo finansēšanas modeli, lai ir taisnīgāki šie principi.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Es gribētu teikt, ka jāņem vērā arī to, ka, piemēram, Rīgas 1. valsts ģimnāzijā, kur tomēr ir atlase, skolēniem ir pašorganizēšanās prasmes, motivācijas prasmes, bet turpretim ir 8 skolēni citā skolā un citā klasē, bet viņiem varbūt ir ļoti lielas uzvedības problēmas, mācīšanās problēmas, speciālās vajadzības,” uz šādu faktu aicina ievērst uzmanību Vanaga.

Viņa atzīst, ka “nevar teikt, ka daudz vieglāk ir kaut kur strādāt ar 8 bērniem un grūtāk ar 34 bērniem. Situācijas jāizvērtē individuāli un detalizēti.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.