Vidusjūrā migrantu vadātājus bargi soda par cilvēktirdzniecību. Kāpēc pie mums tā nevar? 43

Kārlis Seržants, žurnālists, Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājas biedrs 2014-2018, dalās ar savu viedokli par smieklīgajiem sodiem, ko Latvijā piespriež tiem, kuri palīdz nelegālajiem imigrantiem pārkļūt pāri robežai uz Latviju, viņu transportēšanu un šīs kustības uzturēšanu cauri Latvijai.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 71
Lasīt citas ziņas

Viņš TV24 raidījumā “Kārtības rullis” atklāja, ka viņam ir jautājums šajā kontekstā par tiem, kurus pieķer pārvietojam šādus nelegālos imigrantus pāri Vidusjūrai, – šos cilvēkus Eiropā tiesā par cilvēktirdzniecību. Tad kāpēc šos darboņus Latvijā par šo pašu nodarījumu tikai sauszemē soda nesamērīgi viegli, jautā politiķis.

“Ja pieķer cilvēku, kas ievedis bēgļus, saņēmis naudu, nogādājis viņus vēl kaut kur – tā taču ir cilvēktirdzniecība,” jautājumu aktualizē Seržants.

CITI ŠOBRĪD LASA

Diskusiju turpina Edvards Smiltēns, Saeimas priekšsēdētājs, Nacionālās drošības komisijas deputāts (AS), sakot, ka problēma tiešām ir aktuāla.

“Robežas pārkāpums nevar būt viegls pārkāpums – tas ir smags nacionālās drošības jautājums. Visi, kas līdzdarbojas šādu cilvēku vešanā pāri robežai, transportēšanā, līdzzināšanā, viņiem fiziski ir jāsēž cietumā. Sodam ir jābūt lielākam par to, cik liels ir viņa potenciālais ieguvums un risks,” uzskata Smiltēns.

Politiķis apgalvo, ka šobrīd politiķi jau sagatavojuši grozījumus, Saeima atsāks rudens sesiju, un tur būšot jaunie ierosinājumi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.